Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, manapsag...

Mit gondoltok, manapsag mennyire elterjedt, hogy egy par, ferj es feleseg, kozos szamlaval rendelkezik?

Figyelt kérdés
Azoknak a valaszara vagyok kivancsi akik mostanaban, esetleg az elmult 5evben hazasodtak ossze. Csinaltatok kozos szamlat vagy kulon vannak a penzugyeitek?
2016. dec. 28. 11:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

A házasság alatt szerzett jovedelem közös vagyonnak számít, azaz tökmindegy hogy van-e közös számla vagy nincs, ez csak szervezési kérdés.

Nálunk közös számla van a házasság időpontjától, nekünk így praktikus. Én személy szerint nem tudom értelmezni az "én pénzem, te pénzed" felfogást. Az viszont igaz, hogy nekünk gyakorlatilag ugyanaz a felfogásunk a pénzről.

2016. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
4 eve egyutt, 1,5 ev hazassag, nekunk is kpzos szamlank van.
2016. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%
Kozos koltsegek es kozos szamla nelkul egy hazassag olyan mint ket szobaberlo egymas mellett. Mindennek felet fizetni sajat penzbol haverral szoktuk.
2016. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
4 éve vagyunk együtt, ebből házasság 3 év. Külön kasszán vagyunk. Lakáshitelt, rezsit, nagyobb kiadásokat felesben fizetünk, ami meg marad, abból gazdálkodik mindenki magának. Nagyon gáz?
2016. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

A közös számla szerintem sokkal praktikusabb. Már csak azért is, mert csillagászati összegeket levon a bank, és legalább ezt is megspóroljuk.

Amúgy is közös kasszán vagyunk, tehát nem lenne indokolt különcködni. Van két bankkártya hozzá, egyformán tudjuk használni a netbankot, pontosan tudjuk, mennyi van rajta, és nagyobb kiadásokról közösen döntünk.

Sosem volt ebből még vita.

2016. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
9,5 éve vagyunk együtt, 4,5 éve házasok. Közös kasszán vagyunk, de külön van a bankszámlánk.
2016. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%
Jövőre leszünk 4 éves házasok. Eleinte amíg albiban laktunk mindkettőnknek megvolt a saját számlája, a férjem állta a lakhatási költségeket, rezsit, én az élelmiszereket, egyebeket. Amikor házat vettünk, akkor lett közös számlánk egy harmadik banknál, a korábbiakat megszüntettük. Én GYES-en vagyok a 2. gyerekkel, azért a harmincpárezer forintért nem érné meg egy külön számla, de majd ha dolgozni fogok is, nekünk ez így megfelel.
2016. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Koszi a sok valaszt. Azert voltam kivancsi, mert en kb duplajat keresem annak, amit a parom es szuleim mintha le akarnanak beszelni a kozs szamlarol, pedig koztunk nem volt a penzugyekbol sosem feszko. Eddig kulon, feleztunk mindent, es fel sem merult bennem, hogy ne legyen aztan kozos. Es kicsit elgondolkoztattak, hogy vajon igazuk van-e (pedig ok is kozos szamlan vannak)
2016. dec. 28. 14:07
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem jellemző. Akikről tudom ezt az infót, azoknál házasok esetén szinte kivétel nélkül közös a kassza, de ritka a közös számla. A nem házas pároknál senkitől nem hallottam még, hogy közös lenne a bankszámlájuk.

(Nekünk jelenleg egy közös bankszámlánk van.)

2016. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
10 éve együtt, masfel éve házasok. Közös számla, közös kassza. Mindkettőnknek van zsebpenz, amit arra költ amire akar. Nagyobb kiadásokat megbeszeljuk. Most nekem több a fizetésem, de lehet majd fordul a kocka es neki lesz. Mindenunk közös.
2016. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!