Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik otthon egyedül készültek...

Akik otthon egyedül készültek fel nyelvvizsgára, hogyan csinálták és mennyi idő volt?

Figyelt kérdés
Elterveztem, hogy csinálok egy angol nyelvvizsgát 3 éve leérettségiztem, azóta nem nagyon használtam az angolt

2017. jan. 10. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, a legfontosabb az, hogy újra aktivizáld az angoltudásodat. Nézz utána a vizsgatípusod szóbelijének és annak, hogy milyen feladatok vannak az írásbelin.
2017. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nyáron kb. 1 hónap alatt készültem fel a BME írásbelire. (Tegyük hozzá, hogy 10+ éve tanultam angolt és ismertem a feladatokat.)

Gyakoroltam minden nap, könyvből, internetről letöltött feladatokkal. Levelet írtam, keresgéltem hozzá segítséget. Lényeg hogy foglalkoztam vele naponta. Ha nem is volt sok időm, mindig szántam rá egy fél órát legalább egy feladatra.

Sikerült elsőre, igaz épp 60%.. de megvan! :D

Most készülök a szóbelire, szintén egyedül. Vannak tételeim, keresek hozzá anyagokat, ajánlották a sorozatnézéseket angolul, plusz barátom felajánlotta hogy beszélget velem majd angolul.

Csak ügyesen!

Nézz szét melyik a legkedvezőbb neked feladatilag stb., válassz és kezdj neki! :)

Én külön csináltam mert így egyszerre csak az egyik részre kellett koncentrálnom. Nekem jobb volt így. Plusz idő miatt sem volt mindegy, mert jött az év eleje és kezdődött az egyetem stb.

Persze ha már egyszer neki ülsz lehet érdemes komplexre menni.. de ha úgy vagy mint én, szerintem ez sem rosszabb.

Hajrá! :)

2017. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 4 évig kihagytam a német tanulást, utána beiratkoztam egy egy 6 hónapos tanfolyamra, ami nem igazán készített fel sajnos, nagyjából csak fordítottunk, ahol legtöbbször a tanár diktálta a szavakat, mivel mi nem tudtuk. Augusztusban voltam nyelvvizsgán, az írásbelire előre 4 hónapot gyakoroltam, letöltöttem hozzá feladatokat. Egyedül sokkal jobb volt, mert azt gyakoroltam, amihez épp kedvem volt. Az írásbeli sikerült is, a szóbeli azonban nem. Szerintem azt otthon nem igen lehet gyakorolni egyedül, csak ha ismersz embereket, akik adott idegen nyelven beszélnek és velük tudsz gyakorolni.
2017. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!

Én is egyedül készültem fel a nyelvvizsgára.

2013-ban érettségiztem, azóta nem is használtam az angolt, de 5-re érettségiztem

Találtam magamban annyi erőt hogy neki kezdjek!


Amit ajánlani tudok, hogy ha rég használtad az angolt, akkor most nagyon kattanj rá!

Elsőnek az írásbelivel kezd, úgy mint én, az picivel könnyebb. Rengeteg angol nyelvtani feladat van az interneten és a boltokban, mint könyv.

Csinálgasd ezeket, majd ellenőrizd le!

Ne keseredj el ha nem sikerült egy feladat, a következő jobban fog!

Én az írásbelire 1 hónap alatt készültem fel, és szerecsémre meg lett!

Pozitivan mentem be vizsgázni hogy sikerülni fog, és úgyis jöttem ki, hogy meg lesz...és siekrült :)


Most jelenleg a szóbelire készülök, ami szerintem nehezebb, mert van vagy 50 tétel...

fontos hogy legyen akivel tudj beszélgetni!! mert ugye vannak szituációs párbeszédek is...

nem muszáj tanár, lehet bárki, aki picit is tud angolul..:)


Sok sikert!

23 L

2017. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!