Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, manapsag...

Mit gondoltok, manapsag mennyire elterjedt, hogy egy par, ferj es feleseg, kozos szamlaval rendelkezik?

Figyelt kérdés
Azoknak a valaszara vagyok kivancsi akik mostanaban, esetleg az elmult 5evben hazasodtak ossze. Csinaltatok kozos szamlat vagy kulon vannak a penzugyeitek?
2016. dec. 28. 11:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Idén volt 5 éve, hogy összeházasodtunk. Minden közös, nincs enyém vagy tied. Megbeszéljük a nagyobb kiadásokat és ennyi.
2016. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

10 éve élunk egyutt, 6 éve házasok vagyunk.

Rogton az elejétol kozos volt minden. En elintézem a csekkeket, megmegy a kozos bevásárlás és a kicsit meg megpróbálom beosztani, h elég legyen mindenre.

2016. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Én ugyan nem tartozom bele a kérdező kategóriájába, mert sok évtizede házasodtunk össze. A közös számlán kívül nekem van egy saját számlám is. A fiam 3 éve él együtt élettársával, nekik nincs közös számlájuk, megegyeztek a költségek elosztásában (4 gyereket nevelnek).
2016. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
Házasságban vagyonközösség van, alap a közös számla. Ott nem természetes, ahol a másikat csak "páromnak" nevezhetik.
2016. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
nyolc éve vagyunk házasok,közös számlánk van.minden közös, a lakás is fele-fele.egyedül a kocsi van csak az én nevemen (nő), mert én intéztem a vásárlást,átírást.nem akartuk bonyolítani két tulajdonossal.nekem régebb óta van jogsim,így jobb volt a biztosításhoz a bónuszom
2016. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

A közös számla nem feltétele a közös kasszának, azaz a közös, összehangolt, azonos pénzügyi szemléletnek. Az már csak logisztika, hogy hova érkezik a pénz és melyik "tárcából" fizetnek éppen.

Mondjuk ehhez normális pénzügyi kultúra kell.


Egy közgazdász

2016. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Külön számlánk van. 39 voltam, o 43, amikor hazasodtunk, megszoktuk a kulon számlát. Akinek van éppen, annak a pénzét használjuk.

Ferjem fizeti a kocsit (üzemanyagot közösen), internetet, telefonokat, en az ajándékokat veszem(nagyon nagy a csalad,mindig van valami),es a bevásárlásnal egyszer egyik egyszer masik. (Hetente van nagybevásárlás.)

Mivel a csp es a gyedem ho elején jon, 10-ig (fizetése) azt használjuk.

2016. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

4 éve vagyok a párommal, ebből 2 éve együtt élünk, előtte a szüleinknél laktunk külön külön.

Amióta összeköltöztünk, az első naptól alap volt a közös számla, fizetés egy kasszába megy. Nekünk egyértelmű volt, hogy így akarunk élni, ha már megosztjuk egymással az életünket, hogy együtt akarunk élni akkor ez is közös és soha nem volt belőle gond. Ez így volt természetes számunkra :)

És így teszünk félre is, közös lekötött összeget, amit együtt spórolgatunk ki.

Később is így lesz, ha majd összeházasodunk.


24N

2016. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Hat éve vagyunk házasok, előtte négy évig együtt éltünk, de nekünk már akkor is közös számlánk volt.

Ebben a tíz évben volt, hogy a férjemnek nem volt munkahelye, volt, hogy nekem nem, de ez semmit nem változtatott azon, hogy természetes volt a vagyonközösség.

Nekem az a furcsa, ha mások nem így gondolják.

2016. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk közös kassza van, mégsincs közös számlánk.
2016. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!