Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vágjak jó pofát ehhez?

Hogy vágjak jó pofát ehhez?

Figyelt kérdés

Párom családjában keresztelő lesz, de senki nem vallásos, nincsenek is megkeresztelve, nem járnak misére, nem élnek vallásosan.

Párom lesz a keresztanya (aki szintén nincs megkeresztelve), kerek perec megmondták neki, hogy aranyláncot vegyen a gyereknek a gyerek nevének kezdőbetűjével. Párom nem repes az örömtől, de nem akarta a felkérést visszautasítani.

Én teljesen elképedtem, hogy van ilyen. Egy barátom azonban most mesélte, hogy ő két ilyen keresztelőn is volt nemrég, szerinte képmutatás meg sznobizmus az egész.


Engem is meghívtak, én is ateista vagyok, de tisztelem a vallást, szívesen is mennék, ha őszinte lenne a dolog. Így azonban viszolygok az egésztől. Csak a barátnőm miatt csinálom. Más is volt már ilyen helyzetben? Attól félek, kiül az arcomra, mit gondolok.


Egyébként ez mára már tényleg szokás lett? Lefizetni a papot egy keresztelőért? És normális dolog megmondani,hogy aranyláncot medállal vegyenek? Csak én érzem pofátlannak?



2016. jún. 20. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem norális, én is utálom ezt a keresztelős puccparádét. Sose értettem, hgy minek kell, ha nem hívő a család..

Amúgy a párodat nem értem. Biztos, hogy megmondtam volna, hogy nem...

2016. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ennek semmi értelme. Minek kell megkeresztelni, ha a többiek sincsenek? Meg mi az hogy megmondják neki, hogy aranynyakláncot a neve kezdőbetűjével? Szerintem ez pofátlanság.
2016. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is ezen képedtem el a legjobban, de akiket eddig kérdeztem, azt mondták, ez így szokás, a keresztszülő aranyláncot vesz kereszttel. Viszont azt sem igazán értem, hogy hogy lehet keresztszülő az, aki nincs is megkeresztelve, szerintem ez a vallás megcsúfolása.
2016. jún. 20. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha fontos neked a barátnőd és vele tervezel hosszú távon,akkor beszéld le erről.

ha a szülők ennyire tojnak a vallásra és már most a pénzről és az ajándékozásról szól az egész(arany nyakláncot vegyen stb) akkor később szerinted mi lesz? elvárják majd,hogy a gyerek minden szülinapjára/névnapjára busás ajánékot kapjon.ott lesz még a mikulás meg a karácsony. idővel a ballagások,diplomaosztó,esküvő stb.. mindig el fogják várni,hogy mélyen nyúljon a zsebbe, mert hát ő a keresztszülő.

szerintem ez nem hiányzik senkinek. sajnos engem is belerángattak egy ilyesmibe. szintén a pénz miatt kértek fel,mindenki ateista. amiket írtam alkalmak, mindig elvárják,hogy jó nagy ajándékot vigyek a gyereknek. és elég sok ilyen alkalom van, már nem győzöm anyagilag. és ők vannak a legjobban felháborodva.. 100x is megbántam,hogy elvállaltam ezt a keresztszülő dolgot. normális családban jó lenne,de pénzéhes szülőknél nem.. már pedig 100% hogy a pénz miatt kérik fel,hogyha már most ki van adva,hogy aranynyaklánc medállal..egy olyan simán van 30-40 ezer ft. és a gyerek még kicsi.mi lesz ha megnő? akkor majd kocsit kérnek vagy mi? ne vállalja el szerintem. simán hivatkozhat arra,hogy ateistaként nem tartja etikusnak. ráadásul ő sincs megkeresztelve.

2016. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. Az ilyesmit csírájában el kell fojtani és kifarolni belőle, amíg lehet. Simán lehet a vallással érvelni, hogy a barátnőd nem vallásos, nincs is megkeresztelve és neki így semmi keresnivalója egy keresztény szertartás részeseként a templomban, nem szeretne ilyenben részt venni. Természetesen nem velük vagy a gyerekkel van baj, szívesen tölt időt a gyerekkel, pusztán a világnézetével nem egyeztethető össze a dolog, és keressenek mást, akinek igen. Ez teljesen nyugodtan meg lehet mondani, és ezt jobb, ha a barátnődnek is elmagyarázod, ha hosszú távon tervezel vele, és nem egy vadidegen kölökre akarsz keresni. Mert igen, családja válogatja, de a legtöbb helyen a keresztszülő a nagy ajándékok targoncása, kezdve a kis aranylánctól a lakodalom nagy részének finanszírozásáig...Van, ahol a jogosítványba is be kell szállni, tanulmányokba, nyaraltatni kell a gyereket stb. Úgyis sértődés lesz belőle, ha egyszer bemondjátok az unalmast, akkor már nem jobb az elején? Ebből, hogy direktbe megmondják, hogy mit "kell" adni, egyértelműen következik, hogy bizony ott nagyon keményen megvannak az "elvárások", hogy mikor mit kell a keresztgyereknek ...
2016. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DuplaKV ***** válasza:

Na, ha annyira játszani akarják a vallásosat a szülők, akkor a párodtól max a korozsmát (ruhát) vagy korozsmapénzt (a ruha ár) várhatnak el.

Mellesleg a keresztszülőnek gyakorló hívőnek kell lennie nem? Tehát a keresztelésen, elsőáldozáson, és bérmálkozáson is át kellett esnie. Ha a hagyományokat nézzük, akkor a keresztszülő csak a vallásos nevelésben segíti a gyereket, anyagilag nem köteles támogatni, míg a szülei élnek, és el tudják tartani.

2016. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

próbáld lebeszélni a párodat.

Mi lesz később? Karácsony, Húsvét, szülinap, névnap, ballagás stb. Mindig előírják, hogy valami drága ajándékot vegyen a keresztgyerekének?

2016. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, katolikus felekezetről van szó.

Én már ott elakadtam, hogy hogyan keresztelheti meg a pap olyan szülők gyerekét, akik maguk sincsenek megkeresztelve (tehát elsőáldozók, bérmálkozók sem lehettek, és egyházi esküvőjük sem lehetett). A keresztszülőnél úgy tudom, szintén feltétel lenne, hogy meg legyen keresztelve.

És úgy tudtam, pont a katolikus egyház a legszigorúbb ezeknek a betartásában.


Szerintem nagyon gáz ez az egész család.

Elég egyértelmű, hogy az ajándékokról szól minden.

Az még szomorúbb, ha találnak papot, aki saját egyháza szabályaival és a józan ésszel is szembe menve segédkezik ebben a színjátékban.

2016. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, írtam, a pap le lesz fizetve, máshogy ez nem lehetséges.
2016. jún. 21. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia remelem nem vallalta el. Erdekes nalunk annak idejen nem volt "hagyomany" meg "elvaras" hogy aranylanc, ajandek, mit tudom en, nem kaptam ilyesmit babaként.

Amugy meg vegyenek ők, mit kepzel hogy 80 ezres nyaklancot ker, dugja fel a seggebe a penzt amit a papert fizet. Mocskos dolog az ilyen. Habyingerem van toluk, kepmutato brigad, nem is tartanam tobbet veluk a kapcsolatot

2017. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!