Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyáméknak?

Hogyan mondjam el anyáméknak?

Figyelt kérdés

Van kb egy 1 centis anyajegy a szám felett..hát mit ne mondjak feltűnő mert így eléggé szimmetrikus az arcom. Sokan mondták már hogy először oda néznek amikor beszélnek velem. Kiskoromba baztattak is érte. És szeretném ezt az anyajegyet egy lézeres műtéttel egy életre letudni. Anya szerint szép meg milyen szexepil meg keemeli az arcom. Nekem nagyon zavaró és több is lenne az önbizalmam ha az nem lenne ott. Na az a kérdés hogy hogyan tudnám közölni a szüleimmel, számomra egy kicsit kínos.

Kinek modjam meg? Apának: ő nem annyira törődik a külsővel..nem érdekli hogy hogy áll a haja stb.

Vagy inkább anyámak: ő inkább törődik a külsejével...

Csak azt nem tudom hogy fogják-e ellenezni hát nem a legjobb viszonyba vagyok (nem valami bőbeszédű emberke vagyok)

És a lézeres műtét után hogy néz ki a seb?

1 hét után már le lehet venni róla a sebtapaszt?

Előre is köszönöm a válaszokat



2016. dec. 27. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
A szimmetria szó ez esetben helytelen!
2016. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Menjünk visszafelé:

Majd az orvos megmondja, mikor veheted le akötést

Valószínűleg minimális méretű heg marad

Ha nagykorú vagy, senkinek nem mondasz el semmit, hanem mész, és műttetsz. Ha nem vagy nagykorú, akkor apáddal tárgyald meg, hogy vigyen el műtétre, és meséld el neki, hogy önbizalomhiányos vagy az anyajegy miatt.

2016. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

-Fiam/lányom, mit kérsz szülinapodra / karácsonyra(ezt most egy évre budktad)?

- Szeretném ezt az anyajegyet eltávolíttatni az arcomról, itt x ft-ért lehet.


Nézz utána neten, érdeklődj bőrgyógyásznál (tb alapon is lehet anyajegyet eltávolíttatni, ha nem teljesen szabályos vagy kiáll, mert ez így elrákosodhat), készülj fel a témából. Mennyi idős vagy? Egyedül a bőrdokihoz is el tudsz menni, ott elmondod, mit szeretnél és elmondják a lehetőségeket. Természetesen ha még nem vagy nagykorú, beavatkozást nem fognak csinálni szülői engedély nélkül.

2016. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
16 éves fiú
2016. dec. 27. 14:50
 5/12 anonim válasza:
90%
Csak simán közöld velük. Menj oda hozzájuk, vagy ha külön élnek akkor szerintem anyukádhoz, de apuddal is simán megbeszélheted. És mond el azt amit most nekünk. Szeretnéd leszedetni, mert jobban éreznéd magad, nőne az önbizalmad stb. És ha azt mondja nem, bár azt nem tudom miért lenne jó neki akkor hagyd. Attól függ hány éves vagy. 18 évesen már simán megcsináltathatod. Ha meg igen akkor mindenki happy lesz. :)
2016. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Érvelhetsz azzal is, félsz attól, hogy borotválkozáskor megsérted és baj lehet belőle.
2016. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez jó :) köszi
2016. dec. 27. 15:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"És a lézeres műtét után hogy néz ki a seb?

1 hét után már le lehet venni róla a sebtapaszt? "


Nekem szedtek le lézerrel. Lehet, van abban is többféle, így most csak a saját esetemről beszélek.

NINCS tapasz és semmilyen kötés. Pár nap után csúnya, nagy, horzsoláshoz hasonló száraz seb keletkezett, amit Cicaplasttal kellett kenegetni és utána 1 hónapig 40 faktoros fényvédővel. (nekem nyáron volt.) Viszont amilyen randa volt pár nappal a kezelés után, annál szebben, szó szerint nyom nélkül gyógyult.

2016. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
2 hónapig.
2016. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék neked mondani, hogy a nyakamon volt egy anyajegy. Tb alapon akartam eltávolítani, bementem a sebészetre körbevágta. Most meg lett a pici 4mm-es anyajegyem helyén egy 3 cm-es hosszú heg ami ki is magasodik. Elvileg keloidos a bőröm, azaz hegesedésre hajlamos.


Lézeres műtétnél nyilván más a helyzet, azzal sokkal szebb eredményeket lehet elérni. De ha most tehetném visszatekerném az időt, és soha az életben nem vetetném le.


Sose tudtam arról, hogy ilyen bőrtípusom lenne egészen 24 éves koromig, amikor is ez történt... A lézeres kezelés nyoma is meglátszódna ha ilyen extra érzékeny bőröd lenne mint az enyém.

Persze ennek az esélye kb 1%, de ott van itt vagyok az élő példa.

2016. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!