Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen "Norma", "Normák"...

Milyen "Norma", "Normák" szerint Normális, egy szokás?

Figyelt kérdés
Kinek, milyen rossz szokása van,egy családon belül? Úgy értem, mit találtok normálisnak,egy családon belül, és mit nem? Mindig vannak ellentétek,de példának, normális, ha egy családi rokon, pucéran mászkál, a szobában? Vagy az, hogy vannak olyan tabu témák,melyek,másoknak is botrányos lehet, de valakiknek normális? Mi a normális, és mi nem normális, ezt ki dönti el, egy családon belül, akár szokásokon belül? milyen norma szerint normális, valami? Ez alatt, a hit is szerepet játszhat, minden, ami végül is TABU? Milyen Norma szerint Normális valami? És mihez képest? Minden nézőpont kérdése... Pl:. vannak országok, ahol,korán házasodnak,nálunk, nem szokás,attól még normális lehet,számukra! Vannak országok, ahol megeszik a rovarokat! Más gusztustalannak tartja, a rovar evését, mások számára, lakoma...,mi eredendően a Normális? Mi hozta ki az emberekből, a rovarok láttán, az undort? Ez normális? Vagy csak egy szokás? És Normális szokás ez? Mi a Véleményetek ezekről, a dolgokról? Mi szerint gondolkodik az ember? Mi szól,ezek ellen, és mellette? Kérlek titeket, írjatok 2 sorba,mi szól ellene, és mi mellette? Ha van más is azt is írd hozzá, bátran! Mindenki Véleménye számít! Ne legyen ebből vita! Csak, egy bővített, fontos Kérdés volt! Mert Fontos, ismerni, mások szokásait, ne legyen mások számára, egy negatív élmény, és ne érezzék, magukat rosszul, ezek miatt...Örülnék, ha sokan írnának, véleményt!

2016. okt. 24. 14:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az a normális,amihez hozzá szokott,amiben felnõtt.Van aki változtat, mert rájön,hogy számára mégsem ez az élet a normális.
2016. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az a normális, ha egy szövegben csak ott van vessző, ahol kell lennie. Nekem az a normális, ha egy szövegben csak a mondatok és tulajdonnevek kezdődnek nagybetűvel. Ha a három pontot úgy jasználják, ahogy kell. A te szöveged nem normális ezen szempontokbtok alapján.
2016. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Az előző számára az a normális helyesírás, melyeket felsorolt szempontoknak. Én úgy vélem, ezek mellékes helyesírási hibák, más szóval az én szubjektív megítélésem szerint "normális", és elfogadható, még ha nem is teljesen akadémikus "norma" szerinti. Ugyanis alapvetően logikusan és érthetően fogalmaz. Ehhez képest annyi sok magyartalanságot látni, hogy borzalom... Nem gondolja végig sok ember, mit és hogyan közöl, hogy az mennyire értelmes és kifejező...


Nem az elírásokra gondolok, és többségében nem is a szlenggel van gond; hanem amikor számos ember következetesen ugyanazon magyartalan, ízléstelen, kifejezéstelen, puszta szokásból eredő erőltetett szófordulatokat alkalmazza.


Az elsővel egyet értek. Szubjektív a normalitás, eleinte hozzászokásból áll, de 6-8 éves kortól, legalábbis tizenéves kortól illene felülvizsgálni. Erre persze sajnos csak egy szűk kisebbség képes, még felnőtt korban is... És sajnos az előítéletesség is megmarad, sokaknál öreg korukig...


Az más kérdés, hogy véleménye mindenkinek lehet arról, amit legalább egy bizonyos szintig megismert, vagy adott esetben gondolkodott arról (ha adott esetben elegendő a gondolkodás). A vélemények meg sok félék és szubjektívek.


Megint más kérdés, hogy léteznek alapvetően objektívnek mondható tényezők is.

