Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kicsengetési ebédet muszáj...

GigiGygy kérdése:

A kicsengetési ebédet muszáj megszervezzem, ha ez a szokás, még akkor is, ha nem érzem jól magam a családommal?

Figyelt kérdés
A végzős év után szokás egy ebédre meghívni a rokonokat, családtagokat de nekem a szüleim elváltak már nagyon rég. Anyu és apu,mint a kutya és a macska. Anyu élettársa alkoholista, egyszer már rám is kezet emelt. A keresztszüleim soha nem beszélnek sem velem, sem egymással. A nagyszüleim nem látogatnak meg, mert gyűlölik anyu élettársát. Barátaim alig vannak. Unokatestvéreimmel sem tartom a kapcsolatot. Egyszóval nincs egy olyan családi köröm, mint az osztálytársaimnak. Én így nem szeretnék ünnepelni, és nézni, ahogy mindenki jópofát vág két -három óra erejéig.

2016. dec. 2. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy muszaj.
2016. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én sem csinálnék.
2016. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
"A kicsengetési ebéd.........A végzős év után szokás egy ebédre meghívni a rokonokat, családtagokat...." Hol élsz? Hol van ilyen kötelezettség? Én ilyen ökörségröl még nem hallottam.
2016. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A környezetedben ugyan olyan emberek élnek, mint te magad. Ha nem valami eszement barmok, akkor megértik azt, ha neked ez nem megoldható. Lehet rossz kedv, tárgyatlan idegenkedés ettől a szokástól, pénzbeli gondok, ezer más dolog.

Aki rossz néven veszi, hogy te nem tartasz ilyen, nem is pótolod, az legyen boldog vele.

Az egyensúlyra azért figyelj! Olyant ne csinálj mint volt kollégám, aki minden születésnapon tele zabálta magát, de ő soha nem vendégelt meg másokat.

Ellentmondásosnak tűnhet amit írok, de nem az.



3-as! A kifejezést nem ismertem, de erdélyi magyar oldalakon találtam rá. Hogy mi ez pontosan, nem derült ki.

Nem kötelezettséget ír a kérdező, hanem szokásról

2016. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, főleg úgy nincs semmi értelme, hogy nem is beszéltek egymással. Én csak a saját ballagásom környékén hallottam arról, hogy másoknál szokás, hogy ilyenkor összeül a család. Nálunk nem, és nagyon jól is van ez így.
2016. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3, Valoszino hogy sok szokasrol, vagyis okorsegrol nem hallottal meg...

A suliban a vegzos ceremonia utan szoktak egy unnepi ebedet tartani. De mint a #4 irta, csak szoktak, nem kotelezo.

2016. dec. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!