Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az a legrégebbi generác...

Melyik az a legrégebbi generáció akivel találkoztatok?

Figyelt kérdés
Én ismertem az üknagymamámat,üknagynénémet,üknagybáttyámat is.Elég sokáig éltek.Az üknagymamám 105 évig élt.Szerencsés vgyok,hogy ismerhettem és emlékszek is rá.Ha a családban vannak ilyen hosszú életű emberek,lehetséges,hogy én is sokáig fogok élni?Dédim most 96 éves, a tesója (dédnagybáttyám) 98 éves.Nektek melyik az a generáció,amely tgajával\tagjaival találkoztatok? (Ja am.nem vok cigány,mielőtt bárki írná,higy azoknál divat,mert korán szülnek) köszi válaszokat!

2017. jan. 5. 11:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
72%
Nagyszülőig ismertem, nálunk mindenkinek későn született gyereke
2017. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak a dédszüleimet ismertem. Egyikük még mindig él, én pedig éppen babát várok, tehát egyszerre lesz életben a babám az üknagyapjával, de hogy ténylegesen ismerni is fogja, emlékei lesznek róla azt kétlem :(
2017. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágon dédszülőig, apai ágon még a nagyszüleimre sem nagyon emlékszem, mert édesapám fiatalon meghalt (3 éves voltam, szóval igazán már rá sem, sajnos) és nem tartották velünk a kapcsolatot. Nagyanyámmal 33 éves koromban találkoztam egyszer, nemsokára meg is halt, fogalma sem volt róla, ki vagyok.
2017. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Manócska1 ***** válasza:
100%
mindkét ágon nagyszülőket ismertem. egyik nagyapámra nem nagyon emlékszem. hét év voltam mikor meghalt. egyik dédmamám abba az évbe halt meg mikor születtem,pár hónapos lehettem. szóval ő még ismerhetett én nem emlékszem rá
2017. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Dédnagymamámat ismertem. 102 évig élt. Az én családomban is sokáig élnek a nők. Sajnos a férfiakra nem jellemző...
2017. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,sajnálom,hogy vannak általatok írt szomorú történetek.
2017. jan. 5. 12:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem vidám a történetem, és nem ismerhettem sok ősömet, viszont belekezdtem a családfakutatásba, mert érdekelnek a "gyökereim". Meg elég jó móka is, én szeretek ilyenekkel molyolni. Ilyen formában már vannak információim az apai ágról is, az 1890-es évek közepe-végéig visszamenőleg. (#3 voltam)
2017. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Dédszüleimet ismertem. Mindketten majdnem 100 évig éltek :)

Ma fejjel biztos sokall többet lennék velük, hogy meséljenek milyen volt az ő gyerekkorukban a világ.

2017. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekünk is van családfánk :) 1509-ig sikerült nagyapámnak vissza vezetni bizonyos ágat.Én is belekehdtem,de az 1700-as evek kozepenel elakadtam,mivel az őseim nagy része gazdasági cseléd volt nincs info vissza menőleg :\ jó móka a kutatás,egy csomó dolog kiderül a múltból,foglalkozások,tulajdonságok,élet szinvonalalk stb.Hihetetlen dolgok pl: volt olyan ősöm németországban aki gróf volt...generációkkal kêsőbb ezen gróf leszármazottja cseléddé lett....stb izgalmas
2017. jan. 5. 13:07
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Dédnagyanyáim ismertem. Egyik dédpapám is, bár nem emlékszem rá, sajnos.

Dédmamám nővére 99 évig élt, mindkét gyerekét túlélte.

2017. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!