Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy 20 évesen még...

Normális hogy 20 évesen még nagyon nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem tudom megérteni azt aki ennyi idősen vállal gyereket.

Nem hiányzik neki a szabadság? Vagy a saját életének a sínre állítása? Vagy egyáltalán az hogy legyen szakmája, diplomája és akkor egy biztos anyagi, családi, munkahelyi háttérrel vállaljon gyereket? Annyi sok helyen látom "ismerőseimnél" ( kb látásból tudom ki ő ) hogy 19-20 évesen gyerek, anya apa nyakába egy 3 hónapos kapcsolat után.

Nyilván nincs közöm hozzá de véleményem lehet szerintem.

Szóval.. Nektek mi?


2016. okt. 1. 10:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

20 évesen én sem akartam még gyereket. De nem értetlenkedtem azon sem, aki akart. Mint ahogy azon sem, aki negyven évesen sem szeretne.

Az ismerőseidnél meg valószínű nem tervezett baba volt, csak úgy döntöttek, hogy vállalják és megtartják.

2016. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Az a normális, ha úgy éled az életedet, ahogy TE szeretnéd, és nem úgy, ahogy mások elvárják.

Nézd, itt nagyon sok az "okos" ember, akiknek az a felfogása, hogy 18 évesen kötelező elköltözni otthonról, 20 évesen lebabázni, és boldog családként vigyorogni a világba.

Ezzel csak az a bökkenő, hogy ezek nagy valószínűséggel még 12 évesek lehetnek maximum, és rózsaszín álmokat kergetnek, de ezt úgy próbálják beállítani, hogy ez a normális. Abból is látszik, hogy ezek gyerekek, hogy fel sem fogják, hogy valakinek esetleg úgy alakul az élete, hogy önhibáján kívül nem tud különköltözni akár 50 éves koráig is.

Na, szóval az a normális, ha nem hagyod magad belekényszeríteni ostoba sablonokba. Éld az életed, és ha eljön a számodra megfelelő idő, akor majd úgyis akarni fogod a gyereket.

2016. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem szerencsés az, aki már 20 éves kora körül elég érett ahhoz, hogy ilyen döntést hozzon. De ha más meg 20 évesen még nem akar gyereket - főleg, ha egyedül van még -, az is teljesen normális.
2016. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hát én úgy gondolkodom, hogy most ugye fősulira járok még bőven..kb 5 év múlva végzek 25 évesen.

Akkor én még dolgozni szeretnék, utazgatni, sok mindent kipróbálni és akkor 30 éves kor után gondolkodnék csak el a gyereken esetleg..

2016. okt. 1. 11:09
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

20 évesen még én sem akartam.

Akkor fejeztem be a sulit. Nem is dolgoztam még, nem is éltem, egy csomó mindent nem tapasztaltam. Gyerek voltam.

Én sem értem az olyanokat, akik erre azt gondolják alkalmasak ebben a korban. Felelőtlenek.


Tudom miről beszélek. Anyagi gondok miatz elvetettünk egy besikerült babát. Neveljük a párom gyerekét. Ami nagy kihívás, mert a vérszerinti anyuka nincs jelen az életében, csak én vagyok.

Szülőire mászkálni, kelni hozzá ha beteg, figyelni, hogy rendesen egyen. Papír munkát intézni, foglalkozni vele, házi munka és dolgozni is kell mennni.

20 évesen bele roppantam volna.

28N

2016. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam 20 évesen, mert még nagyon gyereknek éreztem magam.

De azt is megértettem, ha valaki már akkor úgy érezte, hogy akar.

Nekem viszonylag későn lett, egészségi problémák miatt. Így utólag úgy gondolom, hogy a túl sokáig sem érdemes várni.

2016. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is 20 vagyok, szintén nem szeretnék még gyereket. Tanulok, otthon lakok, nem vagyok anyagilag független. Hiába van 3 éve párom, ha még nem állunk ott, hogy aktuális legyen. :)

Nekem is van több ismerősöm akinek már van gyereke. De mondjuk ők nem is terveztek tovább tanulni. Az egyik lány ismerősöm, aki nemrég szült, neki meg nagyon gazdag a párja és együtt is laknak már egy ideje. Ők tudják. Ha ők már készen állnak, hajrá. Anyukám is 20 évesen szült és nem panaszkodom, jó gyermekkorom volt. Nem ezen múlik, hogy hány éves, hanem hogy legyenek felkészülve, akarják és várják a babát. És nyilván anyagiak is azért legyenek rendbe.

2016. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én 23 évesen se akarok gyereket, és nem tudom megérteni azokat akik ennyire fiatalon vállalnak gyereket...hiszen oda minden szabadság, oda a karrier, oda a célok, és minden amit 23 évesen megcsinálhatsz, azt gyerek mellett nem tudod.


Szóval nekem egy jó pár évig tuti nem kell, pedig hosszú párkapcsolatban élek, de nekem a diplomaszerzés, a karrier és a biztos anyagi háttér 100x fontosabb, minthogy egy gyereket szüljek...

Nem tudom hova és minek szülnek iylen fiatalon a lányok...de hát ha nekik ez a jó :D résztvétem tényleg, mert oda a fiatal évei :)


23L

2016. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Én is így gondolkozom hogy előbb suli/munka, diploma, munka, otthon, autó stb. És csak azután gyerek. Mert oké, hogy éppen beleférne egy gyerek is de mivan ha mondjuk ikrek lesz? Aki babát tervez az legyen felkészülve erre is, hátha ikrek lesz.

12/L

2016. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
Nekem van ilyen ismerősöm. 28 éves korára három gyereke van. Azzal a címszóval, hogy a nagyszülők lássák az unokákat folyton ott dekkolnak, hétvégén nagymama süssön-főzzön, gyerekeket szórakoztasson, mert ugye anyuci és apuci kettesben elmenne valahová. Aludjanak ott a gyerekek, de ha elvonul a pereputty még a játékokat se pakolják el maguk után. A nagymama bele fog rokkanni, nem sok kell hozzá, sajnos.
2016. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!