Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért ez...

Ebben a kategóriában miért ez a hozzáállás az ilyen kérdésekhez? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gyakran van olyan kérdés itt, amiben a kérdező arról számol be, hogy egy fiatal, tizenéves lány 40 év körüli férfival jön össze, illetve ugyanez fordítva (tizenéves fiú, 40 év körüli nővel). Az utóbbi esetben mindenki lehurrogja a dolgot, hogy micsoda perverz, önző, ravasz stb. az ilyen nő, a fiú meg milyen buta, felelőtlen stb. De ha a lány a fiatal, akkor meg szinte mindenki ezt írja: "Ha a pasi rendes, akkor ezzel semmi gond nincsen." vagy még rosszabb: "Örüljenek neki, hogy a lány érett, tapasztalt, koros férfire bízza magát."

Szerintem a kettő ugyanaz, ugyanolyan, az érem két oldala, vagy hasonlíthatjuk a félig teli és félig üres pohár esetéhez is ezeket, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Én mindkét felállásban elítélem az ilyesmit, de nem szólom le, mert az ő döntésük, de mindkét eset problémás és bizarr is.

Hosszú távú kapcsolat, házasság esetén felmerülnek generációs különbségek, gyerekvállalásnál és a gyerek felnevelésénél is később gond lehet ez (a gyereknek 18 éves korára az egyik szülője nyugdíjas, beteges öreg lesz) meg még egyéb kisebb-nagyobb problémák is adódhatnak, pl. ha az egyik már megöregedett, de a másik még életerős korban van, el kell tartania egy öreget, emellett lehet, hogy a szüleinek is segít, de a nyakába szakad a házastársa is.

Nem mondom, hogy egy ilyen kapcsolat párszor látszólag jól is elsülhet, vannak erre példák, de ezek a problémák akkor is ott vannak mindkét variációnál, főleg öregkorban fognak előjönni. Meg hát egy kapcsolatban fontos a szex is, és amikor a fiatalabb fél mondjuk 40 lesz, az öregebbik 65, ez is gond lesz.

A lényeg, a kérdésem az, hogy miért gondolják egyesek, hogy ez az öreg pasi-fiatal lány felállásban jó vagy jobb, mint fordítva? Pedig mindkét esetben ugyanazok a problémák jönnek elő.



2015. szept. 6. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
Figyu ne más baja érdekeljen.:)
2015. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
%-os, ez rendkívül "hasznos" válasz volt, köszönet érte. Látszik mennyire "megértetted" a kérdést.
2015. szept. 6. 12:10
 3/24 A kérdező kommentje:
*26
2015. szept. 6. 12:16
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Ezt én sem értem, kérdező, nagyrészt egyetértek veled. Nemrégiben volt itt egy kérdés, ahol a 23 éves kérdező (7 hónapos terhes) írta, milyen jóban van a férje előző házasságából származó 18 éves lánnyal. Vagyis apuka feltehetően jócskán 40 felett jár, milyen szép lesz, amikor bő 60 évesen botorkál be a gyerek ballagására...No mindegy, gondolom, nagy szerepet játszik a jelenségben az egzisztenciális helyzet, egy huszonéves srác ritkán tud olyan körülményeket felmutatni, mint egy 40 feletti férfi. Ilyenkor az jut eszembe, vajon mi különbség van a prostituáltak és az apjuk korabeli pasikat választó tizen-, huszonéves lányok között, nem számítva a ritka kivételeket, akik nem pénzért, hanem az apakomplexusuk miatt lépnek erre az útra.
2015. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Engem is nagyon irritál, amikor az öreg pasi - fiatal lány kapcsolattal semmi bajuk, de persze az már undorító, perverz és beteges, ha a nő idősebb a fiúnál. Én semmilyen "fajta" szerelmet nem ítélek el, se a melegeket, se a leszbikusokat (yaoikat és yurikat olvasok *-*), de nem az a bajom, hogy valaki elítéli őket, hanem, hogy egyeseket elítél, másokat meg nem. -.-" Akkor már inkább ítéljen el mindenkit...! -.-"


