Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülés után fogadtatok el...

Ti szülés után fogadtatok el segítséget a családtagoktól? Szerintetek ciki ha én elfogadom?

Figyelt kérdés

7 hónapos terhes vagyok, első baba. Anyukám, anyósom, sógornőm és testvérem jönne a szülés utáni kb 4 hétben. Hoznának főtt ételt, ha nem leszek jól kiteregetnek, vasalnak. Az alapvető dolgokat persze inkább a férjem csinálja: pakolás, felmosás, porszívózás, bevásárlás, baba körüli dolgok.

Nem lesznek itt egész nap - de egyébként nagyon jóban vagyunk, nem csak a segítség miatt örülök nekik hanem amúgy is.

Ők ajánlották fel, én pedig úgy gondoltam hogy ki tudja, milyen állapotban leszek. Tudom, hogy sokan hazamenve a kórházból ellátják az 5-8 fős nagycsaládot, de én nem érzem magam ilyen talpraesettnek.


Ciki hogy így gondolom? Vissza kellene utasítanom a segítségüket?


2015. júl. 24. 14:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%

én nem fogadtam el..bár nem is volt, aki ajánlgatta volna. édesanyám 2000km-re lakik, anyosom pedig már nem él.

nem tartom cikinek, ha elfogadod.

2015. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

te ismered őket

én falnak mennék, hogy mindenki jön és belepofázik, ha ők nem ilyenek, akkor ok

2015. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem szólnak bele a gyereknevelésbe és nem pátyolgatják helyetted a kicsit, akkor jöhet, de nem tartom jó ötletnek, hogy mikor még gyenge az immunrendszere (első hónapok) és behoznak mindent a ruhájukkal, cipőjükkel, a gyerek beteg lehet. Csináljátok azt, hogy csak a férjed és +1 fő legalább 3-4 hónapig, de olyan legyen, aki lehetőleg nem cigizik. Tényleg fontos egy ilyen kis szervezetnek a steril környezet
2015. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem fognak beleszólni :-) Bátyámnál is ment anyukám, neki sem szólt bele.

Senki sem cigizik.

2015. júl. 24. 14:41
 5/28 A kérdező kommentje:
3-4 hónapig? De egy 6-8 hetest már lehet vinni bárhova, nem? Persze ésszerű határokon belül.
2015. júl. 24. 14:43
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
Mi együtt lakunk anyuval (két generációs ház) és nem fogadtam el (bár nem is nagyon ajánlotta) segítséget. Pedig szülés után 4 hétig még jegelnem kellett a gátmetszés helyét, úgy begyulladt a varratok miatt, ülni alig bírtam, ráadásul aug. végén szültem, szeptemberben pedig kezdődött a távoktatásos főiskolám. Abszolút lehet bírni, főleg úgy, hogy nincs nagyobb testvér. De ahogy gondolod. Szerintem nem indokolt ez a nagy betáblázása a segítségnek. Ráadásul engem nagyon zavarna is, hogy átjáróház a lakás. Én csak néha áthívnám őket beszélgetni, vagy áttolnám a babát, mikor már lehet levegőre vinni, hogy a négy fal között ne kukulj meg.
2015. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Én elfogadtam mindhárom gyereknél! Egyáltalán nem ciki elfogadni, ha van normális segítséged. Első gyereknél jól is jött, hogy anyukám eljött, és megmutatott dolgokat (pl. hogy hogy kell megfogni a gyereket a fürdésnél, meg segített a szoptatásban is). A többinél meg el tudtam vinni a nagyot játszóra, oviba anélkül hogy a pár hetes testvérét is kelljen vinnem.
2015. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nyugodtan fogadd el a segítségüket! Én biztos elfogadnám a helyedben.
2015. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ja és ráadásul 3-4 hónappal szülés után már nem is lesz szükségem segítségre :-) Remélem már 1 hónappal utána sem :-)


Nem lesz átjáróház, azt én sem szeretnék. Megbeszéltük, az első pár napban nem jön senki, aztán max minden 2. nap.

Ők is dolgoznak egyébként, nem is lesz idejük órákat itt lenni.

2015. júl. 24. 14:54
 10/28 anonim ***** válasza:
56%
Hozzam csak anyosom tudna jonni, es akar is, de nem fogadtam el, mert 320 km-re lakik, tehat itt kellene, hogy lakjon par napig/hetig, es nem tudom, hogyan lehetne hazakuldeni, ha mar nem kell a segitsege.
2015. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!