2016. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondok példákat. A párom családja szokott pucéekodni a barátom szerint persze csak csaladon belul otthon de ő nem. Ő mindig felhúz legalább egy alsonacit. Az én családomba én apám előtt nem mutatkozhatok és nem is fogok meztelenul mutatkozni csak anyám előtt. Akkor a párom családjában külön kassza van nálunk anyám és apám fizetése kozos. Mindig is így volt. En nekem ez a normális. A párom szülei pedig egyszer anyja fizeti a dolgokat egyszer apja. Nálunk nem így van anyám fizetése a rezsi + kozos apámé a konyha pénz. Nagyon különböző a két család. Ahány ház annyi szokás.
2016. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hálás vagyok azoknak, akik vállalták, hogy leírják véleményüket,és amit gondolnak erről. Nagyon érdekes, ahogy leírta az utóbbi válaszadó! Mindenkinek ment a zöld pont! [Mondjuk több személy véleményére,és válaszadóra számítottam....] Még valaki? Ami erről eszetekbe jutna?
2016. nov. 7. 02:38
 6/27 A kérdező kommentje:
3/5- Ez nagyon elgondolkodtató!
2016. nov. 7. 02:39
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy közösség megegyezésén alapszik. Lehet akár az egy család, egy nemzet, egy vallás, egy iskolai osztály. Menj be egy középsulis osztályba, mindig lesz egy gyerek, akire azt mondják, "nem normális", azért, mert X zenét hallgat, és nem Y-t (most direkt nem írtam előadókat, műfajokat, mert lehet olyan osztály is tényleg, ahol nem a toplistás zenék a menők, hanem egy rétegzene).


Én is sokat gondolkodom ilyesmin, és rájöttem, hogy a szocializáció, a környezetünk, a család és amit tanítanak nekünk, az kondicionál minket egy bizonyos gondolkodásra. Hogy pl. a kutya meg a cica az háziasított állatka, házikedvenc, azt nem eszünk. Viszont a kiscsibét, kiskacsát, kisbárányt igen. Pedig az sem kevésbé aranyos, cuki, mint a macska. Csak ez egyiket hagyományosan a húsáért tartjuk ebben a kultúrkörben, a másikat meg nem.


Én úgy vagyok vele, hogy én nem akarok erőltetetten kitörni a saját kultúrámból, de tisztelem a másét, hogy neki mi a normális - addig, amíg az az adott helyen, helyzetben nem veszélyeztet mást. Pl. az arab kultúrából származó ember Európában ne gondolja azt, hogy jogos egy nőt megerőszakolni csak azért, mert az ő kultúrájában a szerinte "lengén" (értsd: csador, burka nélkül, vállat szabadon hagyva, picit kivágottabb felsős) öltözött nők "arra valók" és nem szól neki érte egy szót sem. Én meg mondjuk, ha az ő kultúrájához kapcsolódó helyre megyek, akkor alkalmazkodom, amennyire kell.

2016. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Na ezért is hálás vagyok! Végre valaki megmondja a frankót! :) Tudod, az emberséges köztudat,több tiszteletet érdemel, mert egyenjogúnak hiszek mindenkit! úgy értve, ne alázzanak meg senkit! Ha nem a hitet nézzük, és nem is a szokásainkat, az én bensőm azt súgja, tiszteld ember társaidat! Nincs joga embernek ember felett ítélkeznie! csak mert neki az a jó! Mert ez önzőség,és "egoiztikus"! Nem különb az "ego -ja", másénál! önző érdekeit szem előtt tartva éli az életét...
2016. nov. 8. 00:29
 9/27 anonim ***** válasza:
41%
4es vagyok. A mi és a barátom családja nem eszik rovarokat. Húst eszünk mindent de rovarokat nem. A párom családja inkább cica kedvelő. Mi mindkettőt szeretjük. A mai generáció mindkét családban nem egy korán házasodó típus. Náluk az apja idősebb egy 10-15evvel a mi családunkban anyám idősebb 8evvel. Szerintem tapasztalatból az a jó ha a férfi idősebb. Mi egy idősek vagyunk a párommal de nem értünk egyet mindig. Lehetne érettebb a gondolkodása.
2016. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

"Nincs joga embernek ember felett ítélkeznie! csak mert neki az a jó!"


Kérdező, mit vélsz a gyilkosokról? Valamint azokról, akik zaklatnak másokat ok nélkül, csak mert visszaélnek a zaklatók a saját hatalmukkal? Ők szerinted nem megítélhetőek?

2016. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!