Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok ajándékot...

Köteles vagyok ajándékot venni ballagásra?

Figyelt kérdés

Gyerekkori barátnőm, már mostanában néhány éve ritkán találkoztunk, és idén ballag, de nem hivta meg, akkor nem vagyok köteles ajándékot venni?

Az én ballagásomra meghivtam pár évvel ezelőtt..

Mit gondoltok?


2010. ápr. 27. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nemvagytok rosszba, akkor szerintem valami aprosagot vegyel :) bar nem vagy koteles.
2010. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Köteles semmiképp sem vagy. Én semelyik barátnőmnek sem vettem ajándékot ballagásra. Az olyan családi dolog, olyankor ajándékozni, nem?

Én csak szüli- és névnapokra, karácsonyra ajándékozom meg a barátnőimet. Vagy amikor babájuk születik!

23/L

2010. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ha nem hívtak meg akkor mit keresnél ott? :D


bár én örülnék ha régi ismerőseim meglepnének ^^

kérdésre válaszolva nem vagy köteles venni neki de ez egy gesztus gondold magad az ő helyébe ^^

2010. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk rosszba, de mostanában megváltozott a barátja miatt. Tehát majd csak gratulálni fogom..
2010. ápr. 27. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ő vitt neked valamit, akkor mindenképp illik viszonozni, de nyilván nem kötelező.

Ha pedig már nem vagytok annyira jóban, akkor nem is várható el.

Ez a te lelkiismeretedre, jóérzésedre van bízva, hogy te szeretnéd-e egy kis aprósággal meglepni, vagy sem. Rajtad áll.

Én valami kis jelképes dologgal meglepném.

2010. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen kaptam töle ajándékot, étteremben buliztunk. de most neki semmi nem lesz, van gondjai azt mondta..
2010. ápr. 27. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem hívott meg, úgy szerintem ne vegyél. Ám, ha esetleg nem nyugodt a lelkiismereted, úgy valami csekélységgel lepd meg, és add át úgy, hogy "bár nem voltam ott, de szeretnélek meglepni ezzel a kis ajándékkal."
2010. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!