Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 lettem. Miért nem készültek...

40 lettem. Miért nem készültek a szülinapomra?

Figyelt kérdés

A családban nagy a csinnadratta minden kerek szülinapon. Hónapokig készülünk mindenkiére, minden családtag kap értékes, vicces, komoly és praktikus ajándékot is, s igyekszünk egy-egy vágyat beteljesíteni.

Nem vagyok egy kacifántos ember, két dologra vágyom gyerekkorom óta, (egyik pár ezerért már beszerezhető). Mindenki tudja, senki nem mozdult. (majd megveszem magam, nem ez a lényeg)

Velem nem foglalkozott senki egy percig sem, látszik az ajándékokon, hogy bementek a multiba, levették a polcról az első tálat, bögrét, bonbont, stb-t, és ennyi.

Szülők jómódúak, hónapokig kérdezgették, mi lenne, ha lenne egy robogóm, (jó lenne!) úgy vártam rá, megtehetik, de nem.


Miért?

És miért fáj ez ennyire?


2012. szept. 11. 11:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%
A szüleiddel laksz?
2012. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ezt velük beszéld meg!


Én is vágyok dolgokra, nem is élünk rosszul, új építésű(2007-es) családi házunk van(igaz áruljuk, de jelenleg a piac pangása miatt a kutyát nem érdekli),de vannak dolgok,amikre így se telik, hiába a kerek szülinap(én idén lettem 30),én is vágynék pl. egy mp3-lejátszóra, meg egy okostelefonra,nem fogok mostanában kapni, mert azt nem érjük fel...

2012. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
13%
2-esnek: a kérdésben írta a kérdező,hogy elmúlt 40 éves. Szerinted egy 40 éves ember mióta kiskorú?
2012. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
34%
A kisfiú irónikus volt,nyilván....
2012. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Én egyetértek a kisfiús válasszal. Az ember lehet a lelkében kisfiú, és akkor úgy is viselkedik. De a kérdezőből lehet, hogy csak az elkeseredés hozta ki az infantilizmust.
2012. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, családanya.

A család minden tagja anyagilag megengedhette volna magának.

A kérdés lényege az, hogy amikor jómagam hónapokat szánok arra, hogy nekik a legjobbat, legszebbet beszerezzem, én miért nem kaptam meg ezt tőlük? A törődést.

2012. szept. 11. 12:08
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Egy robogót akartak neked korábban? Most meg semmi?

Hát nem tudom, biztosan jól értetted, amikor rákérdeztek?

2012. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Külön élünk, mármint a szülőktől.


Családom, - szülők, testvérek, sógorok, sógornők, nagyszülők - közel 30 emberből áll, ezek egyike sem vette a fáradságot, hogy egy percig is elgondolkodjon, mire vágynék.

2012. szept. 11. 12:10
 9/30 A kérdező kommentje:
8-as, ezek szerint nem akartak. Csak úgy beszéltek róla, amiből arra következtettem, hogy megveszik. (pénz ott sem gond)
2012. szept. 11. 12:12
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit férfiasra sikerült a bevezetőd, valamiért én is azt hittem, hogy "kisfiú" vagy.

Nos, lehet, hogy a tipikus családanya-szindrómát kaptad el: mindenki megszokta, hogy te gondoskodsz róluk, te vagy a család szíve, központi menedékház, de rólad meg nem szokás gondoskodni, hiszen ha neked van gondod mindenkire, akkor nyilván eszükbe se jut, hogy rád is kellene gondolni. Ilyenek a jó családanyák. Erre tipikus példa az, amikor egy családi ebédnél a családanya mindenkit körbeugrál, kiszolgál, ő maga le sem ül, és a többieknek ez annyira természetes, hogy nem is invitálják az asztalhoz, hogy üljön le. Miért? Megszokásból, de nem rosszindulatból. Figyelmetlenek az emberek, ha hozzászoknak a jóhoz, a törődéshez.

2012. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!