Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egymásba szeretünk egy...

Ha egymásba szeretünk egy oláh cigány fiúval, én magyar vagyok, akkor hogyan lehetünk együtt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék akik oláh cigány fiúba szerettek bele, és a családja reakcióját!(a fiúét)
2016. szept. 25. 21:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%

"Menj ki a cigánytelepre és rájössz."


Jellemzően azok mondanak ilyet, akik még nem voltak cigány telepen. Én sokszor voltam már Magyarországon is több telepen, és külföldön is. Valamikor én is utáltam és megvetettem a cigányokat, és én is félve, teli előítéletekkel mentem be hozzájuk, de kellemesen csalódtam. Igaz, hogy teljesen más kultúra, más mentalitás, és olyan embertelen körülmények közt sem élnék szívesen, ahogy ők, de abban biztos lehetsz, hogyha elfogadnak, akkor a saját testvéredben nem bízhatsz úgy, ahogy bennük.

2016. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

10:

Nem sajnálom őket, sőt bízok benne, hogy hiába az ostoba édesapjuk, attól még értelmes emberek lesznek.

2016. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
vannak közöttük normálisak 1%, de a család az nagy és azokkal is együtt kel élned esetleg ha jó messzire mentek min 1000km vagy több."de abban biztos lehetsz, hogyha elfogadnak, akkor a saját testvéredben nem bízhatsz úgy, ahogy bennük." te is csak kampányszerűen vagy közöttük nem pedig a közelükben élsz mivel a cigányok nagy része a saját családtagjait is átveri
2016. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

# 13, nem akarok erről vitát nyitni, és megértem, hogy a legtöbb magyar ezt gondolja róluk, már csak azért is, mert én is ezt gondoltam még 20 éve. A legnagyobb probléma a mélyszegénység és a gettósítás, de ők nem ismerik azt a szót, hogy irigység, és ott ha valakinek van egy kiló kenyere, akkor másnak is jut belőle, de egy magyar inkább végignézi, hogy éhen haljon a szomszédja. De hajléktalan cigányt se sokat látsz. Lehet, hogy nyolcan laknak 20 négyzetméteren, de nem hagyják megfagyni az utcán egymást. Magyarok a saját rokonukat sem vennék magukhoz.

Én először véletlen tévedtem be cigányokhoz, egy ismerősöm vitt el, akiről nem tudtam, hogy cigány. 10-12 férfi, nő, gyerek volt ott, gitároztak, énekeltek, borozgattak, és úgy fogadtak, mintha ezer éve ismernének, étellel, itallal kínáltak. Akkor jöttem rá, hogy ők is emberek, és semmi értelme nem volt utálni őket ismeretlenül. Életem legnagyobb élménye volt élőben hallgatni cigány folklórt.

De voltak cigány munkatársaim is, egyre sem tudnék egyetlen rossz szót sem mondani. A munkám során is sok cigánytelepre kellett bejárnom egyedül napi szinten, és soha semmi problémám nem volt. Ha emberszámba veszed őket, normálisan beszélsz velük, akkor ők is normálisak.

Én sajnálom, hogy sok-sok évtized alatt nem tudták őket integrálni, és ezért kizárólag az állam felelős.

Azért voltak jó civil kezdeményezések, ami közelebb viszi a magyarokat a cigányokhoz, és akik ebben részt vettek, biztos, hogy másképp gondolkodnak, mint az átlag magyar.

[link]

Ezek a gyerekek sem tehetnek róla, hogy ilyen körülmények közé születtek.

2016. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14

"sok-sok évtized alatt nem tudták őket integrálni, és ezért kizárólag az állam felelős."


Ez azért bőven nem így van. Ezért nemcsak az állam felelős, hanem maguk a cigányok is. Az állam azért felelős, mert nem ad támogatást az integráláshoz, de ez a cigányokat ismerve akkora munka, hogy érthető, ha egyetlen kormányzó párt se meri felvállalni. Ha most elkezdenék, talán 50 év múlva lenne látszatja. Azt ki éri meg...? De a cigányok is tehetnének magukért. De az aluliskolázottság, az eltérő kultúra, szocializáció egyszerűen nem engedi kitörni őket a világukból. Én egyébként díjazom a gondolataidat, meg szerintem is minden ember egyforma, de ha te napi szinten találkozol cigányokkal, akkor vagy nagyon naiv vagy, amikor azt mondod, hogy nincs náluk irigység, vagy vak, vagy hazudsz. Csak mert cigányok, nem kell olyan pozitív tulajdonságokat rájuk rakni, ami nem létezik. Ez egy ilyen közhely, hogy ők nem irigyek, mindenüket megosztják egymással (ez leginkább azért van, hogy megmutassák, nekik milyen sok van - túlkompenzálás), vagy hogy milyen jófejek, nincs köztük hajléktalan (ez is egy bullshit, mert egyrészt nem igaz, másrészt meg nem sokkal jobb düledező kalyibákban élni egymás hegyén-hátán, ahol a 6-8 éves gyerekek előtt csinálják a többi gyereket, aztán meg hozzák az iskolába, én meg hallgatom egész nap, ahogy alsó tagozatosok bäszásról beszélnek, hát klassz, köszike). Meg micsoda összetartás van náluk, ők kiállnak egymásért (na ez meg azért van, mert balhézni, na, azt nagyon szeretnek). Valójában minden abból indul ki, hogy alulszocializáltak és aluliskolázottak, és nincs elég iq-juk ahhoz, hogy értelmesen elfoglalják magukat. Ha meg valamelyiknek van, azt a csoport visszarángatja magába, mert az egyén náluk tradicionálisan nem olyan fontos, mint a csoport.

