Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavarna, ha a...

Titeket is zavarna, ha a férjetek testvére és annak családja heti rendszerességgel látogatna meg benneteket?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: én is szeretem őket, nem velük van a bajom, csak én inkább magamnak való típus vagyok.


A férjemnek semmi gondja nincs ezzel, viszont engem zavar, hogy minden héten szombaton vagy vasárnap nálunk vannak kb déltől este 5-ig.

Mi alig megyünk hozzájuk, ők soha nem hívnak minket, különösebb invitálást ők sem kapnak, de nem zavartatják magukat, jönnek, mert tőlük ez a szokás, hisz a családi házban vagyunk az anyósommal együtt (ő már külön lakrészben), és a kb 10 év alatt ők így szokták meg. Ha mi megyünk/mennénk, szívesen látnak/látnának - de vajon heti rendszerességgel 4-5 óra hosszán át...?!


Unom, hogy hallgatni kell őket, beszélgetni velük, hogy a heti munka után nem lehet csak nyugodtan ejtőzni, hogyha lenne gyerekünk, akkor nem lehetne családias hétvégét tartani, mert őket kéne lesni, és oké, hogy a tesója nem hozzám jön (jó a viszonyunk amúgy), hanem az anyjához meg a testvéréhez, de akkor is idegesít, hogy nem nagyon zavartatják magukat. Ha ünnep van, akkor is jönnek, egy karácsonyra sem hívta meg még a saját anyját sem, jobb neki jönni, innen vinni az ételt, mintsem neki készülődni - megszokásból vagy bunkóságból, már magam sem tudom.


Amikor ezt finoman felhoztam a férjemnek, ő azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja az, hogy az egyetlen tesója, akire számíthat és akiben megbízik, jön heti rendszerességgel. Én is szeretem őket, mert tényleg jó emberek, csak sok már ez a vendéglátás nekem. Nem azért, mert én sütök-főzök, vagy mert megtömöm őket, csak maga a lelki része.


Nem lenne bajom, ha havi 1x-2x jönnének, vagy legalább néha rákérdeznének, hogy mi mikor megyünk. Nekünk/nekem is jó lenne kimozdulni.


Aki szerint ilyenkor zárkózzak be a szobába, ha nem tetszik, az menjen is innen, legyen oly kedves.


Volt valaki hasonló szituációban? Ki hogyan cselekedett? Milyen tanácsot adnátok?


Előre is köszönöm.



2017. jan. 30. 18:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
40%
Itt csak azt tudod tenni hogy a ferjeddel megbeszelni, semmi mast. Ha a lakas fele a tied lenne es nem ferjed csaladjahoz koltoztel volna talan egyszerubb lenne a szitu de igy sajnos hatranybol indulsz. Ezert nem jo ferj csaladjahoz menni :(
2017. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
58%

Itt a fö gond a férjed, ezek szerint neki nincs igénye arra, hogy veled kettesben töltse a hétvégéket.

Ezt kellene vele megbeszélned, mert érzésem szerint nem az a gond, hogy ÖK jönnek hozzátok, hanem hogy EGYÁLTALÁN jön valaki, te inkább vele töltenéd az szabadidödet.

2017. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
24%
Őszintén nem olvastam végig a regényt, de az ilyen helyzetekre egyetlen megoldás létezik. Határozottan, ellentmondást nem tűrve, de nem bunkózva meg kell nekik mondani, hogy vegyenek vissza, ez neked túl sok, szükségetek van a magánszférára és a hétvégi pihenésre. Kétséged se legyen, hogy sértődés lesz, te leszel a világ szemete, hisztis hárpia, de nem kell foglalkozni vele, majd elcsitul.
2017. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen enyém a ház fele, mert együtt újítjuk, együtt bővítjük. A férjem is nagyon szeret engem, de ez józan paraszti ésszel teljesen megérthető, hogy nem adja fel az egész életét, társas kapcsolatát miattam, főleg pár óra miatt... csak nekem ez akkor is rengeteg.


Kedves Második! Igazad van! :) Ha az angol királynő jönne, ugyanúgy zavarna. :)

2017. jan. 30. 18:53
 5/41 anonim ***** válasza:
34%
A férjed tudja, hogy zavar?
2017. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam neki. Fentebb leírtam. Őt nem zavarja.
2017. jan. 30. 18:55
 7/41 anonim ***** válasza:
73%
A haz fele a tied vagy egyutt ujitgatjatok? Nagyon nem ugyanaz.
2017. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Papírilag is az enyém a fele.
2017. jan. 30. 18:57
 9/41 anonim ***** válasza:
32%
Akkor egyenranguak vagytok, beszeld meg vele hogy nincs baj ha tesozni szeretne, beszelje meg hogy mondjuk idonkent o megy tesojaekhoz vagy egyutt a ket teso az anyukajuk lakreszeben van egyutt.
2017. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%
Tehát bólogatási jogod van, különben figyelne arra, mi zavar téged.
2017. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!