Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Loptam. Visszanyerhetem...

Loptam. Visszanyerhetem valaha az anyukám bizalmát?

Figyelt kérdés
Édesanyám házigondozó. Mindig hazahozott egy hátizsákot benne az gondozottjai pénzével. Én egyik nap arra gondoltam elveszek egy kis aprót úgysem tűnik majd el neki. Nem buktam le azért megtettem mégegyszer és mégegyszer és még párszor. Ez így ment hetekig. És ma lebuktam. Mondta hogy megszámolta mielőtt elment otthonról és amikor visszajött hiányzott pénz. Nem akarta elhinni és már rettentően bánom hogy ilyen gusztustalan dolgot tettem. Azelőtt még csak nem is mertem a lopásra gondolni. Nagyon félek hogy soha többet nem fog bennem úgy megbízni mint azelőtt. Nem tudom tegyek hogy visszanyerjem a bizalmát? Kérlek ne vszóljatok le hanem segítsetek.

2016. okt. 16. 00:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Semmit, ezt elb...tad. Szegyelld magad.En biztos nem biznek mar meg benned, szerintem o sem.
2016. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

én kiskoromban kleptomániás voltam mindent loptam b pénzt is beleértve az apukámtól..

Azóta nagyon nagyon megbántam sírtam is rendesen, mikor leült velem szembe,hogy ezt megbeszéljük (semmi ordibálás csak a jó öreg miért csináltad? nyugodt hangnemű vallatás :)

Most eszembe sem jutna pénzt lopni senkitől, bár régen simán megtettem. Mindenki hibázik, kedves kérdező, de ezekből tanulni kell. És a bizalom visszanyeréséért is tenni kell!

2016. okt. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat, nem egyik naprol a masikra. Hosszu evek (!) munkajaval majd egyszer talán... Amit tettel nagyon gaz, nem olyan botlás, ami tini korban a többségel előfordul...
2016. okt. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Mondj neki hogy ilyenkor nem te irányítasz. Meglatod a penzt és nem tudsz mit tenni.
2016. okt. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egészben az a legrosszabb, hogy anyukád becsületét is kockára tetted, mivel mások pénze volt nála (gondolom bevásárlásra). Biztos a saját pénzéből kellett a hiányzó összegeket pótolnia.

Nem tudom hány éves vagy, de valahogy próbáld jóvá tenni, mert nagyon fájhat neki amit tettél. (N)

2016. okt. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Kiskoromban mi is a tesómmal csentünk ezt-azt vendégségből, apró játékokat. A megoldás az volt, hogy személyesen kellett visszaadnunk az ellopott tárgyakat. Gondolhatod hogy ilyen szégyen után mikor volt kedvem megint lopni :). Tesómtól is loptam pénzt, de bevallottam és visszaadtam. Még aztán is loptam pl barátnőtől egész apró pénzt, de ő is lopott tőlem játékot szóval kvittek voltunk. 8-9 évesen loptam, mivel zsebpénzt nem igen kaptam, papirkereskedésből kis képeket és egyszer ugyanebben a korban egy osztálytársnőm rávett, hogy lopjunk csokit a boltból. Nem buktunk le. De ez után valahogy abba is maradt a dolog. Nem érdekelt már. Ja, 3-ban elköltöttem a labdára gyűjtött osztálypénzt, én voltam a pénztáros. Tulajdonképpen vissza akartam adni de nem sikerült mert nem volt annyim hogy visszaategyem a pénzt. Itt nincs okom hazudni, képzeld, nagyonis becsületes vagyok, nem csak a pénzben de a rám bizott munkában is, lelkiismeretes, és igy ismer és elismeri mindenki, beleértve a családomat is. Szóval a bizalom visszajön csak tegyél róla hogy ilyen ne forduljon elő többé. Minden jó lesz.
2016. okt. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog 10 évesen és más dolog 16 évesen. 16 évesen azért már kéne legyen egy erkölcsi normája az illetőnek...
2016. okt. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

A legcsúnyább az, hogy te nagyon is tudtad, hogy az a gondozottak pénze, tudtad, hogy még csak nem is anyukádtól lopsz, hanem az ő becsületét teszed kockára.

Nincs az a szülői szeretet, hogy ezek után megbízzon benned, te sem várhatod el ezek után.

Rendezkedj be arra, hogy nagyon sokáig kell bizonyítanod, amíg megbízik benned. Egy lehetőséged van, innentől kezdve nap mint nap úgy élni, hogy lássa, megbízható vagy. Nem csak pénzügyekben, mindenben.

2016. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vissza, de csak hosszú évek múlva - és sajnos nem sokat tehetsz azért, hogy meggyorsítsd a folyamatot:(
2016. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Én nem látom hol irja a korát :/
2016. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!