Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változzunk vagy változtassunk?...

Változzunk vagy változtassunk? Szerintetek van jogunk megváltoztatni a másik viselkedését?

Figyelt kérdés

Például, ha valaki vakarássza a hátsó felét, vagy csámcsog, minket zavar és rászólunk, hogy "hej, mán dikk!" vagy valami humorosabb piszkálódással, hogy "a vályú 50 km-rel arrébb van", stb... az szerintetek nem önzőség? Vajon mennyire van jogunk ahhoz, hogy az ilyen dolgokról leszoktassuk (leendő) párunkat? Vagy kérjük, hogy változzon,csakis a mi kedvünkért? Jogos, ha azt mondja ilyenkor, hogy hát tudtad, hogy ilyen vagyok, ilyen szokásokkal...


És mit lehet azzal a szitúval kezdeni, hogy ha a párunk x hónap / év múlva, kezd el "rászokni" az ilyen viselkedésre? Vagyis nem is rászokni, hanem igazán elereszti magát, és elkezdi kimutatni a valódi énjét?


2010. ápr. 28. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért van ilyen párod?

Elképzelhető,hogy ideig-óráig változtat,de a legkisebb promlémára újrakezdi,esetleg még durvábban.

Döntsd el,hogy élettársat,vagy neveletlen kölköt akarsz.

2010. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy az ő párjáról van szó, a nap folyamán 2 db hasonló kérdést is feltettek már, lehet abból indúlt ki a kérdező.
2010. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tetszik neki,akkor azt is mondhatja,hogy "én nem változom meg a kedvedért"...

de ha hajlandó változni,akkor miért ne...

2010. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Az én párom is csámcsog néha, sőt fingik is és büfög is. Lehet, velem van a gond, de emiatt az iránta érzett szeretetem, tiszteletem nem változik. Én ugyan nem csinálom ilyen nyíltan. Megváltoztatni pedig komolyabb dolgokban sem akarnám.Elfogadom,mert szeretem és csak a lényeges problémákkal foglalkozom.23N /4 éve együtt,3 év együttéléssel/
2010. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csupán csak az itt feltett kérdések inspiráltak...Max csak a közeli kapcsolatokban vélem felfedezni: ha régebben több időm lett volna megismerni és rájönni, hogy ilyen, nem biztos, hogy együtt maradtunk volna, de tudod a munka, meg a szerelem...


Lehet rosszul érzem, de mintha ez egy arculcsapása lenne azoknak az embereknek, akik ezt "megengedik"/"elviselik" a másiknak, vagy akik önbizalomhiánnyal küzdenek. Nehéz lefektetni a szabályokat, de ha az elején már megmondjuk, hogy ezt azért ne, akkor jogos, ugye? Mert, ha tűrjük egy ideig és csak azután szólunk, akkor viszont a másik fél érvelése jogos: hiszen eddig megengedted/ hiszen eddig nem volt baj....


Vajon a párkapcsolat az egy adás-vételi szerződés (nem tudok most rá jobb szót), amelyben mindkét fél előre leszögezi az igényeket / elvárásokat? (pl: az exekkel ne tartsa a kapcsolatot, a csók már megcsalás...stb) És akkor az jogos? Hiszen tudta, hogy milyen feltételekkel megy bele a kapcsolatba, és mit várnak el tőle...


Vagy mert szeretünk valakit, az mindenre "felhatalmazza" a másikat, hogy mi szenvedjünk miatta? (pl: csámcsogás? Horkolás inkább ne soroljuk ide, mert az szerintem nem a másik hozzáállásától függ)


Mit gondoltok?

2010. ápr. 28. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
az ilyen szokások nyilván nem az első randin derülnek ki. de azért eléggé az elején kiderülnek. én tuti nem viselném el, nem azért, mert idegesít, hanem mert bunkóságnak tartom és nem jártam sose bunkókkal (mostmár nem is fogok, mert férjhez mentem). de ez egy abszolút szubjektív vÉLEMÉNY volt. az igazság meg az, hogy mindenkinek joga van elvárni a másiktól némi alkalmazkodást, tehát hogy bizonyos dolgokban "változzon". ez persze oda vissza érvényes. tehát az nem baj, ha próbáljuk a másikat "lenevelni" azokról a dolgokról, amik minket idegesítenek, de akkor figyeljünk oda a mi, esetleg őt idegesítő szokásainkra is. mert ez erről szól. kompromisszumok sorozata, amine azonban az a célja, hogy MINDKÉT FÉL boldog legyen, és jól érezze magát :)
2010. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenekben nem akarnám megváltoztatni, mert előbb-utóbb hárpiaként nézne rám és otthagyna mint eb a szaharát..... Én is megvakarom a hátsó felem, ha épp viszket. Csámcsogni nem csámcsogok, de ha csámcsogna a párom sem zavarna, ha meg igen, akkor arrébb mennék enni. Szerintem az embereknek sokkal nagyobb problémákat kell(ene) megoldaniuk, minthogy leszoktassák a párjukat a fenékvakarásról.
2010. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14:26 vagyok, én szerintem nem is illenék össze olyan emberrel, aki a társaságomban vakarja a fenekét és csámcsog (vagy pláne böfög) :) egyébként ezek csak rossz szokások, és ha valaki már ennyin sem hajlandó változtatni (illetve ami mégrosszabb: magától nem jut eszébe, hogy ezek mennyire prosztó dolgok), amellet sok keresnivalóm nekem szerintem nem lenne...meg egy magára valamit is adó nőnek sem...
2010. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy eg kapcoslat sem müködik,hogyha valaki mindig minden rossz szokására azt feleli,ha felróják neki hogy nem változik,igy ismerted meg és igy szeresd..mind a két félnek alkalmazkodnia kell.gyökeresen nem lehet és nem is kell megváltozattni egy embert,akkor mást kell keresni ha nem illetek össze,de ez a seggvakarászás igazán nem egy olyan dolog ,amin nem lehet változtatni a párunk (és magunk kedvéért,hogy ne tünjük egy primitiv őstuloknak) miatt.Én úgy gondolom,hogy néhány év után teljesen normális ha EGY BIZONYOS MÉRTÉKIG elereszti magát az ember-ha fingania kell akkor fingik,ha viszket a segge megvakarja. DE nem a másik orra alá/előtt, több év után sem,mivel a másik pofájába böfögni/fingani/seggetvakarni parasztság,főleg ha a párod meg is kér rá hogy ne tedd. Tehát nem kell bélgörcsöt kapni az esti filmnézés közben,de azért ha emberek vagyunk kúlturáltan végezzük már el ezeket a szükségleteinket..
2010. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
folyt . : ..mert egy idő után ezek (bár nem tünnek nagy dolgoknak),debaromi kiábránditoak,és msot nem aról beszélek ha kicsúszik egy böfi vagy egy puki,hanem mikor mindennapossá válnak a csakazértis ide fingok/böfögök a másik arcába jelenetek.
2010. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!