#1: Miért is? Mindenki ezt csinálja. TE IS, hisz ez a GYAKORI KÉRDÉSEK, ahol az emberek mások problémáival foglalkoznak. Micsoda következtető képesség kell ennek a kitalálásához...! -.-"


14/L (Jöhetnek a lehurrogások, hogy még "kicsi" vagyok, és ne szóljak ebbe bele, meg stb. De tudjátok, a gyerekek mindig igazat mondanak...! ;D)

2015. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%

Kb 3 hete volt egy idős férfi-fiatal lány kérdés itt, de érdekes, én tapasztaltam inkább mindenki azt írta h ez csak a hapsi máját hízlalja és senki nem örülne ha a 19 éves lányát a 45 személyi edzője akasztaná horogra...

De nyilván van egy olyan olvasata is egy ilyen felállásnak, hogy egy fitala lánynak az időstől ha mégiscsak kitart a kapcsolat, még lehet gyermeke, amire ugye sok nő előbb-utóbb vágyik, míg egy 40éves nő, mire a 20éves fiőból 30-35 lesz, már bőven lemondhat erről. Nekem mindketőről az a véleményem, hogy egy darabig jól működhet, de 10-20 évek után annyira megváltoznak az igények hogy sajnos szakítás, válás sokszor a vége.

2015. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De van olyan is, erről még nem írtam, hogy nem terveznek hosszú távra, csak lefekszenek egymással meg egy darabig együtt vannak. Ezt végülis nem ítélem el (mondjuk tőlem távol áll), mert itt már nem lehetnek elvileg problémák, hacsak az egyik át nem veri valamivel a másikat vagy be nem csúszik egy gyerek. Ilyenkor is ugyanaz a reakció, hogy az idősebb nő esetére csak megjegyzéseket tesznek, az idősebb férfinél meg minden rendben van ilyenkor, az szuper, ha a pasi rendes, akkor mindent bele. Miért? Erre még nem tudtam rájönni, de ha valaki tudja írja le.
2015. szept. 6. 13:01
 8/24 A kérdező kommentje:
6-os, egyetértek veled, de egy 40 évesnek még lehet gyereke, kb. 45 után jön el az az időszak, amikor már nem, személytől függ, hogy mikor múlik el véglegesen a menstruáció. Anyum 47-48 éves volt, amikor rendszertelenné vált a menstruációja, majd elmúlt, de előtte 45-46 éves korában még lehetett volna gyereke. Bár igaz, hogy ilyenkor egyre nehezebben.
2015. szept. 6. 13:11
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Mert vannak olyan dolgok, amik csak a férfiaknak "járnak".

Ha egy férfi csajozik, akkor menő. Ha egy egyedülálló nő kapcsolat nélkül le mer feküdni egy férfival, akkor k_urva.

Ha egy férfi megcsalja a feleségét, akkor hajtja a vére, meg otthon nem kapja meg a szexet. Ha egy nő, akkor k_urva.

Kb. itt is ez van. Az menő, ha egy idősebb férfi fel tud szedni egy fiatalabb nőt. De fordítva már nem elfogadható.

Nekem egyébként van ismerősi körömben olyan pár, ahol a nő idősebb jóval. A srác még fiatal volt, amikor összekerültek. Na ők is kaptak bőven beszólásokat. De azóta már 15 év eltelt és még mindig boldogok és imádják egymást :) Szóval nem az életkoron múlik. A saját boldogságodat meg nem szabad feláldozni azért, hogy megfelelj a társadalomnak. Akármit csinálsz, mindig lesz olyan, aki kritizálni fog érte.

2015. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Engem nem zavar, ha egy kapcsolatban nagy a korkülönbség, az ő dolguk.

Viszont azt valahogy nem tudom jó szemmel nézni, ha egy jócskán középkorú férfi, vagy nő egy tinivel van együtt. Egy ilyen idős lány, vagy fiú még lelkileg szinte gyerek és most tökmindegy, hogy fizikailag mennyire fejlett, vagy mennyire fejlettnek néz ki.

Tényleg nem tudom, milyen lelkivilága lehet egy olyan embernek, aki olyannal szexel, aki szinte még csak nem is felnőtt.

De nekem ilyen szempontból mindegy, hogy nőről, vagy férfiról van szó.

2015. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!