Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen higiéniai hiányosságoka...

Milyen higiéniai hiányosságokat tapasztaltatok a családotokban?

Figyelt kérdés
Rosszul elmosott edények, kézmosás hiánya illemhely után, ételbe belevés fakanállal, stb.

2017. febr. 7. 13:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon ráérsz.
2017. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretném megnevezni , melyik családtagról van szó, mert akkor lenne, aki azt gondolja rosszindulatú vagyok. Pedig nem... lássuk csak: macska felugrik az asztalra , és belemajszol az ebédbe. Ebédmeghívás... látom, hogy a rizs tiszta cékla. Kérdezem miért? Jaj nem is tudom. Kiderült a lánya ebédelt ott előző nap, a maradékot vissza kotorta, és hűtőbe rakta, majd másnap nekünk felszolgálta. Nem fakanàllal, puszta kézzel hüvelyk - mutató -középső ujjal markol az uborka salátába es ha nem elég finom tovább turkálja... tovább is van, mondjam még :D
2017. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 hunkurunkvirág válasza:
60%
Az asszony nem borotválja le a szakállát
2017. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%
Kézmosás hiánya.
2017. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
98%

Szűk családon belül a szotyi meg müzli szétszórása a lakásban.

Törölköző kézzel való mosása sem a leghigiénikusabb szerintem.

Köhögés során nem teszi a szája elé a kezét, hanem simán arcon köhög másokat.

2017. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
82%

A családomban az alzheimeres nagyimnál tapasztaltam ,mikor vendégségbe mentünk hozzá,pl kézzel szedte ki a kaját, nem mosott kezet wc haszbálat után, nem mosogatott el normálisan. Nem tehetett róla azóta nálunk lakik,és sajnos összefogdos mindent a koszos kezével.


A barátom szüleinél penészes gyakran a fal. Csak akkor van letakarítva ha nagyobb vendégsereg jön oda. Nem szellőztetnek elég gyakran mint kéne így nekem büdös a levegő náluk,de lehet csak túl finnyás vagyok.

Ha náluk töltök több napot,büdi lesz a hajam hiába mosom meg , szerintem az ágynemű miatt. Olyat szagos az ágynemű,még akkor is ha le vam cserélve. Szerintem azért mert a szelrényükben állott szag van,meg náluk a csapvíz vasas,régi az egész faluban a vízhálózat cs szerontem, nagyon rossu ihatatéan a víz ott í gy arra következtetek hogy a rossz víz miatt,nem lesz jó illata a friasen mosott ruháknak.

Egyszerüen ott büdös van nekem és.nem jövök rá miért,a barátomnak is van pontosabban a rugáinak egy szaga. Pedig tiszta ruhákban jár, gyakran takarít anyukája. És nem jövök rá miért lesuek én is olyan szagos. Tesóm mindig undorodik,ha onnan jövök haza tőlem.

Ő is érzi.

Pedig ott is fürdök , hajat is mosok náluk ..

Nem tudon mivel függ össue az a szag. Ők nyíéván nem.veszik észre,mert ott élnek.

2017. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
27%
Ilyenkor örülök, hogy nálunk nincsenek ilyen gondok, mert arra lettünk nevelve. Bár már túlzásnak tartottam amikor anyám egyszer behívott a konyhába, hogy " nem takarítottad le rendesen az asztalt" én : Dehát letöröltem! " Anyám rámutat egyetlen (!!!) morzsaszemre, majd a szokásos csendesgyilkos tekintetével együtt, komolyan, lassan de határozottan megszólal. " itt még morzsás.. Látod?" . Itthon nincs gond, de a páromnál idegesít néha, hogy a WC-be teszik a hajkeféből kiszedett hajat és nem húzzák le, hanem csak akkor amikor valaki megy oda.. Amit persze megtudok érteni, spórolnak a vízzel, stb. de engem idegesít. Persze nem teszem szóvá, mert nem otthon vagyok, így alkalmazkodom. Viszont ha összeköltözünk, akkor megfogom kérni, hogy a kukába tessék kidobni a hajat. Valamint a pároméknál szintén a spórolás miatt nem egyből van elmosogatva, hanem ha összegyűlik egy bizonyos adag (kb már nem fér be a mosogatóba) ami szintén zavar, mert én mindig elmosogatok magam után, így nem kell fél óráig szenvednem vele, nem büdösödik, rontja a látképet stb.
2017. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem szűkebb családi körben, hanem anyósomnál:

mállásig használt mosogatószivacs, ami már fekete, törlőkendő, amibe egyaránt törli a kezét, törölgeti le vele a pultot, tányért, asztalt, mindent, ugyanez a fürdőszobában, ott is ugyanaz a szivacs, törlőkendő van mindenre használva, szappant alig használnak, a kézmosás kimerül a sima vizes lögybölésben. Közben rend van és mindig ki van hangsúlyozva, hogy rend a lelke mindennek...

Sokan elfelejtik, hogy a rend nem egyenlő a tisztasággal.

2017. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%

Èvekkel ezelőtt ex anyóspajtásomnál kinyitottam az alsó konyhaszekrényt és televolt egérsz*rral. Ő ott tartotta a fazekakat. Abba főzött..

Aztán ugyanitt.. az edények sose voltak normálisan elmosva. Sepregetés úgy zajlott ,hogy a koszt beseperte az egyik sarokba,aztán kb egy hétig ott volt.

Fürdőszobában használt betét otthagyva...

Még sorolhatnám. Pedig nem volt idős,hogy arra lehetne fogni a "hanyagságát". Ez már igénytelenség volt

2017. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
81%
Após barátnőjének a nyaralója ... a "frissen" vetett ágy tele volt hosszú fekete hajjal. Es valami rovar is csipkedett.egesz ejjel rettegtem nem ágypoloska-e?
2017. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!