Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az örökösödési helyzetben? Hogyan viszonyulnátok a rokonokhoz a jövőben?

Figyelt kérdés
Özvegy nagymamám nemrégiben elhunyt (férje már sokkal régebben) és mivel édesapám is elhunyt már korábban, így a mama hagyatéka rám és nagynénikémre száll fele-fele arányban. Mikor még apukám élt, ő felvilágosított, hogy a mamának a saját házán és telkén kívül van még egy igen nagy beépítetlen, összközművesített telke egy nagyon jó helyen, melynek igen szép értéke lehet és majd egyszer ha a mama meghal és hátrahagyja, akkor osztoznak fele-fele arányban nagynénikémmel. (Egyébként még régen apumnak lett ígérve ez a telek, mivel nagynénikém is kapott akkoriban egy saját telket, de apumnak csak ígérve lett, végül sosem kapta meg, de nem is követelte és elfogadta, hogy a mamáé marad, mert végül máshol építkezett.) Csak hát a sors úgy hozta, hogy édesapám halt meg hamarabb, már 4 évvel ezelőtt, a mama meg csak most nemrég. Kíváncsiságból lekértem a Földhivataltól ennek a beépítetlen teleknek a tulajdonosi lapját és meglepetten vettem észre, hogy apukám halála után 1 évvel ez az üres telek egy az egyben át lett íratva nagymamámról unokatestvéremre (nagynénikém gyermekére) úgy, hogy erről az ég világon senki sem szólt nekem és teljesen titokban történt ez az egész ajándékozás. Tenni már nem tudok semmit, mert ugye át lett íratva, már az unokatestvéremé a telek, de mégis rettentően bosszant a dolog. Szerencsére a nagymamám házában még az 50%-os részesedésem megvan, de az filléreket ér szinte ehhez a nagy telekhez képest. Szerintetek ez fair dolog? Ezek után mire számítsak a rokonoktól? Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hogyan viszonyulnátok a rokonokhoz a jövőben?
2017. jan. 5. 16:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom az átíratást még a nagymama intézte életében, és azért nem szólt róla senkinek, mert a saját ingatlanával azt csinál, amit akar.

Teljesen jogszerűen és szabályosan járt el, nincs okod felháborodni.

Azt is megtehette volna, hogy eladja egy idegennek, a pénzt meg egy kutyamenhelynek adja.

Értem én, hogy neked most ez bosszantó, mert számítottál erre az ingatlanra, de nem érdemes ezért még a családdal is összerúgni a port.

2017. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
A mamádé volt, és ő így gondolta helyesnek valamiért. Pont. Ezen kár bosszankodni. Értem, hogy nem esik jól, de ennek sok köze nincs ahhoz, hogy mit kéne várnod a rokonoktól.
2017. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 evimeri ***** válasza:
87%
Sajnos nálunk hasonló volt a helyzet. Apukám előbb halt meg a nagyanyámnál. Mire a nagyanyám meghalt az egyik lánya mindent magának harácsolt be készpénzt stb. Sőt nagyanyámmal írattak egy olyan végrendeletet, hogy mi - én és a testvéreim ne örököljünk semmit. Persze ez nem ért semmit, mivel apukámat a halála után nem tagadhatta ki, így mi lettünk az örökösök. Nem nagy összegről volt szó, mert az ingatlan nem sokat ért vidéken így annak ellenére, hogy járt volna az örökség mi lemondtunk róla. De a kapcsolat tartást - bár előtte se nagyon tartottuk - még jobban csökkentettük. Igaz, hogy a nagyanyádé volt a telek és azt csinált vele, amit akart. Akkor sem volt szép a hátad mögött ezt tenni. Ez olyan számomra, mintha megtagadta volna saját halott gyermekét. A nagynénéd pedig tudott róla, sőt lehet, hogy az ő befolyására történt. Én ezek után biztos nem néznék rá jó szívvel. De neked kell döntened.
2017. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolónak abban igaza van, hogy ez ellen már semmit sem lehet tenni. Nem is akarok. Az utolsó válaszadó viszont nagyon rátapintott a lényegre. A nagymama már nagyon idős volt, 90 feletti kort élt meg és nagyon könnyen befolyásolható volt már akkor is amikor az átírás történt. Nagynénikém közel lakott hozzá, többször tudott hozzá menni és tudom, hogy minden ügyét ő intézte már évek óta és ő is képviselte már a vége felé a mamámat, amikor a mama már nem tudott ügyeket intézni.
2017. jan. 5. 16:35
 5/24 acelsziv ***** válasza:
78%

