Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért múlik el a szerelem/szer...

Miért múlik el a szerelem/szeretet a párunk/házastársunk iránt, mikor az anyukánk iránt érzett szeretet se múlik el (ideális esetben)?

Figyelt kérdés
Miben más az a szeretet, amivel a páromat szeretem, mint amivel anyukámat? Mármint.. tudom én hogy más, persze hogy más a kettő, csak ha anyát ugyanúgy szeretem még évtizedek múltán is, akkor miért van az, hogy esetenként megszeretünk valakit, de elmúlik?

2015. febr. 25. 20:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha rossz kategória, nem tudtam hova írjam.
2015. febr. 25. 20:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, van akinek a szülei iránt érzett szeretete is elmúlik. Sajnos ilyen is megtörténhet.

Meg aztán vannak olyan párok, akik nem szűnnek meg szeretni egymást. Nem is értem, honnan veszed azt, hogy az az általános, hogy a párunk iránti szeretet elmúlik?

Ami később csökkenhet, csendesülhet, az a kezdeti erős szenvedély. De jó esetben, jó kapcsolatban a szeretet, akár a szerelmes szeretet megmarad.

2015. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a szülők iránti szeretet is elmúlhat, ezért írtam zárójelben hogy IDEÁLIS ESETBEN nem múlik el az anya iránt érzett szeretet.

Azt meg onnan veszem, hogy elmúlik a pároknál a szeretet, hogy pl sokaknak 1-2 komoly, hosszú évekig tartó kapcsolata van mielőtt megállapodik valakivel. Ezért nem értem. Hogy ha az első kapcsolatban szerették egymást, akkor ott miért múlik el az a szeretet? Sok olyat is hallottam, hogy minden rendben volt, de egy idő után már nem szerette a párját, nem úgy nézett már mint egy férfira/nőre, hanem barátként/testvérként. Ezért kérdezem, hogy ez hogy múlhat el így? Hogy lehet megőrizni?

2015. febr. 25. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez a felfogás miatt van. Itt van az én anyám per pillanat igazán gyűlölöm, de tudom, hogy ez csak ideig-óráig tart, mert ő úgyis az anyám marad, felnevelt, és szeretem.


Míg a párunkkal sokszor úgy vagyunk, hogy abból kaphatunk jobbat is, mert megérdemeljük. Nem az van, hogy osztottak egy lapot, ez van, azt kész.


Szóval erre a kérdésre a választ mindenki kizárólag magában találhatja meg. És lehet h lesz ellenpélda is , de én pont azt látom a környezetemben, hogy akiknek a szülei még együtt vannak, azoknak 10+ éves kapcsolataik vannak. Mintha ebben is működne a látott példa...

2015. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nem is ismerjük igazán a másikat az első kapcsolatainkban (vagy a későbbiekben). Mikor pedig igazán megismerjük egymást, felszínre kerülnek a valódi tulajdonságok, amik mégsem szimpatikusak, akkor csalódunk benne és "kiszeretünk" belőle.

Tehát az egyik ok lehet az, hogy nem is ismerjük azt, akiről azt hisszük, szeretjük, így csak az általunk rá vetített, róla elképzelt, hitt tulajdonságokat szeretjük.

A másik ok, amiért elmúlik a szeretet, hogy később annyira ellentétes irányba változunk, vagy egyikünk változik rossz irányba, hogy az megöli az érzelmeket. De ez súlyos esetben bármilyen kapcsolatban megtörténhet, akár rokoniban.

Olyan is lehetséges, hogy a szeretet nem múlik el, de az együttélés tarthatatlan valamiért, nem illik össze a két ember igazán és a kezdeti szerelemből a végén olyasmi marad, hogy emberileg továbbra is kedvelik egymást, de nem társként szeretik.

2015. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szülő (ideális esetben) feltétel nélkül szeret. Megadja neked a biztonságot, akárhány éves is vagy. Az anyai fészek melege mindig feltétel nélküli szeretettel ölel át téged.

A párkapcsolat más. A feltétel nélküli szeretet ott nem létezik. Szereted, de ha megcsal, akkor már vége is. Szeret téged a párod, de vannak lehetséges vetélytársaid. Más nők/más férfiak. A hűség ugye döntés kérdése, míg az anyai szeretet hűsége örök, és természetes, megkérdőjelezhetetlen.

2015. febr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az 5. válaszoló szépen leírta
2015. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!