Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek erőszako...

Van itt olyan, akinek erőszakosak a szülei, esetleg anyósa-apósa és állandóan át akarnak benneteket hívni magukhoz?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos anyukám ilyen.

Én ünnepek alatt is dolgoztam,sőt december 31-én és január 1-jén is. Igazság szerint nem pihentem sokat az ünnepek alatt és így ha tehettem munka után hazajöttem és pihentem. Anyum folyton nyaggatott minket,hogy ugorjunk már át,de napi szinten hívott,úgy hogy 1 héten 2x is mentünk. Már a férjemet is hívta és engem is,alig lehet lerázni annyira erőszakos és nem nagyon érti meg,hogy én dolgoztam,fáradt vagyok és pihenni is szeretnék,főleg úgy,hogy a munkából sem tudtam eljönni mindig időben.

Férjem szülei vidéken laknak,szóval őket ritkábban tudjuk meglátogatni,mondjuk Ők nem is nyaggatnak,hogy menjünk gyakrabban,mert tudják,hogy én sokszor hétvégén is dolgozom,így nehezebb összehozni. Bár ki tudja,lehet,ha közelebb laknának nekik is meglenne erre a hajlamuk,nem tudom...


2015. jan. 6. 08:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Már nem tudom mit lehetne tenni,hogy megértse.


Bár nekik könnyebb,mert anyum sem dolgozott egész ünnepek alatt,Ők ki vannak pihenve,de én nem voltam...

Néha azt veszem észre nem érdekli Őt,mert mondom,hogy így sem végeztem időben,szeretnék pihenni,erre azt mondja,majd máskor pihensz,de mikor máskor mikor másnap is dolgozom?!

Szóval abszolút nem nézi azt,hogy nekünk mi a jó,hanem azt,hogy Ő most unatkozik,nem tud magával mit kezdeni és ugráltat minket. :(

2015. jan. 6. 08:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem megy az az út, hogy megértse, akkor nem megy.

Akkor csináld megértetés nélkül, egyszerűen mondd meg egyszer, és tégy is aszerint.

2015. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ugye tudod, hogy magadnak csinálsz felesleges problémákat?

Én is végig dolgoztam az ünnepeket alatt, 1 napot nem voltam itthon. Mi megoldottuk könnyen az ilyen kis problémát. Anyám csak 3x hívott, hogy menjünk. Mindhárom alkalommal megmondtam:

- Anya, ma is dolgoztam 9 órát. Fáradt vagyok, nem megyünk sehová. Eszem, fürdöm, és alszom egyet.

Második telefonálásnál már jeleztem, hogy na nem fejezi be a telefonálást, akkor kikapcsolom a telefont.

Harmadik hívásnál már mondtam neki, hogy ez az utolsó hívása. Majd hívom ha kipihentem magam.

Utána akárhányszor hívhatott, le lett tiltva. Így nyugisan tudtam pihenni. Néha rácsörögtem, hogy minden oké, jól vagyunk. Persze meg van sértődve, de majd úgy is kibékül..

2015. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyszerűen megoldom,ha pihenni akarok és azt akarom,hogy ne zavarjon senki,kikapcsolom a telefont...
2015. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!