Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy magyar nő h veszi fel...

Egy magyar nő h veszi fel külföldi párja nevét?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ha Mo-on éltek akkor magyarosan. Én igy képzelném el pl: Smith Éva, Smith-Kovács Éva. De a John Smithné egy kicsit fura lenne. Lehet igy is lehet.
2016. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Mo-n ahogy 1. Irja, kulfoldon meg ugy, h pl Eva Schwarzenberger.
2016. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Fatima Kovacs
2016. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem lesz belőle John Smithné semmiképp. Smith Johnné lehetne, vagy Smithné Iksz Ipszilon.

Leginkább a saját keresztnevehez veszi fel a férj vezeteknevet, vagy kettős vezetéknév mellett dönt, nem lesz belőle né.

2016. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Aztán mi nem volt hasznos a valaszomban? Hogy nem vagyok olyan buta, hogy a Smith képzelem keresztnevnek? Az ugyanis a vezetéknév, a John pedig a keresztnev, így képtelenség valakit John Smithnének nevezni. Lehet Smithné Szabó Éva (mert nyilván az Iksz Ipszilon ennyi ésszel amint nemelyiknek van nem érthető. ..), lehet Smith Johnné, Smith Johnné Szabo Eva, Smith-Szabó Eva, Szabó -Smith Éva, Smith Eva. John Smithné viszont nem lehet
2016. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért vagy lepontozva, a John Smithnén én is röhögtem. Persze külföldön minden keresztnevet engednek, simán lehet a Smith is keresztnév (ha már a Taylor az...)
2016. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyar csalàdjogi törvény amit megenged, azokat mindenképpen. Szerintem a leendő férj orszàgànak csalàdjogi törvényei szerint is lehet, d ez nem 100%.
2016. dec. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Ne vedd fel, egy gonddal kevesebb.
2016. dec. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!