Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám még mondani...

Hogyan tudnám még mondani nekik, hogy ne dohányozzanak bent?

Figyelt kérdés

Az egész család (anya, nevelőapa, testvér) cigarettázik, kivéve engem ugyebár, és egyszerűen nem hajlandóak kimenni, mert hideg van.

Komolyan mondom, hogy rosszul vagyok már tőle, köhögök a füsttől, undorító szaga van a hajamnak, ruháimnak, hiába kérem őket, hogy ne tegyék.

Mit tudnátok tanácsolni?



2017. febr. 1. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Szellőztess ezerrel. Azt is mond meg nekik, ha már ennyire tesznek magasra a saját egészségükre, legalább rád legyenek tekintettel. Nevezzenek ki egy dohányzó helységet, amennyiben megoldható.
2017. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
De kedvesek! Attól, hogy ők törekednek tüdőrákot szerezni, még téged nem kellene ennek az ártalomnak kitenniük. Használj légtisztítót! Én még füstölőt szoktam használni (Goloka), az eléggé elnyomja a cigiszagot, érdekes módon a dohányosok büdösnek találják...
2017. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Na ez aztán nagyon jó ötlet. Cigifüst+ füstölő.

Nehogy....

2017. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom nem a te lakásod. Így nem tudod őket rávenni.
2017. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Ülj le velük és ugyanezt, amit itt leírtál, mondd el nekik. Lehetőleg tanuld meg és ne olvasd fel.
2017. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 holnaptegnapja ***** válasza:
100%

Nyomd az orruk alá ezt, hálád jeléül :D


[link]

2017. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
semmit, én 25 évig szívtam otthon, azóta se érdekli őket, ha látogatok
2017. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Jó nagy parasztok.

Én a helyedben felöltöznék nyakig sálba,kabátba és kinyitnám az összes ablakot a házban szellőztetni. Ha becsukják akkor nyisd ki megint..Addig csináld,amíg fel nem fogják és nem mennek ki cigizni végre.

Tényleg undorító, én is voltam nem dohányosként dohányos házban. Mindenen érződött a szag és le is volt rakódva szép kis narancssárga foltokban a falra, a tárgyakra,az ajtóra stb..Gusztustalan, szerintem aki egy kicsit is igényes magára,az igenis kimegy és a szabad levegőn gyújt rá.Főleg,hogy nem dohányzó is él a házban,aki történetesen a gyerekük.. Ez a taplóság magas foka,hogy ezt csinálják.

És a ruháidat is mosd ki napi szinten,akár többször. és zuhanyozz,moss hajat minden nap szintén többször.Úgyis meg fogják kérdezni,hogy miért,akkor elmondod,hogy hányingered van a cigi szagtól és minden átveszi a szagát.. Ha napi 2x elkezdesz beindítani minden nap egy nagy mosást,akkor hátha észhez kapnak majd..

+ a szobád ajtaját mindig zárd be, oda ne menjen be a szag.

2017. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt, hogy csak 1 helyen dohányozzanak. Mi pl.a konyhában dohányzunk, de kinyitjuk az ablakot közben. Van füstölőm, illatgyertyám, légfrissítőm. Állítólag nem lehet érezni a cigiszagot. A ruháim sem cigiszagúak, utálom ha valakinek büdös a ruhája, szóval erre nagyon odafigyelek.

Kérd meg őket, hogy lehetőleg csak 1 helyen cigizzenek, lehetőleh addig legyen nyitva az ablak.

2017. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk ugyanez van. Aranyosak ezek a "kérd meg őket, hogy...", meg "mondd meg nekik, hogy..." válaszok :D A kérdező még írta is, hogy kérte már őket, nem tudom, ezen mi nem világos, nyilván telibe tojnak a gyerekre, akkor mit kérjen, meg mit mondjon el? :D

Kérdező, fogalmam sincs, a legjobb ötletem, hogy csukd be a szobaajtódat, és nyisd ki az ablakod (bár velem ezért mondjuk ordítanak), és nagyon várd, hogy elköltözhess...

2017. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!