Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kizárnátok a menyeteket a...

Ti kizárnátok a menyeteket a családból abban az esetben ha a fiatok egy baleset következtében maradandóan beteg (kóma) lenne és emiatt a felesége elhagyná és később más férfival élne?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 01:44
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
46%

Mit is takar tulajdonképpen a kizárás? Mert szerintem ez egy tök értelmetlen kérdés.


Alapból a kómába került fiú párja volt, ők alkottak egy családot, nem a szülők. Azzal hogy más férfit választ, tulajdonképpen alapból nem lesz a család része saját döntéséből.


Ráadásul most gonosz leszek, de mit kezdjen egy kómába esett emberrel? Ugyanúgy bejárhat hozzá, látogathatja. De attól még nem lesz aki felnevelje a gyerekeit, vagy pénzt hozzon a konyhára, vagy csak simán elmenjen vele kirándulni vagy bárhova.

2017. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
64%
Persze nem azt mondom hogy z első 5 percben hagyja ott, de azt sem lehet elvárni hogy éveket várjon.
2017. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
36%

39-re:

Persze, hogy nem jelentkezik, mert kamu az egész.

Ahol csak a címből áll a történet, az 95%-ban kamu. Ha nem is reagál a fölvetésekre, akkor ez 100%.

Több olyan dolgot nem írt le a kérdező, ami alaposan befolyásolná a véleményeket.


1. Van-e közös gyerekük?

2. Mennyi ideje tartott a kómás állapot, amikor a feleség viszonyt kezdett mással?

3. Mit prognosztizálnak az orvosok?

4. Hány éves a feleség?

5. És nem utolsó sorban: leírta volna (legalább a kérdések után), hogy ő kicsoda ebben a történetben. A feleség? A férfi anyja? A kotnyeles nagynéni, szomszéd stb., akinek SEMMI köze az életükhöz????

2017. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

Miért gondoljátok, hogy kamu? Nem értem. Ha nem egy "hétköznapi" kérdést ír ki az ember, miért kell többször is megvádolni hogy kamu? Az meg hogy nem jelentkeztem eddig, miért bizonyítja azt, hogy kamu? Na mindegy, érdekes.

Leírom akkor bővebben azoknak, akiket valóban érdekel ez az egész. A nővérem férje egy baleset miatt olyan agysérüléseket szenvedett, ami miatt ÉBERKÓMÁBAN van 5 éve(Bocsánat, itt a kérdésben csak sima kómát írtam, nem értem miért, hisz jelentősen más a kettő) Ez az állapot maradandó.

Van közös gyerekük, és 5 év ápolás után költözött el egy másik férfihoz, akivel már hónapokkal ezelőtt megismerkedett. Az anyós most ki van akadva, mert ő úgy képzelte el hogy a menye a fia mellett marad és ápolni fogja. Ezért most "ki akarja zárni" a családból, nem a megfelelő szót használtam de ez azt jelenti, hogy nem akarja hogy a menye többet a fia közelébe menjen. Nővérem nem akar elválni, látogatni akarja a férjét de az új párjával élne, mint élettársak. Én még fiatal vagyok, nem tudom kinek adjak igazat, ezért írtam ki a kérdést mert érdekelt más véleménye is.

2017. jan. 16. 15:05
 45/57 A kérdező kommentje:
A feleség 33 éves, a férj 38.
2017. jan. 16. 15:06
 46/57 anonim ***** válasza:
37%
Volt egy lakásom. Örököltem. Anyum haszonélvezete volt rajta.Gondolt egyet, Neki ház kell. Csak, hogy nem volt elég pénz rá. Megoldás- adjuk el a lakásomat és vegyük meg a bazi nagy lepusztult hodályt, amit jófogáson kinézett! Cserébe az 1/10-ed része az enyém lesz papíron. Mondtam, hogy nem. Volt veszekedés, sírás-rívás, átkozódás, érzelmi zsarolás. Mondtam, hogy nem. Volt hátam mögött meghirdetés, alkudozás, kézfogás a jelentkezőkkel. Na itt költöztem el otthonról, 2 évig nem is láttuk egymást. Konklúzió: ne hagyd magad kihasználni! Használd a varázsigét:Nem!
2017. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
48%
Nem ide akartam. Bocsi
2017. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
76%

44:

Így is nehéz helyzet. Írod, hogy elköltözött egy másik férfihoz. Eddig hol laktak? Anyósnál?

Csak a testvéred ápolta vagy mások is? Anyósék is?

Testvéred eddig miből tudott élni? Hogyan tudta nevelni a gyereket.

Nyilván ha anyóséknál laktak, akkor oda nem vihet egy új párt. És nem is az első pár hónapban lett valakije.

Mit akart testvéred? Azért járt volna továbbra is ápolni a férjét?

Nekem ez az anyós kicsinyes bosszújának tűnik, hogy nem akarja megengedni, hogy menjen hozzá, ha nem ott lakik.

2017. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
71%

Elöljáróban idemásolom, amit hirtelen találtam az éberkómáról:


"Az ilyen állapotú betegek nem képesek gondolkodni, nem észlelik azt, ami a környezetükben történik, csupán a nemkognitív képességeik és normál alvási szokásaik maradnak meg. Bár magasabb agyi működésüket elveszítik, más kulcsfontosságú funkciók, például a légzés és a keringés relatíve működőképes marad. Spontán mozdulatok előfordulhatnak, külső ingerekre a szemüket is kinyithatják. Grimaszolhatnak, sírhatnak és nevethetnek is. Valamennyire épnek tűnhetnek, de nem képesek beszélni, sem utasításokat teljesíteni."


No, örülök, hogy mégse kamu, és nem a kotnyeles szomszéd akarja a nyelvét köszörülni egy család nyomorúságán.

Mert ez bizony pokoli helyzet.

Valahol megértem a feleséget, hogy 5 év után lelkileg kifáradt. Az 5 éves gyerek érdekében is jobb, ha nem nyomja el a végtelenségig saját vágyait, mert abba beleőrülhet és a gyereknek nem erre van szüksége.

De megértem a férfi édesanyját is.

A véleményemet befolyásolná az is, hogy eddig a férfi édesanyja mennyire vállalt szerepet a férfi ápolásában?

Ha egyáltalán nem, akkor azt tanácsolnám neki, hogy ápolja most 5 évig ő a fiát, aztán utána ítélkezzen a menyéről.

Ha eddig is mindent megtett, amit tehetett, hogy könnyítse a menye terheit, akkor megértem, ha úgy érzi, hogy cserben hagyták.

Számítana az is, hogy az orvosok mit prognosztizálnak.


A te szempontodból azt gondolom, nem érdemes ítélkezned. Szeresd a nővéredet, az anyósával gondolom úgysem találkozol. A köztük levő nézeteltérésbe ne folyj bele és ne nyilváníts véleményt. És reméld, hogy téged sosem fog ilyen kérdés elé állítani az élet.

2017. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
7%

"5 év ápolás után költözött el egy másik férfihoz"


Ahogy írtad, abból úgy tűnik, hogy eddig otthon volt a férj is. Most, hogy a nővéred elköltözött, hol van a férj? Ki ápolja?


"Nővérem nem akar elválni, látogatni akarja a férjét de az új párjával élne, mint élettársak."


Ha van új párja, vele akar élni, akkor miért nem akar elválni a férjétől?

2017. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!