Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy elfogadom,...

Mitől függ, hogy elfogadom, szeretem-e a férjem gyerekeit, vagy nem?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek tűnik, mert ugye erre nekem kellene tudnom a választ. De elgondolkoztam. Az első férjemnek a gyerekeivel semmi bajom nem volt, helyesek voltak, aranyosak, 6 éves lány és 10 éves fiú, ismertem őket kisebb koruktól kezdve, és mégsem akartam őket, amikor apukájukkal összeköltöztünk. Pedig apukát szerettem nagyon. Szerencsére anyuka a gyerekekkel zsarolta a volt férjét, nem engedte őket hozzánk, ezzel végül is szívességet tett nekem, mert ha minden hétvégén nálunk lettek volna a gyerekek akkor hamar lemondtam volna az apjukrol is. A mostani kedvesem nema férjem, csak együtt vagyunk, őt is nagyon szeretem talán annyira szerelmes nem vagyok belé mint az elsőbe voltam, de a gyerekeit imádom. 2 kislány, most ovisok, anyuka engedi őket hozzánk, sokat foglalkozom velük, és a hétköznapokat is szívesen vállalnám, ha kell.

Szóval, nem értem, miért van ez a két különböző hozzáállás részemről. Kíváncsi vagyok hasonló tapasztalatokra is.


2016. nov. 23. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Idősebb vagy és már vágysz az anya szerepre, akár tudat alatt is.
2016. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Hozzájárulhat az is, hogy a mostani párodat nem akarod annyira birtokolni, mint az elsőt. Nála - tudat alatt - féltékeny lehettél a gyerekeire, ill. rajtuk keresztül az exére.
2016. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Én pl. azért tudom elfogadni és szeretni a férjem gyerekét, mert én vagyok az anyja.
2016. nov. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy köteles szeretni más gyerekét! Senki nem fog elítélni mert nem kötödsz idegen gyerekekhez!
2016. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

3-as: :DDD

Dettó.

2016. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha megengeded pasiként írok véleményt. Szerintem gyakrabban előforduló eset egyedülálló anyuka, a gyerekre nem kíváncsi az apja.Vagy anyánál van a gyerek elhelyezve apukáé minden (2.) hétvége. Na mindeggy lényege érthető.

Volt egy párom akinek volt egy kislánya. Igazi cukorfalat 4éves,apja nem látta 3 hónapos kora óta. Hidd el pasiként így volt a legeslegjobb.

Válasz: Mert kicsik ovisok formálhatóak. Nekem ez szempont 30 évesen. Abból még lehet valami családféle. Megkapnék egy 10+ kamaszodó gyereket nem bírnék vele, rámenne a kapcsolatunk. Mondják kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Na meg kit nem olvaszt meg egy kisgyerek szeretete és rajongása. Megnézed örökbe fogadni is mindenki kicsit szeretne. Amelett érettebb vagy, vágysz az anya szerepre lehet(kis gyereken szintén jobban kiélhető).

2016. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet, hogy mégis csak jobban szeretted az első férjedet, és állandóan vele akartál lenni, és a gyerekek csak zavartak volna ebben? Ezért örültél, hogy nem kellett velük foglalkozni. nem akartál osztozni senkivel :-) A második férjeddel talán jobban működik a családi rész a kapcsolatban. Szerintem nem tévedek sokat, ha azt mondom, neki talán több "szabadsága" van melletted, nem akarsz állandóan rajta csüngni. Ezért férnek bele jobban az életedbe a gyerekei. És persze, talán azért is, mert még viszonylag kicsik, és viszonozzák a szeretetet.
2016. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyukák hozzáállása sem elhanyagolható, hogy a mostani nem tiltja a gyerekeket, ezzel megalapozza, hogy jó kapcsolat alakulhasson ki közöttetek a gyerekekkel. Lehet a gyerekek személyisége is más, esetleg valamiért a két kislánnyal jobban megtaláljátok a közös hangot, de az is lehet, hogy te magad is változtál: gyakorlottabb lettél a gyerekek terén, esetleg akkor fontosabb volt a szerelem, most viszont lehet, hogy lassan többre vágysz, és családot szeretnél. Ismeretlenül csak találgatni tudok, de hátha van olyan benne, ami igaz Rád.
2022. jan. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!