Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal a össze költözes...

Párommal a össze költözes előtt állunk. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal a össze költözes előtt állunk pár hónap után mert ugye lakva ismered meg a másikat. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?

Tehát az anyja álja a gyereke részét vagy mivel vele fogok élni és így ismertem meg így az is közös költség?

Nekem is van gyerekem de az az anyjával van tehát nem velünk s azt én támogatom is.


2016. nov. 10. 17:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Hát, nem tudom, figyelj, nem biztos, hogy pont a párom gyerekével fillérb*szóskodnék, főleg akkor nem, ha még nem keresőképes. Az más helyzet volna, ha nagykorú lenne, nem tanulna, akkor nem biztos, hogy fizetném a részét, de egy kiskorúnak mindenképpen.
2016. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk az egyik félnek 2 gyereke van, de a volt párjával laknak, a másiknak pedig egy 18 év alatti, aki velük lakik. A rezsi 2 fele van osztva.

Szerintem ez megbeszélés és felfogás kérdése.

2016. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%
Mennyi idős a gyerek? A közüzemi költségeken nem kukacoskodnék, max a víz meg (minimális mértékben) az áramfogyasztás az, amiben különbség adódhat a 2 és 3 személyes háztartás között. Kaját lehet háromfelé osztani, ha a gyerek már nagyobb, a ruházkodását, gondolom, úgyis az anyja fizeti, mobilszámlát, iskolai dolgokat, egyebeket is, ami a gyerek személyes szükséglete.
2016. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Mindenhol mas a helyzet. Ne hallgass senkire, csak vele beszeld meg! Hidd el, mar abbol sok minden ki fog derulni. Most lehetne olyanokkal jonni, h inkabb a sajat gyerekedre koltsd a penzt vagy eppen azzal, h akkor vagy galans, ha felesben megy... De minden helyzet, kapcsolat mas. Az anyagi viszonyoktol is fugg...
2016. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%

Üljetek le és beszéljétek meg. Mi felesben fizetjük a rezsit és a kaját, az egyéb dolgokat én (és részben az apja) veszem meg a gyereknek.

Az én férjemnek is van gyereke, az anyja neveli de ettől még van nálunk is, akkor fillérezzünk hogy melyik hónapban hány éjszakát alszik itt? Az én gyerekem is van az apjánál, azt meg vonjuk le ugye. Sőt, néha a nagyszülőknél alszik, ott zuhanyzik meg eszik. Szerintem egyszerűbb a felezés és kevesebb lehetőség van vitára is.

2016. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
De most ezt miért itt kérdezed meg? Miért vagytok egy pár, hogyha nem beszélsz a másikkal?
2016. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Kíváncsi voltam más véleményére!

Mert van akinek alap mint neki is. Van aki meg azt mondja nem a Te gyereked csak együtt fogtok élni ő se támogatja az enyém persze azt nem is kell mert ott az anyja meg én. Csak náluk nem él már az apa.

Tehát ezért érdekel más véleménye ilyen helyzetbe mi a helyes.

Amúgy feldobtam hogy az az ő része ő pedig azt hogy úgy ismertem meg, hogy tudtam van egy gyereke tehát ez nem korrekt. Több ember kérdeztem megoszlott a vélemények hogy ez hogy lenne részemről korrekt! Én nem várnám el tény de nem vagyunk egyformák. De ez gáz hogy megkérdeztem tőle mert egyesek szerint (nők) az...

2016. nov. 10. 18:26
 8/39 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem eleve a problémát.

Én eddig úgy gondoltam, ha egy pár összeköltözik, akkor a keresetük is közös kasszába megy, mindegy, hogy ki mennyit keres és abból rendeznek minden kiadást.

Ez jelenti a közös életet számomra, pedig nekem magas a pénzem az átlaghoz képest.

Kérdező, nekem ilyen pitiáner felfogással nem kellenél az biztos, még ha arany csöpögne is belőled!

2016. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Szerintem nem pitianerkedes...

Hanem mivel nekem is van gyerekem akire logikus költők így mondhatom azt is hogy ez által kevesebbet kap mert oda teszem?

Nem pizza stb dolgokról beszélek hanem igen az áram víz kaja ami nem mindegy felesbe megy e vagy sem. Plusz egy fő az plusz egy fő.

Meg ugye ha közös kassza és lányának vesz ruhát vagy buliba megy stb akkor utána a rezsi nagyobb része az enyém lesz ha nem nézzük a pénzt! Mivel én is jóval átlagon felül keresek.

2016. nov. 10. 18:37
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
Nekem se kellenél, kérdező... A közüzemi díjakban tényleg nem oszt-szoroz a gyerek, milyen alapon fizetnél te csak egyharmadot? Kaja: egy nő és egy kislány semmivel nem eszik többet, mint egy egészséges férfi. A gyerek személyes kiadásai nem tartoznak a rezsibe.
2016. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!