Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli lopás?

Családon belüli lopás?

Figyelt kérdés

Üdv! Már régóta áll fenn ez az állapot, és mivel egyetemista vagyok már egy ideje, ezért úgy gondolom valamilyen módon tudok segíteni a szüleimnek.


Szóval anyám munkanélküli (amit tud elvállal és dolgozik), apám pedig minimálbér alatti fizetést hoz haza, ezen kívül túlórázik is néha és alig van ideje csinálni mást is. Így máról holnapra élünk gyakorlatilag. Egyre több a kiadás és a bevétel nulla alatti.


Ezért előfordul, hogy mikor koliba jövök vissza, otthon el-el tűnik egy kis pénz, amit én vagy a testvérem takarítottunk meg. Ez alapvetően nem baj, mert tudom, hogy nem hülyeségekre, hanem alap élelmiszerekre és igényekre megy el, de ezt meg lehetne kérdezni is, vagy legalább bejelenteni. Ez már nem állapot, és már régóta megy így.


Azon gondolkodtam, hogy ha apám bárhol máshol munkába áll, 100%, hogy magasabb fizetést kap a jelenlegitől. Anyám pedig úgyszintén felhagyhatna ezekkel a mini "munkákkal" és ő is vállalhatna valamit. Érdemes lenne ideköltözniük hozzám, egy albival meglennénk, ugyanis én is be tudok szállni az ösztöndíjakkal. Egyedül az lenne a probléma, hogy a tesóm most fejezi a 8. osztályt és azt akartuk, hogy oda menjen, ahova én mentem tovább.


Érdemes lenne a költözés és az új munkakeresés? Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy jöjjenek ide?



2017. jan. 10. 22:18
1 2 3
 1/25 TappancsMancs ***** válasza:
90%
Mondd neki hogy adsz x összeget havonta a kajába, meg esetleg nézhetsz neki munkát interneten.
2017. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Értékelem ezt a mond neki ezt, mond neki azt tanácsokat, de itt alapvetően nem ez a probléma, hogy nem merem megmondani.


Már nagyon sokszor sikerült összehoznom egy családi ülést, amin nem tudtunk közös nevezőre jutni. Volt szó válásról, volt szó költözésről, még az is eszembe jutott, amit te mondtál, hogy adok be x összeget. Anyám szerint tartsam meg magamnak a pénzem, mert apám dolga, hogy helyrehozza a helyzetet.


Ebben részben egyet is értek, de nem is. Itt gyökeres változás kellene. Valahogy meg kell őket győzni, hogy induljunk el más irányba és ne csak egy helyben toporogjunk. Akár konkrétan az én költözős irányomba.

2017. jan. 10. 22:27
 3/25 anonim válasza:
25%
Én azt nem értem ilyen anyagiak közt hogy lett 2 gyerek is.
2017. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Régen nem ilyen volt. Voltak birtokaink. Ma már eladósodtunk. Nem azért van ez, mert nem tudunk bánni a pénzzel, hanem azért, mert a szüleim soha nem tudták és nem is akarták megérteni egymást.


Én most pont ezért gyűjtögetem a pénzem. Isten ments, hogy valamiből drágábbat vegyek, vagy ne úgy jöjjek ki hó végén, ahogy terveztem. Talán az ő hibájuk miatt gondolkodom így, de amíg szükségem van a segítségükre és nekik is az enyémre, tenni akarok valamit, mert ez, ha így megy tovább, házunk sem sokáig lesz.

2017. jan. 10. 22:34
 5/25 A kérdező kommentje:

Akkor valaki tudna mondani valamit?


Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben? Hogyan tudtátok átvészelni ezt az időszakot?

2017. jan. 10. 22:42
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
A koliba magadnak veszel kaját főzöl stb.Amúgy meg úgy tudom hogy a minimál bért minden munkáltatónak ki kell fizetni.
2017. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Van amit otthonról hozok, de természetesen magamnak szoktam általában venni.


Igen ki kellene, de ebbe nem akarok jobban belemenni, már régóta így van ez, és szerintem nem éri meg beleölni még több energiát. Én apám helyébe váltanék munkahelyet. Akárhol is kap, akármit, akármikor, biztos jobb lesz, mint ahol most van.

2017. jan. 10. 23:00
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miért otthon tartod a pénzed?
2017. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem tartottam mindet otthon, és vártam, hogy mikor tűnik el. De nem is ez a lényeg. Nem érdekel, hogy eltűnt, tudom ki vette el és tudom mire ment el. Egyszerűen csak azt akarom, hogy változzon ez a helyzet. Fel akarok hagyni ezzel a helyzettel és újat akarok kezdeni. Ezt kellene valahogy megértenie a szüleimnek.
2017. jan. 10. 23:05
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

"hanem azért, mert a szüleim soha nem tudták és nem is akarták megérteni egymást."


Ne haragudj, de ennek mi köze van ahhoz, hogy felélték a vagyont, ami megvolt? Tényleg nem értem, ha egyébként tudnak bánni a pénzzel. Nem mindegy, mi a valódi oka annak, hogy ennyire lesüllyedtek anyagilag, mert ha mégis a gazdálkodási képességgel van baj, vagy pl. azzal, hogy mindkettőjük normális keresetére szükség lenne, de anyukád nem is akar rendes munkahelyen dolgozni, akkor nem segít a költözés, csak koloncot veszel a nyakadba. Tudom, ez durván hangzik, de felnőtt emberektől elvárható, hogy önmaguk tegyenek meg mindent a helyzetük javításáért, ha az az alapvető gond, hogy ezt nem teszik meg, akkor te sem tudsz segíteni. Végzettségük milyen, vannak a környékükön munkahelyek?

2017. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!