Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik már elváltak, azok...

Akik már elváltak, azok mennyit készültek előtte a válóperre? Miért adták be végül is?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 09:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem készültem rá, egyszerűen csak rájöttem, hogy a férjem megcsal. Rögtön meg is kértem, hogy költözzön el a házamból, és aztán közös megegyezéssel beadtuk a válópert. Neki is érdeke volt, hogy minél előbb véget érjen, és nekem is.
2017. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És nem bántott azért, mert neki kell költöznie?
2017. febr. 2. 09:58
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Hirtelen történt, a férjem szerelmes lett és elköltözött. Válni nem akart (????) én adtam be a rá következő héten.
2017. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Sosem volt agresszív, nem is voltak nagy, látványos balhék itthon. Neki mégse volt jó, ment a friss punci után.


A ház már a házasságkötés előtt is az enyém volt, amíg itt élt, nem volt rajta semmilyen nagyobb felújítás (egy-két falfestést nem számítva), úgyhogy teljesen egyértelmű volt, hogy ő költözik, és én maradok itt a gyerekekkel.

2017. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

"És nem bántott azért, mert neki kell költöznie?"


Min írta az #1, az ő háza.

2017. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Tudok olyanról, aki éveket várt és ezalatt még szült egy harmadik gyereket is (saját figyelme eltereléseként), így végül 4-5 év után szánta el magát a különélésre és válásra.
2017. febr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

Szó szerint lemásolhatnám az 1-es válaszoló hozzászólását.

Ugyanígy történt nálunk is.

2017. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mit tegyek.
2017. febr. 2. 11:00
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg írd meg, hogy te miért nem tudod, hogy mit tegyél, mi a probléma, vagy miért kell hosszas előkészítés a válás előtt.

Mondjuk egy kérdés alapján nekem már van sejtésem, de tippelgetni nem akarok.

Azzal minden esetre több segítséget kaphatsz, mint ha mások példájából indulsz ki.


Egyébként mi is így váltunk: először csak gyanús volt a férjem viselkedése, aztán be is vallotta, hogy valakivel alakul valami. Köztünk se volt már semmi az igazi, beadtuk a válást, és fél éven belül szabadok voltunk. Azóta mindketten boldogok vagyunk egy új kapcsolatban.

Ehhez persze kellett az, hogy egyikünk sem került egzisztenciálisan lehetetlen helyzetbe, és nem marakodtunk 300 forintokon.

2017. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

nem készültem rá konkrétan, bár volt rá 3 hónapom a beadástól számítva. (nyári szünet volt a bíróságon.) próbáltam normálisan kinézni, de ennyi.


megcsalt a férjem, ezért adtam be, közös megegyezéssel váltunk.

2017. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!