Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkel együtt vagy külön?

Gyerekkel együtt vagy külön?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb,egészségesebb megoldás,ha eladunk egy lakást? Két kicsit venni,egyet magamnak ,másikat a nagykorú gyerekeknek,hogy önállósodjanak? Vagy újra együtt az új lakásban?
2016. nov. 27. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A gyerekeknek közös lakást venni elég sok hátulütőt tartogat magában. Eleve csak akkor jöhetne a szóba, ha a tesók jól kijönnek egymással, és nem megy a testvérharc, mert különben halomra "ölik" egymást egyedül.

És mi lesz később, ha családot alapítanak? Melyik gyereké lesz? A másik hova megy?

2016. nov. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kettőt, a saját nevedre. Az egyikben laksz, a másikban lakhatnak a gyerekek, vagy kiadod, és a pénz az övék segítségül. Így nem esnek el kedvezménytől sem, utánad pedig (reméljük, minél később) illetékmentesen megöröklik.
2016. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Halomra nem ölnék egymást,ahhoz már nagyok. :) Az,hogy kié lenne? Eladnák,vagy kifizetnék a másikat,nem tudom! Két gyerekem még velem lakik,kitenni nem tenném ki csak úgy fedél nélkül őket. Ezért gondoltam,két másfelest,próbálják meg önállóan,de azt is tudom,minden nap ott lennék,van e kajájuk,rend van e,stb! Haszonélvezettel gondoltam,ne legyen később nekik fizetni való,ha már nem leszek. Nem tudom melyik jobb,azért ez átgondolandó. Az lenne az igazi,ha 3 tudnék venni. :)
2016. nov. 28. 00:02
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Láthatóan egyáltalán nincs határozott elképzelésed a jövőről, és feltett szándékod, hogy életed végéig ellásd és pátyolgasd az összes utódod. Ez nagyon rendes és becsülendő dolog, csak nem célravezető. Közös lakásból, öröklésből, haszonélvezősdiből, ezekből mindig csak a baj van, akármilyen a viszony a családtagok között. Amennyiben nem a nyakatokon akarnak lógni a gyerekeitek 40 éves korukig, úgy valószínű, hogy előbb-utóbb a saját útjukat szeretnék járni.

A legjobb az lenne (gondolom bőven van pénz kecóra, ha felmerült több lakás vásárlása), ha egy házat vennétek, akár kétszinteset, sok szobásat, és amíg a "gyerekek" a saját lábukra állnak, addig természetesen ott lakhatnának. Ünnepekkor pedig hozzátok mehetne mindenki, bőven lenne hely. Aztán ugyanúgy rájuk lehet hagyni, ha eljön az idő.

Mindenképpen szerencsés, ha valakinek segítenek a szülei, és bizony sokszor szükség is van rá, de én azt vettem észre, hogy akinek, khm, mindent a feneke alá tesznek, annak sokkal-sokkal nehezebb dolga lesz, ha valamit egyedül kell megoldania.

Teljes mértékben támogatnám a gyerekeimet mindenben, de már családon belül is tapasztaltam, hogy ha 20-21 éves koráig nem kezdjük el noszogatni őket az önállósodás felé, akkor évről-évre nehezebb lesz, és a végén ott tartunk, hogy a harmincéves fiaink még nálunk laknak és eszük ágában sincs elköltözni.

Én nem gondolom, hogy egy fiatal, ha van lehetősége tanulni, akkor ne tudna kis segítséggel elindulni. Amíg a szükséges dolgokban segítünk, és még ott van előtte a rengeteg lehetőség és esély a saját életének felépítésére, addig felesleges ezt helyette megtenni.

De persze én csak magamból indulok ki, fiatal fejjel még úgy gondoltam nyilván, hogy hú, mekkora királyság, ha kapok lakást meg autót, mennyire zsír, hogy eltartanak... viszont ha ez megtörtént volna, akkor most rengeteg tapasztalattal, sok rossz, de még több jó élménnyel lennék szegényebb. De főleg tapasztalattal... nem voltak egyszerűek a hónapok, amikor azt sem tudtam, hogy éppen melyik országban kapok munkát és találok lakást, de most már nem sok olyan akadály lehetne, amit ne tudnék átlépni. De aki sosem küzd semmiért, az az elsőnél általában feladja.

Bocs, ha hosszú volt.

