Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma családon belül, hogyan...

Ma családon belül, hogyan emlékeztetek meg a halottakról?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 22:47
 1/10 anonim válasza:
100%
Végigjártuk a temetőket, virágot helyeztünk a sírokra, és gyújtottunk egy-egy gyertyát. Igazából különösebben nem esett szó semmiről, és senkiről. Mondjuk én tipikusan az a fajta vagyok, aki magában gyászol, emlékezik. Bár gondolok rájuk sokat mindig, de ez a nap kimondottan az emlékezésé. Nálunk ennyi volt dióhéjban. :)
2016. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Halottak napja holnap van, csak mondom.
2016. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenszentek a halottak napja előestéje.
2016. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Helyesebb lenne úgy mondani, hogy Halottak napja Mindenszentek másnapja. Elvégre Mindenszentek a munkaszüneti nap...
2016. nov. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Halottak napja holnap van, csak mondom."

És? Akkor nem lehetett tegnap emlékezni? Én pl a családom egyik felével pénteken emlékeztem, a másikkal hétfőn.

2016. nov. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

sehogy.


Meg nem vagyunk eleg oregek hozza hogy temetobe maszkaljunk, a rokonsag is el meg szerencsere.

2016. nov. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi elmentünk a temetőkben, vittünk sírokat, gyujtottunk gyertyákat. A halottakra nem nagyon emlékszem, a dedszuleim meghaltak amikor három éves voltam, apa nagynénje sosem ismertem. Egyedül nagyapamra emlékszem egy kicsit. Úgyhogy főleg azzal voltunk elfoglalva a testvéreimmel hogy szépen elrendezzuk a sírokat.
2016. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A férjemmel elmentünk minden közeli rokon (dédszülők,nagyszülők, keresztszülő) sírjához, vittünk koszorúkat és gyertyát gyújtottunk. Anno szüleimmel együtt mentem, most hogy már mindenkinek van családja (testvéreimnek is), külön megy mindenki a maga családjával. általában úgy szokott kijönni a lépés, hogy össze szoktunk találkozni a temetőben.

A síroknál csendben emlékezünk meg pár percre. (Ettől függetlenül a mindennapokban is gondolunk rájuk, tehát nem arról szól ez számunkra, hogy csak akkor és csak ott emlékezünk meg elhunyt szeretteinkről)

2016. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itton. Nekem papám halt csak meg, de ő azt kérte, hogy hamvasszuk ès szórjuk szét. Senkim nincs a temetőben (szerencsére). Gyertyát gyújtottam.
2016. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nem halt még meg soha senki,aki fontos lett volna nekem.

De eleve nem látom értelmét,ha valaki a hallottairól egy kifejezett napon kell megemlékeznie...

Ha valaki,aki fontos volt nekem és meghalt,akkor minden nap megemlékezek róla...

Őszintén ezeket az ünnepeket mind baromságnak tartom,halottak napja,anyák napja,stb...

2016. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!