Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az anya beteg/baleset...

Ha az anya beteg/baleset érte, stb, a gyermek sem mehet bölcsibe/oviba, vagy ez csak fordítva szokott lenni?

Figyelt kérdés
Ráadásul ha egy szülős a felállás.
2016. okt. 16. 01:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Most nem tudom konkrétan mire akarsz kilyukadni.

Ha a gyerek beteg/baleset érte,nyilván szükség van valakire,aki ellátja/vigyáz rá.

Fordított esetben nincs értelme otthon tartani a gyereket,amíg megoldható a szállítása(mondjuk a csoportból valaki anyukája/apukája,aki pont arra lakik elkíséri őt is stb)

2016. okt. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Értem mire gondolsz, tehát tegyük fel anyuka egyedül neveli és baleset éri. Ha kórházba kerül, akkor valószínűleg a hatóság valahol elhelyezi a gyereket és onnan viszik majd bölcsibe/oviba. Feltéve ha semmi rokon nincs aki vállalni tudná. Ha viszont csak otthon lábadozik, de pl. törött lábbal, akkor egy kedves szomszéd vagy egy csoporttárs anyukája, apukája szerintem segítene. Ha még sincs ilyen, akkor én az igazgatót felhívnám és megkérdezném hogy mi a teendő ilyenkor. Nálunk az óvoda és az általános iskola egy intézményhez tartozik és a sulinak van autója, lehet ebben is tudnának segíteni. Más kérdés a bevásárlás, ha nem megy akkor marad a házhoz szállítás, ami pl élelmiszer multiknál is van ahol lehetséges.
2016. okt. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
olyasmire gondoltam, ha otthon van a szülő, az intézmény zokon venné e,(vagy tiltva van) hogy a gyerek jár és nem otthon van tartva.
2016. okt. 16. 09:18
 4/12 A kérdező kommentje:
mert pl arról is olvastam, ha anyuka terhes, vagy kisbabával van otthon, nem szívesen látják az intézmények a nagyobb gyereket.
2016. okt. 16. 09:19
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
le kell sz.ni, hogy zokon veszik, mert ha egyszer felvették, kötelesek ellátni. Az is gusztustalan, hogy ha anyuka otthon van, terrorizálják kb az óvónők, hogy a másik gyereket is vigye haza délben, és magasról le-arják, hogy nem tudja megoldani mondjuk, megy a szurkálás, utána meg a gyerek szíva meg... undorító.
2016. okt. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Mehet.
2016. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
De miért is vinnéd ha otthon vagy? Nem érnél rá foglalkozni vele talán?
2016. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért is vinné? Mert mondjuk beteg, vagy baleset érte. Az a kisgyerekes (egyedülálló) anya, aki el mer menni saját jogon táppénzre igencsak beteg lehet. Nem értem miért várná el tőle bárki, hogy miközben otthon gyógyul/szenved, esetleg orvoshoz, vagy kezelésekre jár, még a gyerekét is szórakoztassa, akinek egyébként megoldott lenne a felügyelete. Mellesleg ha óvodás, akkor az kötelező is.
2016. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó, nem kötelező az óvoda, lehet felmentés kérni, csak az otthon lévő lustanyák hangoztatják előszeretettel hogy kötelező, mert addig se kell a gyerekkel foglalkozni.
2016. okt. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 9-es.

Gondolom te még nem hallottál a szocializációról.....?

Azért fontos,hogy a gyerek oviba járjon,hogy megtanuljon közösségben mozogni,hogy megtanuljon barátkozni/ismerkedni,konfliktusokat kezelni,hogy megtanulja,hogy egy közösségben hogyan kell "létezni". Ráadásul az is fontos,hogy el tudjon szakadni anyától és kezdjen egy kis saját életet kialakítani.

Ezt otthon senki nem tudja neki megadni.

Aztán anyuka meg csak néz,mint borjú az új kapura, a gyerek bekerül iskolába,hogy a gyerek miért nem tud beilleszkedni az iskolában,miért nincsenek barátai,miért egyedül őt bántják és miért szorong közösségben.Esetleg,hogy miért nem képes anyuka nélkül ellenni.


Azt javaslom,hogy kezdj el változtatni az életeden,mert rettentő káros dolog,hogy a szuper anyaságoddal akarsz bizonyítani a világnak,ez a tökéletes út ahhoz,hogy egy életképtelen gyereket nevelj ki,aki anyucitól függ még 40 évesen is.

2016. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!