Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elpakolnátok utána?

Ti elpakolnátok utána?

Figyelt kérdés

Nem lakom otthon, de amikor hazautazom szeretek segíteni a szüleimnek. Viszont van egy lusta tesóm, aki náluk lakik még, és semmit nem pakol el maga után, ha eszik akkor is kint hagy mindent.

Többször szóltam már neki, de nem érdekli. Szüleim is panaszkodnak rá, hogy nem tudnak rá hatni már. Mostanában, ha hazautazom látom mekkora rumlit hagy, meg koszt, de egyszerűen felidegesít a tény, hogy nekem kellene még ezt is megcsinálni, miközben ő mosolyogva járkál, mint egy úr.

Akinek hasonló van az hogyan kezeli?


25/F


2016. dec. 29. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Dobáld be az ágyába a disznóólat, amit hagy maga után.
2016. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanazt akartam írni, mint az első. Emellett nem kell mosni, vasalni rá, a maradékot dobáljátok szépen az ágyába.
2016. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Az elozok elolvasasa nelkul nekem is ez jutott eszembe... hacsak nem lehet ertelmesen beszelni vele, hogy figyu leci
2016. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pakolnék el utána. A szüleidnek sem kéne. Ha pl ott hagyja maga után a használt evőeszközöket,tányérokat,akkor oké, de addig nem eszik tiszta tányérból,amíg el nem mossa az előzőt.Ha nem tetszik,akkor egyen a használt tányérból,mert tisztát nem kap addig.

De más téren is legyenek ilyenek . Ha pl nem hajlandó kivinni a ruháit a szennyesbe,vagy kiszedni belőlük a zsepit,övet stb, akkor nem kell neki kimosni,járjon koszos ruhákban ha ennyire se képes.

Drasztikusan kell rá hatni,hátha sikerül.

De igazából már gyerekkortól kellett volna arra nevelni,hogy legalább maga után pakoljon el

2016. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes ajánlatot adni neki, hogy te figyi már , mondok neked egy bizniszt!! Rohadtul unjuk, hogy utánad kell pakolni, de lehet, hogy mi vagyunk a bénák, így szeretnénk, ha te is kipróbálnád, milyen érzés magad és más után pakolni azt a mennyiséget, és akkor közösen utána megbeszéljük ki a béna, ki a kényes, ki nem bír el a munkával, vagy pont az ellenkezője, lehet kiderülne, hogy sok a meló utánad a házban. Nyugi nem csesztetni akarunk, csak ahhoz, hogy leálljunk azzal, hogy folyton piszkálunk, mutasd meg nekünk, hogy simán el bírod például pakolni magad után is és utánunk is a cuccokat, kinevezünk 2 napot, és tapasztald meg. Légyszi tapasztald meg, aztán békén hagyunk.


Szóval ez az egész így nyilván egy nagy hazugság, de nem szabad felidegesíteni, viszont rá kell venni, hogy próbálja ki. És mikor letelik a 2 nap, brutál módon le kell szidni, hogy na kisfiam képzeld csak , mi ezt évek óta helyetted csináljuk, szóval ha nem vagy hajlandó ezek után magad után elpakolni, akkor szabad innen elköltözni. Vagy szabad kinyitni a pénztárcát, és pénzt adni annak,aki utánad pakol, mos, vasal stb. Ugyanis az egy takarítónő funkciót lát el olyankor, és az óránként 800 Ft.

És feltételezem ez nem egy 11 éves kisgyerek, szóval valahogy igenis hatni kell rá.

2016. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én eltakarítanék, de úgy, hogy repülne vele minden cucca. Amit nem pakol el, az menne a kukába, ruhától kezdve minden, hamar meggondolná magát.
2016. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nővérem csinálta ezt. 26 éves létére nem takarított, ha csinált is valamit azt is szarul és lehetett utána csinálni megint mindent, mintha egy óvodás lenne.


Aztán megelégeltem a rabszolga szerepét és elkezdtem nem mosni rá. Direktbe kiválogattam én és anyám ruháit, az övét meg otthagytam. Egy idő után kimosta a sajátját magának. Végül fogta magát és elköltözött.


A vicc az egészben, hogy amikor otthon van akkor van egyedül kupleráj. Amikor huzamosabb ideig távol volt, mert épp külföldre ment dolgozni, akkor meg mindig kulturált rend volt otthon.

2016. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én öcsémmel kezdtem el hogy bepakoltam minden szemetet a szobájába. Sajnos anyámék nem néztek rám jó szemmel, így nem igen sült ki belőle semmi. De egy próbát neked is megér :D
2016. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém is rendetlen. Egyszer édesanyám megelégelte, ami nem volt a szobájában a helyére rakva azt nyugisan berakta egy nagy szemetes zsákba és kivitte a kuka mellé amíg tesóm nem volt itthon. Szépen felporszívózott, letörölgette a polcokat (nem volt nagy feladat, mert kb minden a földön volt korábban). Testvérem először pozitívan lepődött meg, majd feltűnt neki hogy a ruhák és egyebek nem a szekrényajtók mögött rejtőznek...

(a holmiknak nem lett baja, családi házban élünk, csak álltak kicsit az udvaron. Át lett válogatva és a fontos dolgok visszakerültek)


Hasonló sokkterápia ott is segíthet.

2016. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a két fiam.:-) Mindkettőtől megköveteltem mindig, hogy rakjon rendet maga körül,alapdolgokat is megtanultak főzni, befogtam őket mosogatásba, egyebekbe is. Mindkettő rendmániás, csak az egyik tesz is érte, a másikra még 23 éves korában is rá kell szólnom időnként, amikor itthon van, hogy rakja a gépbe a tányérját kaja után, tegye ki a szennyest stb, ő elvárná, hogy valaki más megcsinálja. Volt sokkterápia nálunk is, ideig-óráig teljesen hatott, aztán lanyhult a lelkesedés.:-) Baromi fárasztó a szülőnek, de azt gondolom, következetesnek kell maradni akkor is, nem a rendes tesóra áthárítani a melót. Ritka, hogy mindenki itthon van, a rendesebbik már dolgozik (más városban), a másik egyetemre jár, baj esetén viszont közösen rakjuk helyre a fejét. Legutóbb eljutottam odáig, hogy összepakoltattam a cuccát, és közöltem, hogy vagy úgy viselkedik, ahogy az elvárható egy felnőtt családtagtól, vagy mehet az albérletébe, majd időnként meglátogatjuk, mert egyébként szeretjük, de nekem ne csináljon kupit és feszkót itthon. Azóta oké minden, ő is belátta, hogy jogos a dolog, kíváncsi vagyok, meddig tart.:-)
2016. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!