Én amúgy bírom őket, engem szórakoztatnak, meg az a vagányság, ami bennük van, közel áll az én személyiségemhez is, de nem kell őket piedesztálra emelni olyasmivel, ami nem igaz. Mert ez így sima pozitív diszkrimináció. Mert az is óriási marhaság, hogy egy magyar hamarabb elnézné, ahogy a szomszédja éhen hal. Hát kikérem magamnak, bazze..

2016. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%

# 15

Nem járok napi szinten cigánytelepekre, sőt, elég rég voltam már, de egy időben a munkám miatt gyakran megfordultam jó néhányban. Igen, kb. 50 év lenne felzárkóztatni őket, de ha nincs elkezdve, akkor még 100 év múlva is egy kirekesztett, elszigetelt népcsoport lesz, és továbbra is remek muníció lesz a szélsőjobbnak, táptalaj a rasszizmusnak.

Hány idős ember fagyott meg a saját lakásában az elmúlt években? Egyetlen szomszédja nem nyitott rá, hogy egy kis fát vágjon neki, és begyújtson!

Igen, aluliskolázottak, alulszocializáltak, de ezek a gyerekek nem tehetnek arról, hogy ilyen körülmények közt kell élniük. A szüleikkel már nem lehet mit kezdeni, de a gyerekeket még lehet tanítani, normális életre nevelni.

Örülök, hogy jól szórakozol a nyomoron.

2016. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

de a gyerekeket még lehet tanítani, normális életre nevelni.

A felesegen egy videki, allami iskolaban tanitott ahol a diakok legalabb 2/3 cigany volt. Bar volt koztuk nehany aki hajlando volt tanulni a donto tobbsegnek kar volt iskolaba jarni.

, kb. 50 év lenne felzárkóztatni őket, de ha nincs elkezdve, akkor még 100 év múlva is egy kirekesztett, elszigetelt népcsoport lesz, és továbbra is remek muníció lesz a szélsőjobbnak, táptalaj a rasszizmusnak.

Nem 50, nem 100, hanem legalabb 500 ev allt rendelkezesukre beilleszkedni. Ha ok nem akartak kihasznalni a lehetoseget akkor igy jartak.

2016. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

Először még akartam valami építő jellegűt írni, de mikor a halálra fagyott emberekhez értem, már éreztem, hogy nem vagy teljesen ép, viszont ha szerinted az, hogy én szórakoztatónak tartom a cigány embereket egyenlő azzal, hogy jól szórakozom a nyomoron, akkor azt kell mondanom, hogy minimum elmebajos vagy.

Mert egyébként veled ellentétben én TÉNYLEG napi szinten találkozom velük, és én VALÓBAN tudom, miről beszélek, nem csupán ezeket a semmitmondó bullshiteket pufogtatom, hogy a kormány nem integrálja őket.. Bazze.. Legalább egy érv lenne valahol.

2016. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#17

"Nem 50, nem 100, hanem legalabb 500 ev allt rendelkezesukre beilleszkedni. Ha ok nem akartak kihasznalni a lehetoseget akkor igy jartak."


Ez se egészen így van. A cigányok mindenütt jók, amíg jól húzzák a talpalávalót, amíg szükség van a kézműves-tudományukra, amíg az útépítéseken elkel a sok kéz. Ahogy ezek a munkalehetőségek zömében elfogytak, akkor kezdtek a cigányok igazán a társadalom peremére kerülni. Be voltak ők illeszkedve, amíg volt munkájuk. Most már nincs nekik, így felerősödnek a különbözőségeik.

De persze könnyű nekünk született európai fehér embernek mások felett ítélkezni.. Csak nehogy egyszer forduljon a kocka.

2016. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt ne felejtsétek el, ki kínálta tálcán ezt az ,,életmódot,, nekik? Szüljetek rakásra majd a kiemelt családiból megéltek, ilyen olyan segélyek stb.
2016. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!