Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Most mit tegyünk? Megtehetjük,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyünk? Megtehetjük, hogy kihagyjuk a rokonságot?

Figyelt kérdés
Ma megyünk időpontot kérni polgári esküvőre. Igazából októberben szülök, és azért szeretnénk összeházasodni. De csak két tanúval, semmi felhajtás, semmi buli. Még a szülők sem lennének ott. Nagy bunkóság lesz tőlünk?
2008. júl. 25. 08:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hát... a szülök részére lehet.


de én most voltam egy esküvön ahol a pár kisfia már 2,5 éves. ök leginkább azért most házasodtak össze mert mindketten orvosnak tanulnak. gyerekkel nem akartak várni de a tanulmányok alatt nem nagyon tudtak volna esküvöt csinálni. így a kisfickó is ott volt egy tünemény.


én már voltam egyszer házas. a párom partyt szeretne de én nem, mert már volt egyszer. szóval azt gondoltuk mi is össze házasodunk titokban, és pár év múlva csinálunk egy partyt mikor már lesz gyerek is.

pl az "anyosoméknak" annak idején nem volt pénzük partyra és így tanus esküvöt csináltak ,az ezüst lakodalomra meg nagy bulit.

2008. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetitek, mi is úgy fogjuk hugomék is. A szülőknek (4 db.) meg kell érteni, hogyha őket hívod, akkor a testvéreket/nagyszülőket is kell... s igenis, akkor beindul egy lánc, ahol a kihagyottak megsértődgetnek. A nagy lagzi meg sokba kerül.


Egyre nagyobb divat a 2tanús esküvő:)

2008. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazából ezt szeretnénk elkerülni,hogy a keresztszülők (sokan vannak) között ne legyen sértődés, hogy csak azokat hívnánk meg, akik közelebb laknak. Na de, arra meg nincs pénzünk, hogy mindenkit meg tudjunk hívni. Ezért gondoltuk, hogy mindenkit, vagy senkit, és utólag már úgyis azt mondanak, amit akarnak.
2008. júl. 25. 09:11
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én december elején szülök és szeptember közepén lesz az esküvőnk, szintén csak polgári. Rokonságot mi sem hívunk, de szülők, testvérek ott lesznek.

Kicsit tényleg furcsa, hogy szülőket sem hívtok, de ez a ti döntésetek.

Nálunk sem lesz buli, akkor már hatalmas hasam lesz, fáradt is leszek, meg egyébként sem tartom vonzónak a terhes esküvői partit, de az eszembe sem jutott, hogy a szülőket kihagyjam. Sok gonddal és pénzzel ez nem jár, ha van hol megebédelni (nem étteremre gondolok, mi otthon leszünk), akkor csak egy kicsit főzőcskézni kell, ebben meg úgyis besegítenek a szülők. Sőt, ahogy ismerem őket szerintem mindent le akarnak majd venni a vállunkról.

Mi tervezzük, hogy jövő nyáron templomban is összeházasodunk, ha anyagilag belefér és visszanyerem az eredeti formámat, de tudjuk jól, hogy lehet, ebből semmi sem lesz, sem jövőre, sem azután, épp emiatt szeretnénk valamennyire "megülni" az esküvőt, mert utána egy életen át bánnánk, hogy azt a napot ennyivel letudtuk.

Gondold át!

2008. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülők minden joggal megsértődnének, ha kihagynátok őket. Legalább a szüleiteket hívjátok meg, nekik sokat jelent, hogy ott lehetnek. Aztán később, ha úgy gondoljátok, még mindig tarthattok egy kis mulatozást, akár az első évfordulótokon is. De ez egy fontos nap, tegyétek emlékezetessé, ne csak a papír és a kötelesség miatt házasodjatok, hanem azért is, hogy ez a nap tényleg rólatok szóljon.
2008. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
szerintem,ha a szülök normálisak,megértik,hogy így szeretnétek összeházasodni.Én is így akartam de a párom szülei nagyon akaratosak voltak.A keresztszülökről csak annyi,hogy ugye ök szoktak tanuk lenni,de közülük nem mindenki örül ennek,mert nekik kell fizetni.Csak nyugodtan csináljátok ugy ahogy ti szeretnétek,aki meg megsértödött igy járt.A nagyobb esküvöt nem is lehet élvezni,ha ti vagytok az ünnepeltek.
2008. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szolid polgári esküvő, buli nélkül. ha normális a rokonság, akkor megértik, h inkább a gyereknek vesztek kiságyat, meg pelenkát, minthogy a bulira szórnátok a pénzt. el kell nekik magyarázni, nyugodtan, értelmesen, és akkor nem lesz gond. a bulira meg ráértek akkor, ha meglesz a lottó5ös :)

sok sikert, és sok boldogságot!

2008. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megtehetitek. Ebből az alkalomból aztán tényleg azt csináltok amit, és ahogy nektek tetszik és jó. Én rokonságomban is volt már olyan esküvő, hogy mindenkit vagy senkit. Általában olyat szoktam látni, hogy két tanú, szülő meg a testvérek . Testvérek feleség/férj/gyerek nélkül. Igazából azt is tiszteletben kellene tartani mindenkinek, ha azért csináljátok így, mert egyszerűen így tartja a kedvetetk, hát még ha a pénzhiányból kifolyólag.

Nyugodtan csináld úgy, sok boldogságot.

2008. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nem sértődtek meg, hogy nem voltak ott a polgári esküvőnkön. Csak hivatalos formaságnak tekinettük a szülés előtt. Én bántam meg. Egy év múlva, (miután a kislányom megszületett) amikor a templomi esküvőnk volt, Édesapám már nem élt. :(((
2008. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
66%

Szia!

Szerintem egyáltalán nem bunkóság. Nem mindenki szereti a nagy felhajtást, és ha egyikőtök sem szeretné, akkor mi értelme. A házasság úgyis csak két emberről szól, és a hosszúsága és minősége nem a ceremónián fog múlni.

2008. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!