Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen emberek nem éreznek...

Az ilyen emberek nem éreznek szeretetet vagy legalábbis némi sajnálatot a szüleik iránt?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy léhűtő bátyja. Szülőkkel lakik.

Nem dolgozik, pedig elmúlt harminc éves.

Barátnőm sokat panaszkodik rá, nagyon rossz a viszonyuk, de nemhiába.

minap mesélte, hogy az idős anyja lapátolta el a havat a házuk elől, miután hazajött a munkából. Állítólag veszekedett is a fiával, de az leszarta. Nem értem az ilyen embereket, lehet, hogy a szülő is elcseszte a nevelést, de egy harmincvalahány éves embernek nem sül le a pofájáról a bőr ilyenkor? Barátnőmmel sajnos elég messzire lakunk tőlük, de ha oda utazunk, mindig segítünk, én is a szüleimnek. Ezért is furcsa nekem ez és nem tudom felfogni.



27/F


2017. jan. 15. 15:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Kár, hogy nem lájkolhatom a válaszaid!

... de vedd úgy! :)

2017. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az öcsém ilyen. Mindent elvár, semmit nem nyújt.

Azt hiszem a feltétel nélküli szeretetnek is van határa.

Én már nem is beszélek vele. Ti is kerüljétek, sajnos ezt a szülőknek kell megoldani egy bizonyos szint után.


45% Neked vagy fogalmad nincsen arról, hogy milyen helyzet ez, vagy te is egy vagy a sok élősködő

mama-hoteles közül. Ha egy felnőtt ember mama-hoteles, kutya kötelessége segíteni legalább a házimunkában!


Arról nem is beszélve, hogy az általam ismert legtöbb mama-hoteles egyáltalán nem beszélget a szüleivel csak a kiszolgálást várja. Meg az arcuk nagy a semmire.

2017. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Az anyja már rég kirakta volna ha rossz lenne ez a helyzet neki. Nem véletlenül lakott 3 generáció együtt régen.


Inkább a gyereket kell sajnálni mert ha elmenne dolgozni és saját életét élné sokkal jobb helyzetben lenne a saját lakásban, saját élettel.


A kérdező meg azt hiszi ő sokat tesz a szüleiért azzal, hogy évente 1x látja őket és csak kihasználta hogy felnevelték. Küldjél haza pénzt ha te vagy a mintagyerek.

2017. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

45-ös, te vagy értelmezni nem tudsz, vagy nem vagy normális, vagy mindkettő!

Miről beszélsz?

Egy 30+-os emberről beszélünk, aki nem dolgozik, csak a heréit veri otthon, még a havat is az anyja lapátolja munka után, aki idős - gondolom nyugdíjas - és a nyugdíj mellett még dolgozik, hogy ezt az undorító figurát eltartsa.

Tehát, a herevertyózó kan nem tesz szívességet, hogy "életét feláldozza" a szülői házban, hiszen az égvilágon semmit nem tesz, csak van!

Egyetlen tevékenysége, hogy az ételből sz*rt csinál!

Ha te ezt képes vagy védeni, sőt a normális hozzáállású embereket támadni, akkor nyilván te is ilyen lehetsz.

Gratulálok!

2017. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom 45%-os, te tényleg klinikai eset vagy!

Azért nem a lány lapátolta el, mert nem ott lakik!!!!!

Nem látta, csak hallotta!

Az meg sem fordul a gyöpös agyadban, hogy MIÉRT NEM A BÁTY LAPÁTOLTA EL?

Amellett, hogy a lány milyen körülmények közé költözött, azt egyikünk sem tudhatja, te sem!

Lehet, hogy albérletben laknak, lehet, hogy neki volt lakása, lehet, hogy a Kérdezőnek, amit nem adott el, hogy te jól érezd magad.

Legfőképp pedig semmi közöd hozzá - és információd róla - hogy a lány mit tett le az asztalra, de nem is tartozik a tárgyhoz.

Minden esetre nem az öreg anyjával tartatja el magát!

De innentől kezdve engem nem érdekel, hogy miket hadoválsz, vannak itt mások is, majd megnézheted a véleményüket.

Én még finom voltam!

2017. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nagyon az elevenedbe találtam, 44%-os válaszoló. :)


A barátnőm reggeltől estig dolgozik, és havonta többször utazik haza, ha teheti. Nagyon sokat megtett eddig az anyjáért, ellenben a léhűtő -gondolom hozzád hasonló tesójával szemben. Ezt a dolgot egy telefonhívásból tudta meg.

Nagyon magadra ismerhettél a leírásban, mert ilyen elkeseredetten és primitíven vagdalkozni általában ilyenkor szoktak. Én nem tudok rajtad segíteni, esetleg vonulj vissza a szobádba és ott toporzékolj, duzzogjál, aztán kérj még egy szendvicset anyutól, hátha kapsz zsebpénzt. De a tányért azért mosogasd el.


Többi válaszolónak köszönöm a normális választ!

2017. jan. 16. 12:13
 17/17 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten a szülők is hibásak,nem kellett volna eddig hagyni a helyzetet.

Sok családban már érettségi után egyértelmű,hogy vagy tanul vagy dolgozik a gyerek.

Persze én is láttam olyat,ahol egyik sem volt meg és csak otthon gépezett a gyerek pár évig..De ebben mondom,hogy a szülő is sáros.

Ultimátumot kéne neki adni munkakeresésre és elköltözésre.

2017. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!