Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, ahol több...

Nagycsaládosok, ahol több generáció él együtt! Ti hogy reagáltok az öregek hülyeségeire?

Figyelt kérdés

pl nem huzzák le maguk után a kakit a wcből, a szemetes mellé dobálják a hulladékot, nem mosnak kezet, törölközővel törölik a feneküket wc papír helyett. stb stb vagy uraltatják magukat, piszkálódnak, kritizálják, gúnyolják a fiatalokat.

Ilyen helyzetekben hogy viselkedtek velük?


2014. jan. 2. 00:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Én tartom magam ahhoz, hogy több generáció együttélése nem egészséges helyzet. Így bár lehetőségem lett volna rá, de inkább elköltöztem, máshol élek, de nem akartam sem a szüleimmel, sem a nagyszüleimmel együtt élni. Még akkor sem, ha megspóroltam volna több 10 ezreket.

Az aki vállalta, hogy az idősebb generációval él, annak viselnie kell a vele járó kellemetlenséget.

2014. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem hülyeségnek hívnám, hanem mentális betegségnek.
2014. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de úgy értem, hogyha nem beteg, hanem szándékosan csinálja ezeket...
2014. jan. 2. 01:11
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Nehezen...Nagyszüleimmel,édesanyámmal s két öcsémmel élek együtt,bár én már felnőttem.Mamámmal és anyukámmal az élen nagyon összetartó a család,imádjuk egymást,nem is tudnánk külön élni...Hatalmas,közösen épített házunk van,nagy kerttel,ahol nekem is minden álmom megvalósul,gyönyörű helyen lakunk-bár van barátom 3 éve már,én sem tervezek elköltözni :)Persze,ez betegesnek tűnhet kívülről,de ha egyszer szeretjük egymást,miért ne tölthetnénk együtt azt a kis időt,amink az életben van?A többségnek így a jó,együtt,szeretetben,támogatva,segítve a másikat.


Az egyetlen probléma a nagyapámmal van.Ő egész életében szívesen iszogatott de aztán volt pár év,amikor masszívan,jóformán minden este be volt már állva...Rohadtul tömény,pancsolt ukrán vodkával úgy tönkretette magát(a zománcfestéket fel tudtuk vele szedni),hogy bár már vagy egy éve,hogy felhagyott az itallal szinte végleg,rohamosan elkezdett romlani az állapota.Állandóan kötekedik,egyébként is van alapból egy,,kedves"stílusa,soha nem is jelent meg vele mamám szívesen sehol,mert olyan beszólásai vannak,hogy sok ember zsebében a bicska kinyílik...Mi ezt már megszoktuk,meg sem sértődünk rajta,ha kedvességből pl sz.rházinak nevez,de másnak bántó lehet.Újabban viszont különösen sok a konfliktus,egyre több rohamosan rosszabbodó memóriájából(is)és az örökös kötekedésből adódóan.Ha valamire nem emlékszik,mi vagyunk a hülyék,persze,türelemmel elmondjuk,amit öt perccel ezelőtt mondtunk,nem az a baj,hanem mikor nem hiszi el,hogy az előbb már megcsinált valamit...A szomorú az,hogy még fiatal,a hatvanas éveit járja!

A tisztasággal pedig különösen nehéz.Anyukám ráadásul a másik véglet,két kicsi tesóm van,őket ha lehetne,kb sterilen tartaná,nagyapámnak pedig olyan dolgai vannak,mint a kézmosás,sőt,újabban a fürdés elmulasztása...Kiviszi,kézzel megnyomja a kukát,aztán fogja a kenyeret,anyukám rászól érte(többnyire kedvesen felszólítva,de néha már nála is elszakad a cérna),a fater pedig mindenen megsértődik,akkor ő kezd ordibálni...Aztán valamelyik gyerek a játékát nagyapám kezébe nyomja,aki mondjuk wc után nem mosott kezet-akkor anyum a gyerekkel is kiabál...Szomorú ez és nagyon nehéz így.Amíg el nem itta az agyát-bocsánat a megfogalmazásért-semmi baj nem volt,kiskoromban rengeteget játszottunk együtt,én voltam a szeme fénye,az első kis unokája...Rengeteg szép időt töltöttünk együtt a játszótéren,s bicikliztünk,sétáltunk,miegymás...Aztán ahogy kamaszodtam,mintha megutált volna,állandóan bántott,a duciságom miatt is beszólt mindig;aztán lefogytam,de nagyon-akkor más kivetnivalót talált,ha havi egyszer(!!)nem bömböltetve,csak normál hangerőnél zenét szeretnék hallgatni,figyelembe véve,amikor épp nem alszik,akkor az is baj,minden baj...És ott vannak a,,szándékos"dolgok is,illetve az olyanok,amelyeket az évek során ezerszer elmondtunk szépen,csúnyán,megkértük,hogy ne-és azért is megcsinálja...És nem lehet eldönteni,hogy tényleg ennyire nincs már magánál"vagy szándékosan csinálja...?

