Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hívja két házastárs...

Miért hívja két házastárs egymást "Anyának" és "Apának"? Engem annyira idegesít.

Figyelt kérdés

"Anya, gyere ide!" "Anya, mi lesz az ebéd!" "Apa, menj el boltba!"

A gyerek hívja a szüleit így, de egymást? Házasok, nem egymás szülei. Van saját nevük és a gyereket is összezavarják. Egy kisgyerek a házban azt hitte az apjára, hogy egyben az anyja apja is, mert mindig Apának szólította a nő.


2016. nov. 5. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim válasza:
36%
Ezt én se ertem. Nekem is a szüleik folyton ugy hivjak egymast. Lehet igy becezgetik vagy nem tudom. Remelem ha frlnovok megtudom😉
2016. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
89%

Ha sok év házasság után hívják így egymást, az még oké. Én ismerek egy olyan nőt, aki az éppen aktuális partnerét "Apázza" le mindig.. De úgy, hogy kb 1 hét "járás" után ,már így mondja: Apa, kész az ebéd..

Na ez az ultragáz.

2016. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim válasza:
85%
általában azok hívják így egymást, akiknek gyerekük van..hogy a kisgyerek is így tanulja meg
2016. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg a gyerek miatt szokták egymást így hívni, aztán megszokásból használják, amikor a gyerek már felnőtt.

Szerintem ultra gáz alapból, és hülyének van nézve a gyerek.


Az én szüleim nem így szólították egymást, mégis tudtam, hogy ki az apa és anya, és nem kezdtem pl. aranybogarazni anyámat. Én megmondtam a férjemnek, amikor elkezdte ezt, hogy eszébe ne jusson anyának szólítani, amikor hozzám szól, nem az anyja vagyok.

2016. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
77%

3, soha nem hívtam a apának a férjem, a gyerek mégse mondta neki, hogy Tomi...

Pont elég, ha akkor apa, amikor a gyerekkel emlegetjük (szólj apának, megyünk apához), de ha egymással beszélünk, akkor se apa, ha ott van a gyerek.

Nagyon hülye indok, hogy a gyerek ettől tanulja meg... akkor azt honnan tanulja meg, ha én is apázom, hogy nekem nem az apám?

2016. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
63%

Már megint egy ilyen kérdés? Ha a te szüleid csinálják, szól nekik hogy idegesít. Az meg ne zavarjon hogy más családban mi a szokás-ugyanis semmi közöd hozzá.


Engem meg az idegesít, ha valaki vadidegen emberek szokásain problémázik - de szerintem ez téged pont annyira érdekel mint engem a te nyűgöd.

2016. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekek miatt hívják egymást így, ez kialakul.

Unoka esetén meg "mama" meg "papa"- a megnevezés, akkor is így hívják egymást, ha csak ketten vannak, mert megszokták.

Én ezt tapasztaltam.

2016. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
54%
Azok szólítják így egymást, akik (akár csak tudat alatt) elsősorban nem a házastársat látják a másikban, hanem a mindenük a gyerek, ezért a gyere körül akarják forgatni a világot, és a gyerekhez viszonyítva látnak mindent.
2016. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
28%
Legyen ez a legnagyobb problémád.
2016. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes, engem sem hívnak a gyerekeim Cicámnak, meg az apjukat sem Édesemnek, és nem hiszem, hogy ez a két becenév bármivel is jobb lenne, mint Apa meg az Anya. :)
2016. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!