Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem az életem, hogy...

Hogyan éljem az életem, hogy jobban alakuljanak a dolgaim? (többi lent)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy egy 16 éves lány vagyok, aki mostanában teljesen szét van csúszva, és magán kívül van.4 hónapig jártam egy nálam 10 évvel idősebb fiúval(tudom, hülyeség volt..) Sajnos naív voltam/vagyok, nem akartam elhinni hogy csak a szexet akarja.Szakítottunk pár hete,de kb 2 hónapja teljesen magamon kívül vagyok.. Heti rendszerességgel fogyasztom alkoholt, cigizem néha, és minden ilyesmi.

Tulajdonképpen nem tudom, hogy melyik lenne nekem a legjobb. Az, hogyha nem foglalkozom semmivel, nem görcsölök a dolgokon(gondolok itt a tanulásra, ugyanis bukásra állok elég sok tantárgyból) továbbá a fiúkra... Szeretnék egy normális kapcsolatot, hozzám illő, velem egy korú fiúval.

Vagy pedig nagyon koncentráljak a tanulásra, és felejtsek el minden mást? De hát ez nem élet..

Nem tudom melyik életstílus a megfelelő, és nem tudom hogy mi segítene nekem helyrejönni,hogy újra jókedvű legyek.

Tudom hogy elég zavaros amit leírtam, de megköszönném a válaszokat, mert fontos lenne!

Köszönöm.

L/16


2010. ápr. 26. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont veled egykorú vagyok és nekem is volt lent az életem ha nem is ennyire...előszőris cigitől ,alkoholtól kéne megszabadulni ez fontos lenne ,hogy ne mérgezd magad belülről is még jobban...Tanulásra hajts rá igenis már csak 1 hónap van ha helyre tudod hozni legalább elégségesre a jegyeket akkor tedd meg.Inkább most mint nyáriszünetbe készülj pótvizsgákra.Elég időd lesz akkor kibulizni magad haverokkal most én a helyedbe inkább tanulnék de tényleg...elkezdenék helyedbe valami sportot is ami kicsit társasági ,hogy új baráti kört is építs ki ha ez nem lehetséges elég lenne napi fél óra séta ilyesmi olyankor jó mentálisan is megtisztulni.
2010. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is! Sokan fognak ide írni, akik úgy gondolják, hogy egy hisztis kis p*csa vagy. Szard le Őket. A tanulás, és bulizás világát egyensúlyban lehet tartani. Én például azt csinálom, hogy hazamegyek segítek anyumnak, gépezek és este 17.00-kor elmegyek, tanulok. ( Ált. 1/2 óra. Ha dogát írunk lehet 2 óra is. ) Utána vissza, ha pölö edzésem van, ami négykor kezdődik, és hétkor végződik akkor utána tanulok. Járok külön matekra is, mert az nem megy a legjobban ( saját magam kértem, hogy járjak ). Azt persze figyelembe kell vennünk, hogy én még Általánosba járok, és lehet, hogy csak Én bírom tartani ezt a tempót ( 3 órás edzés + tanulás ). Próbálj tartózkodni az alkoholtól és a cigarettától, hiszen azok csak rontanak a helyzeten mintsem, hogy segítenének. Járj el szórakozni ( DE TANULJ IS !! ), beszélj a szüleiddel, mert ha valakik, ők tuti tudnak neked segíteni. Részemről - egyenlőre - ennyi! Sok sikert!

14/L

2010. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

először is ne dohányozz,ne piálj meg ilyenek.kezdj el valami tök újat ,lépj be egy szakkörbe vagy sportolj,akármit csak csinálj valami új dolgot.ha elkezdted akkor új emberekkel fogsz megismerkedni,nem feltétlenül kapcsolat céljából csak úgy spontán,aztán bármi kialakulhat.

2010. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hittem hogy csak oltani fognak a segítség helyett.

Tehát ugye 16 éves vagyok, vagyis egy kőkemény gimnáziumban 10. évfolyamos. Lehetetlen hogy eljárjak szakkörökre, vagy sportolni, mivel így is heti kettő külön matek órám van, és azokon a napokon sem tudok felkészülni rendesen a következő napi felelésre / dolgozatokra. Egyébként sem vagyok olyan penge, tehát szükségem lenne napi 3 óra tanulásra körülbelül, ami nem megy, mert elalszom felette, vagy egész másra figyelek.

Nem szoktam túl sokáig gépezni, de mégis annyira kimerít a suli, hogy ha hazaérek, az az első dolgom hogy lefekszem 1 vagy 1,5 órára.

Egyébként pedig nem csak az alkohol, cigi, illetve a tanulás miatt érzem magam szétcsúszva, hanem fiúk terén is. Nem keresek görcsösen barátot, de van egy fiú, akivel nagyon szeretném ha összejönne a dolog. Csak ő is kb 250 km-re lakik tőlem, és csak msn-en tudunk beszélni, de msn-en pedig nem lehetek sokat, mert tanulni kell(ene).

2010. ápr. 26. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Önfegyelemmel. Tisztázd magadban a reális! céljaid, hogy mit akarsz elérni (pl. kettes mindenből, hogy legalább pótvizsgáznod ne kelljen). Aztán, tedd ki az órát magad elé, és szabj határokat: msn 1/2 óra, tanulás 2 óra, és ami a legnehezebb, tarts is be, köszönj el a sráctól, hogy neked menned kell tanulni. Ha azt jobbnak tapasztalod, akkor meg beszéld meg vele, hogy este 9-kor fent lesztek mind a ketten, de addigra tényleg legyél készen a leckékkel, s jutalomként jöhet az msn. Utóbbi már csak azért is jobb, mert ha elálmosodsz, akkor is legalább a leckével készen leszel.

Készíts napi listát, hogy hogyan osztod be most az idődet, meg egy másikat, hogy hogyan kellene. Egy új szokást felvenni állítólag 21 nap, vagyis 3 hétig kemény lesz, de a negyediken már tapasztalhatod is akár, hogy jobban alakulnak a dolgaid.

A céljaid is összeírhatod, de ha azzal kezdenéd, hogy legyen egy helyes menő hapsim... háát, akkor inkább hagyd az egészet, mert a helyes menő hapsik is a kiegyensúlyozott, szép és okos lányokra buknak.

2010. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is, a fontossági listámon sohasem szerepelt első helyen pasi. Mindig a tanulás, még ha nem is sikerült úgy alakítani ahogy szerettem volna. Megpróbálom így csinálni ahogy leírtad, de már nagyon kevés idő van évvégéig,és nem tudom hogy be tudnám e hozni a lemaradásaimat.

Köszönöm.

2010. ápr. 27. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!