Sok ilyet tudnék írni,de nem is akarok,nekem is rossz.Nem rossz ember ő alapjában,de az alkohol teljesen tönkre vágta és nagyon nehéz vele az együtt élés,messze nem csak nekem,hanem az egész családnak,rendszerető,tiszta mamámnak is.De kitartunk,nyilván,mert egy család vagyunk s imádkozunk csak sokszor,hogy reméljük,nem ilyenek leszünk...Mamám mindig azt mondja,,ha én is ilyen hülye leszek,inkább lőjetek le fiam":)

Kitartást azoknak,akik hasonló helyzetben vannak.Tényleg csak a türelem és a szeretet segíthet.

2014. jan. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo:

"de úgy értem, hogyha nem beteg, hanem szándékosan csinálja ezeket..."


Kedves kerdezo, teljesen nyilvanvalo, hogy kb annyi gyakorlatod van az idosek koruli mentalis valtozasokkal kapcsolatban, mint egy ajtofelfanak.

Keresd meg a neten, hogy mivel es hogyan lehet a mentalis egeszseget tesztelni. A wc-nem-lehuzo, vagy a verbalis agressziv szemelyek meg szoktak allni kb a felenel (vagy meghamarabb), mig egy egeszseges ember nem csak teljesiti a tesztet, hanem fel is ismeri, hogy ez egy teszt.

Ha te ezt a fajta viselkedest "az oregek hulyesegei"-nek hivod, koltozz el, mielobb, mert ez azt jelenti, hogy segiteni nem all szandekodban, csak martirt jatszva veszekedni veluk.

2014. jan. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 5.-nek igaza van.

CSAK az csinálja akarattal a műsort, aki fiatal korában is ilyen volt. De ha csak idősen teszi, ez mentális betegség, és nem szándékos. Lehet akár kezdődő Alzheimer kór is. Ezt csak orvos tudná megmondani.

Sokan vannak, akik idős korukban mentálisan betegek lesznek. Lehet, hogy te sem leszel különb idős korodban.

2014. jan. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
En kiakadnek, vki koltozne, milyen ciki mar ha vkit odahivtok, leegetnek, raadasul se zene ugy ahogy szeretem...
2014. jan. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is ez ment, nagypapám halála elött fél évig volt ilyen állapotban, elkoborolt, elvesztette a kulcsokat a kapuhoz, amire apu kicserélte a zárt addigra odament megkérdezte, h miért csinálja és lerakta az elvesztett kulcsokat. Fürödni csak kéthetente volt hajlandó, a koszos ruhát levetni és odaadni kimosni sem akarta. Kezet nem mosott, beszólogatott és a 2.dik világhaborun ugy össze tudott veszni akár a tv-vel is, hogy csak néztünk. Most a nagymama van hasonló helyzetben, anyu amit föz az minden nyers és sós. 30.dikan már mindenkivel kiabált, mert neki nem kivant senki boldog ujévet, nem hitte el senkinek, hogy ég nincs 1. Reggel felöltözik és aztán elfelejt elmenni az orvoshoz, olyat állit, ami soha nem volt és soha nem lesz. Anyu apu a nagymamával él. Én a párommal már elköltöztem, de én nem birnam ki vele, és látom ahogy anyut és aput is tönkreteszi idegileg.
2014. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#5 te vagy az analfabéta, ha nem tudod megérteni a kérdést! Nem a betegekre értettem!! Hanem azokra, akik egész életükbe hanyagok, és csipkelődősek voltak, és már öregségükre nem fognak megváltozni, a fiataloknak viszont muszáj gondoskodni róluk!!! Ahelyett, hogy lesed, hogy hogyan lehet belekötni a kérdésbe és degradálni a kérdezőt, tanuld meg felfogni amit olvasol!!!
2014. jan. 2. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Hú, azt hittem, generációk közötti különbségekből adódó konfliktust fogsz felvázolni...Ez nem hülyeség, ez súlyos mentális problémára utal, sem a kussolás sem a veszekedés nem segít sajnos. Szakember vagy idősek otthona (nem, nem vagyok szívtelen, mamámat az utolsó percig ápoltuk otthon), mert ezzel a viselkedéssel nem csak a saját egészségét veszélyezteti, hanem a tiéteket is!!!
2014. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!