Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy költözzek el minimálbérből?

Hogy költözzek el minimálbérből?

Figyelt kérdés
Egyedül szeretnék élni, párom az nincs. Barátok sajnos vagy külföldön vannak vagy nincs stabil állásuk stb. Hogyan oldjam meg a külön költözést igy? Szerintem sokat változnék, komolyodnék is ha saját életemet élhetném. Bőven elmúltam 20.
2017. jan. 23. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Konkrétan? Sehogy.

Akkor is nagyon nehéz fenntartani egy albérletet vagy saját lakást, ha ketten költöztök, és nem minimábért kaptok.

Sajnos az a helyzet, hogy ennyi jövedelem arra se elég, hogy bérelj egy szobát, megvedd a bérleted, és maradjon pénzed kajára.

Ha el akarsz költözni, akkor próbálj meg más munkát keresni, akár olyat is, ahol adnak munkásszállót, vagy keress lakótársat (is). Esetleg nézz másodállás után, hogy plusz bevételed legyen.

2017. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor a megoldás a munkaváltás lesz úgy látszik.
2017. jan. 23. 09:00
 3/21 A kérdező kommentje:
*munkahely
2017. jan. 23. 09:01
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Lehetetlen vállalkozás,az is más lenne ha ketten lennétek.
2017. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%

Próbálj kitanulni valamilyen más szakmát, vagy a mostani munkahelyeden előrébb lépni,többet keresni.

Ha viszont most akarsz elköltözni,akkor szóba jöhetnek a dunántúli gyári munkák.120-140 nettót adnak 12 órázásra+ napi 1-2 meleg étkezést és szállást.

Nem mondom,hogy ilyen helyről menj nyugdíjba, de ha lehúzol ott néhány hónapot,félreteszel minél többet,akkor előrébb tudsz jutni.

De akár a külföld is megoldás lehet,szerencsét próbálni ott.Ha lány vagy,akkor a babacsőszködés a legegyszerűbb, egy családnál laknál és kapnál fizetést is. Abból is el lehetne indulni pár hónap/év múlva és komolyabb munkát keresni.

De a mostani 80k-ból nem tudsz albérletbe menni,szerintem ezt te is tudod,tekintve hogy maga az albérleti díj magasabb szokott lenni,mint 80 ezer.És akkor még nem fizettél rezsit és nem ettél semmit.

2017. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Én pesttől nem messze egy gyárban dolgozom,átlagban 140-160 ezer a nettóm,napi 8 óra munkával és szombati túlórával... nem kell ezért dunántúlra menni és 12 órákat dolgozni.
2017. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Lehet szobát bérelni is, és az nem olyan drága.
2017. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

szerintem a szoba bérlés lenne az utolsó lehetőség az ÉN életemben.

közös fürdő, közös wc, közös konyha stb...

eléggé le kell adni a komfortból, ha valaki szobába akar költözni.

és azok is 25-30 ezer körül vannak havonta, még 25-öt össze kapar aztán kivesz egy kis albérletet.

és akkor mégse a mások által összehúgyozott wc ülőkén kell elvégezni a dolgát...

egyébként minimálbérből esélytelen albérletbe költözni, főleg Pest megyében.

egy 10. emeleti szakadt panel albérlet is 80-90 körül van rezsivel.

2017. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Munkásszállo, vagy szoba.

Albérletet ketten is necces fenntartani, egyedül kizárt.

Külföld pedig csak aklor, ha van piszok sok megtakaritásod, hogy magad is boldogulj az elsö honapban - még, ha családnál laksz is.

2017. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egyedül nem tudnál fenntartani egy lakást.

De ha többen béreltek egy lakást, akkor simán működhet.

Persze így elég sok minden függ a lakótársaktól. Lehet, hogy tök jó lesz együtt élni, de lehet, hogy utálni fogjátok egymást.

2017. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!