Sokat tenni nem tudsz. Ez bizony a te kiforgatásod okán történt. Annyit tehetsz, hogy nem találkozol velük. Hidd el, az ilyen férgek megkapják a "jutalmukat" az élettől.

Nálunk mind apám testvére mind anyám testvére harácsoló volt. Egy gyerektelen nagynéninek az összes pénzét kicsalták például De nem tehettünk semmi a bosszankodáson kívül és persze kerültük őket. Mostanra mindkét fél nyomorultabbul él, mint mi és cigányokkal teli helyen.

2017. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

szerintem az nem fair, hogy éle ember pénzét számolgatni, hogy majd örökség lesz.


igen, fair. az is fair lenne, ha a mama mindent odaad egy alapítványnak, az is fair lenne, ha a házból se jutna valakinek. az ő pénze volt, életében rendelkezett vele ennyi.

2017. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Igen, fair dolog hogy arra hagyja a saját vagyonát akire akarja. Főleg ha az az illető életében törődött vele, és intézte az ügyeit, Nem fair viszont azt lesni valakinek már az életében hogy mennyit örökölsz utána.
2017. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Értelmetlen dolog érzelmeket belevinni egy tárgyszerű ügyletbe. Örülj neki, hogy legalább kiismerted nagynénéd valódi énjét. Hozzáteszem, nyilván nagynénéd többet törődött saját anyjával, mint te a nagyanyáddal, talán nagynénéd volt többet körülötte és emiatt egy szellemileg is leépülőben levő idős ember könnyen befolyásolható.
2017. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és itt van a kutya elásva:

"Nagynénikém közel lakott hozzá, többször tudott hozzá menni és tudom, hogy minden ügyét ő intézte már évek óta és ő is képviselte már a vége felé a mamámat, amikor a mama már nem tudott ügyeket intézni."


Akkor merre jártatok, mikor a 90 éves néni helyett kellett valamit intézni, vagy gondoskodásra szorult? Sehol.


Én pont a másik oldalon álltam. A nagypapám nővére nem lakott messze tőlünk, mindig jó volt vele a kapcsolatunk. A legközelebbi rokonai le se tojták, saját gyereke nem született. Egyszer felhozta, hogy ő fél, hogy ha beteg lesz, ki lesz mellette, és hogy kössünk eltartási szerződést. Ha beteg lesz, gondozzuk, ő meg ránk (apámra) írja a házat.

Nagyon jól érezte, mert nem sokkal később kiderült, hogy rákos beteg. Az orvos azt mondta, olyan áttétei vannak, hogy talán még fél éve van hátra.

Hát ebből hét év lett, az utolsó évben voltak már komoly fájdalmai, és sokszor nem volt tiszta a tudata. De a gondos ápolásnak köszönhetően a hat hónap helyett még hat élhető éve volt. Ez alatt volt, hogy felváltva pelenkáztuk, meg úgy diktáltuk bele a gyógyszert, mint egy kisgyerekbe. Apropó gyógyszer, semmi se volt drága. Elhiheted, hogy a 20 ezres nyugdíja nem fedezte.


Aztán mikor elhunyt, akkor jött a közeli rokonság tartani a markát az örökségért. Természetesen fel voltak háborodva, és mindenféle perrel fenyegetőztek, mert szegény beteg, önmagáról se tudó öregasszonyt kiforgattuk a vagyonából aljas módon.


Azért én meghallgatnám ezek után a nagynénéd mondanivalóját is, hogy ők mivel érték el, hogy rájuk legyen íratva a telek.

2017. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a mama a fia halála után a lányának a gyerekére íratta az ingatlant. Miért szólt volna erről bárkinek is? Neki ugyanúgy unokája, mint te vagy. Fogadd el, kész.
2017. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!