Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha házastársatok...

Mit szólnátok ha házastársatok költekezne?

Figyelt kérdés

Mit éreznétek?

Hogy reagálnátok rá?


Pl. van csomó hitel, es mégsem spórol...

Pl. Többet költ, mint amennyi a bevétel...

Pl. Olyan dolgokat is megvesz, amire nincs nagy szükség (pl. Van már belőle) ...

Stb.



2016. febr. 5. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Hirtelen változott meg?

Akkor megpróbálnám kideríteni az okot.


Ha ilyen volt mindig is, akkor nem lenne a házastársam. Az eltérő pénzügyi kultúra azért már jóval előbb kiderül.

2016. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

egyet értek az elsővel. én össze se állnék ilyen emberrel.

ha időközben alakulna ez ki, akkor papíron nem lenne a házastársam.. mármint attól még lakhatnánk együtt, de nem hagynám hogy engem is belerángasson a hiteleibe

2016. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Előzőek jól mondják. Nekem nevelőapám volt ilyen. Aztán lelépett. Mi meg fizetjük a hiteleket.
2016. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez valami új dolog nála, akkor kideritenem, hogy mitől van. Ha mindig ilyen volt, akkor magamban keresnem a hibát, hogy ugyan minek mentem hozza
2016. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem házasodnék olyannal, akinek hitele van én meg sosem vennék fel. Illetve olyannal sem, akinek kevés a bevétele. Meghagyom a prolikat a proliknak...
2016. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Egyszeru, nem adnek neki tobb penzt.
2016. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Nálam ez biztos nem menne, főleg nem hosszútávon.

Nagyon sürgősen az asztalra csapnék.

Ha kell, le is írom neki, és együtt kiszámoljuk, mennyi a bevételünk, kiadásunk, és mik azok, amik felesleges kiadásnak számítanak.


Mennyi idő alatt tudtok megszabadulni a hiteltől, és mennyivel többet fizettek ki, mint a felvett összeg.


Ha ez nem segít, akkor ultimátum: vagy külön kasszán leszünk, vagy én kezelem az összes pénzt, és a beleegyezésem nélkül egy csomag zsebkendőt sem vásárolhat.

Amennyiben nem tetszik a rendszer, úgy válás, vagyonmegosztás, felezitek a hiteleket, és addig menekülni, amíg nem késő.

2016. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem házasodnék össze ilyen emberrel. Ha időközben változna ilyenné akkor megpróbálnám megoldani a problémát, megbeszélném vele.


A fölösleges tételek vásárlását kis értékben még nem tartom olyan vészesnek amennyiben nem olyan rossz az anyagi helyzet, hogy minden fillér számítson. pl.: Ha vesz egy 7. mécsestartót, csak azért mert az rózsaszín és csillog, nem tartom hatalmas problémának. Annyi kacat elfér egy házban és anyagilag sem olyan nagy tétel az 500-800ft

2016. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a te esetedben biztos, hogy plafonon lennék, ha hitel van és költekezik, vagy hitelből költekezik, vagy felesleges dolgokat vesz.


A férjem pl marha sokat költ, állandóan ruhákat vesz, minden 2 hónapban kitalálja, hogy kell neki egy cipő, hol egy futócipő, hol egy tavaszi, hol egy téli stb, holott ott a tavaly megvett sok drága cipő is. Meg elég drága hobbija van, és még azon belül is a drága cuccokat veszi. Néha zavar, mert lakásra gyűjtünk, de végülis annyira nem idegesít, mert nincs hitelünk, nem költ többet mint a bevételünk, és legalább nem cigire, piára, ilyenekre költ, mert semmilyen káros szenvedélye nincs. Ja és fizeti a kiadásaink felét mindig, meg rak is félre ő is, szóval alapvetően nem zavar, de néha szóvá teszem neki, hogy egy picit jobban spórolhatna. Nálunk én vagyok a spórolósabb :) Bár sajna én sem annyira, amennyire szeretnék.

2016. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
amíg hátrányom nincs belőle, pl ha az ő nevén a hitel és nem nekem kell állni az ő felesleges dolgainak az árát, akkor lelke rajta
2016. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!