2016. nov. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kirepülés előtt vannak a gyerekek, akkor költözésig már nem adnám el a jelenlegi lakást, ha nem muszáj. Akkor magamnak vennék egy akkorát, amekkora nekem kell, félretennék egy vésztartalékot magamnak, a fennmaradó részt pedig elfelezném közöttük. Lakásra nyilván nem elég, de önerőnek, törlesztésbe beforgatásnak, albérletre vagy félretenni későbbre jó.

A közös vagy közös használatú tulajdon tényleg sok probléma forrása lehet, főleg egy másfeles két testvérnek: ha már ragaszkodnátok ehhez, akkor két szobás, mert abban legalább mindkét gyereknek lehet privát szférája.

Azt meg, hogy a nyakukra jársz (akármilyen segítő szándékkal is) gyorsan felejtsd el! Ha önállósodnak, önállósodjanak! A felnőtté váláshoz az is hozzátartozik, hogy legyen kaja a hűtőben, legyen főtt étel és meg legyen szerelve a csap.

2016. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"minden nap ott lennék,van e kajájuk,rend van e,stb! "


Na ezt ne, mert így nem fognak soha felnőni!


BÍZZ bennük!

2016. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a lakás eladásából származó jövedelem adóköteles, úgyhogy mindenképp ingatlanba érdemes forgatni. Többgenerációs háztól meg mentsen meg a Jóisten, legyen csak mindenkinek saját, önálló fészke, a nagy házat fenn is kell tartani. A gyerekek nélkül, nyugdíjból némileg önző dolog elvárni, hogy évi kétszer-háromszor férjen el mindenki.
2016. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs határozott elképzelésem,mert nem tudom,mi lenne a jó! Adott egy lakás,amit elakarok adni,a hitel miatt,mert már nem bírom fizetni! Tehát szó sincs arról,hogy van pénz dögivel! A hitel kifizetése után tudnék venni vagy két kisebbet,vagy egy 3 szobásat újból,ami le van pukkanva és rosszabb helyen lenne. Ha kettőt veszek,azok is felújításra szorulnak és nem a belváros közepén lenne,mint a mostani. A gyerekeim elég nagyok,31,27,22 évesek,a két fiatalabb él még velem.

Ebből adódik a gondolatom,hogy talán a saját talpukra kellene állni,önállósodni.Erre fel írtam,azért biztos ott lennék napi szinten,hogy minden oké -e ?

Néha úgy érzem,jobb lenne már nekem is egyedül,néha meg bánt a lelkiismeret,hogy szemét vagyok és cserben akarom hagyni őket! Ezért dilemmázok!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. nov. 28. 12:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, van szakmájuk a gyerekeidnek, meg tudnak állni a lábukon? Akkor megadtál nekik mindent, ami a lehetőségeidtől telt. Egy percig ne legyen lelkiismeretfurdalásod, pláne, ha már ott tartasz, hogy nem bírod fizetni a hitelt. Add el a lakást, vegyél magadnak egy kisebb, normális, alacsony rezsijű lakást, amit akkor is fenn tudsz tartani, ha netán hosszú ideig táppénzre kényszerülnél, nyugdíjba mész, vagy bármi egyéb történik veled. Az is támogatás a gyerekeid felé, ha nem szorulsz rájuk, építhetik a saját életüket. Ez nem önzés, neked is van egy életed, nem várhatnak el többet tőled.
2016. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Normális esetben a 27 évesnek, ha eddig veled lakott, kéne legyen spórolt pénze (vagy eddig elszórakozta az egész fizetését?). Kapja meg a rendelkezésre álló összeg egyharmadát, tegye hozzá a sajátját és vegyen belőle magának.

A kicsivel vagy együtt lakni, és később majd újra eladni a lakást, amikor ő összegyűjt egy jelentékenyebb összeget, vagy (ha vállalja), akkor egyharmad részt kiadni neki, vegyen föl melléje hitelt és legyen lakása abból. A harmadik harmadból pedig magadnak vegyél lakást.


Mellesleg: felnőtt emberek a gyerekeid. Miért idegenekkel beszéled ezt meg, miért nem őket kérdezed meg, hogy ŐK (!!!) mit szeretnének?


Az meg rendkívül rossz ötlet, hogy naponta odajársz a nyakukra. Szerencsére az én anyukám ennél bölcsebb volt, így is éppen elég vitám volt vele.

2016. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!