Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hívjam fel a szüleim...

Hogy hívjam fel a szüleim figyelmét hogy néha egy kis dicséretet is akarok tőlük nem pedig leszidást?

Figyelt kérdés
Most első sorban az iskolai eredményekről van szó, mert bármit csinálok sose dicsér meg de ha haza hozok egy 2est vagy egy 1est akkor kapom a leszidást.Valamelyik nap 3dogát irtunk és 2db tz-t ebböl mindkettő tz4es lett 2doga 5ös és egy doga 2lett mert arra már egyáltalán nem tudtam tanulni mert későn kezdtem el és apa meg anya is leszidott a 2es ért de az 5ösökröl szó se esett és amikor megkérdeztem hogy az 5ösökért nem dicsérnek meg...erre csak azt mondták hogy még szép hogy ötös ez az alap és utána meg elküdltek.(Ez csak egy példa volt mert ez jutot elősör az eszembe de még számtalan ilyen van)10es vagyok info szakközépiskolában

2016. dec. 11. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudom tudod-e, de régebben még fordítva voltak a jegyek, az ötös járt annak aki semmit sem tudott, és egyes annak, aki mindent.

A szüleid még ebben a régi korban nőttek fel, és nagy valószínűséggel azt hiszik az ötöseidre, hogy azokat azért kaptad, mert nem tanultál semmit.

Javaslom állj eléjük, és világosítsd fel őket, hogy jelenleg az ötös a legjobb jegy, az egyes pedig a legrosszabb.

2016. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Igazuk van, az a dolgod, hogy tanulj, nem nagy dolog, ha sikerül ezt megcsinálnod. A munkahelyeden sem fognak majd dicsérgetni.
2016. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg alapbol is az osztályban benne vagyok a top5 legjobb tanulóban és 9db dicséretes ötösöm van(erröl ők is tudnak de ezért se dicsérnek meg) de nyelvtanból 2,45 vagyok de ezért pedig minden nap leszidnak hogy miért vagyok belőle ilyen rosz...múltkor már azért szidtak le hogy ,,mi az hogy angolt tanulok és nem nyelvtant, így hogy akarom kijavítani ha még a fáradságot se veszem hogy tanuljak,,
2016. dec. 11. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleid még ebben a régi korban nőttek fel, és nagy valószínűséggel azt hiszik az ötöseidre, hogy azokat azért kaptad, mert nem tanultál semmit. "


Te mégis melyik univerzumból jöttél? Vagy hogy lehetsz ennyire alul tájékozott?


Kétlem, hogy a kérdező szülei 1948 előtt jártak volna iskolába. LOL.

2016. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

AZ #1-es meg a sötétség korában nőtt fel :)


Értelmezni tudsz-e szöveget?

2016. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Te mégis melyik univerzumból jöttél?"

Marvel.


Hát Te? DC?

2016. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülők hülyék... Szard le. Hallgasd meg őket csendben és engedd el. Felesleges rugóznod rajta. 10 év múlva már mindenki leszarja a nyelvtan jegyedet.
2016. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz ellene mit tenni és kérdést is fölösleges volt kiírnod, mert a GYIK-en mindenki ugyan olyan korlátolt, mint a szüleid. Te leszel a hibás, így is úgy is, nem számít nekik, ha lelkileg tönkremész emiatt. Bírd ki, addig is próbád meg kihozni magadból a legjobbat.
2016. dec. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!