Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy könnyebb...

Mit tegyek, hogy könnyebb legyen a családomnak?

Figyelt kérdés
Több éve már, hogy mentális problémákkal küzdök, ez azonban sokat árt a családomnak, amit rendszeresen mondanak is. Például, hogy tönkreteszem a családot azzal amilyen vagyok, meg szégyent hozok rájuk mert nem viselkedek normálisan, ami jelzem, igaz. Például nem tudok beilleszkedni egy társaságba, nem beszélek szépen, tapintatosan az ismerősökkel hanem kimondom mindig amit gondolok, akkor is ha az rossz, nem érdekel, ha más megutál vagy megsértek mást aki nekem nem fontos, nem érdekel a véleményük aminek sokszor hangot is adok stb. Gyakran vitatkozunk, ha az állapotomról kezdünk el beszélgetni, előbb utóbb az lesz belőle, hogy azt mondják zárt osztályon van a helyem, nem próbálják vagy nem is tudják megérteni, hogy min megyek keresztül, egyedül a párom támogat, ő próbál nekem segíteni. Most azon vagyok, hogy el tudjak költözni, hogy ne legyen baja miattam a családomnak, ne hozzak rájuk szégyent azzal, hogy furcsa vagyok de ehhez még sok minden kell. Amíg nem tudok elköltözni, mi az amit tehetek?
2017. febr. 8. 08:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Elég kevés az info:

Hány éves vagy? Pszichológus látott már? Próbálsz egyáltalán máshogy viselkedni? Mit teszel Te, hogy jobb legyen a helyzet? Mitől alakulhatott ki és egyáltalán mi ez? Pontosan milyen segítség lenne hasznos szerinted?

2017. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, nem pszichológushoz kell járnom (mert nem lelki gondjaim vannak főként, hanem mentális betegség) hanem pszichiáterhez és igen, ott voltam már, de jelenleg nem szedek gyógyszert, gondolok itt antidepresszánsokra és nyugtatóra. Persze, próbálok máshogy viselkedni, ha ideges vagyok vagy rossz állapotban vagyok akkor nem emberek közé menni, attól függetlenül néha minden előjel nélkül rám törnek ezek a hangulatingadozások amikkel kellemetlen helyzetbe hozom őket, például egyik percről a másikba a bolt közepén egy síró vagy éppen düh roham, ilyenkor próbálok egyedül lenni vagy hazamenni, de az egyedüli közlekedéssel is vannak sokszor problémáim, többnyire a párom kísér el mindenhová emiatt. Még gyerekkoromban alakult ki ez az egész, pontosan már nem emlékszem mikor, sok nehéz helyzetben voltam egyedül, rendszeresen féltem, úgy éreztem nem volt kibe kapaszkodnom, gyerekként is folyamatosan szorongtam. Olyan segítségre lennék kíváncsi, hogy amíg nem tudok otthonról elmenni, hogy azzal javítsam ezt a mostanra borzalmasra kialakult helyzetet, addig mi az, amit tudok tenni esetleg? Nem gondolom megoldásnak, ha minden nap nyugtatót szedek amíg nem tudok valamerre elmenni, de azt sem tartom megoldásnak, ha nekik lesz miattam valami bajuk vagy teljesen tönkremegy az életük emiatt. Van valamilyen átmeneti megoldás (a nyugtatókon kívül) ilyenkor? Hobbi, sport és egyebek amik miatt másra koncentrálok már próbálva volt. A munkahelyemen is egyre nehezebb titkolóznom, hogy miért vagyok minden reggel kisírt szemekkel olyan állapotban ahogy. Kilátástalannak látom a dolgokat egyenlőre.
2017. febr. 8. 09:31
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Konzultálj a pszichiátereddel, mert vannak lehetőségek pszichoterápiás programokra, amik sokat segítenek. Sajnálom, hogy a családod nem megértő, de neked is tenned kell a tünetmentességért (gyógyulásról álmodozni felesleges, de a mentális betegségek többsége jól karbantartható).
2017. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam ilyen "bent lakásos" intézetek terén is, bár nincs velük semmilyen tapasztalatom és fogalmam sincs munka mellett hogyan működne ez, azonban egy időre megoldhatnám azt, hogy ne kelljen minden nap hazamenni és mások terhére lenni. Ha esetleg önként szeretnék egy ilyen helyre menni, akkor onnan járhatnék dolgozni? A munkahelyem ezt megtudná?
2017. febr. 8. 09:55
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Bent lakasosba ne menj, meg a vegen rosszabbul leszel mint elotte.

Pszichiater, pszichologus, terapia, viselkedestrapia stb. Plusz nem artana megtalalni a megfelelo gyogyszereket a terapia idejere!

2017. febr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Átmeneti "szállás" miatt mennék főként, hogy legyen hol laknom egy kis időre és mivel van is problémám be is feküdhetek elvileg. Muszáj megoldanom azt, hogy lehessek valahol, akkor is, ha nem a legjobb megoldás amíg a párommal ki nem találunk valamit vagy nem tudunk szerezni olcsón helyet.
2017. febr. 8. 11:03
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

A leírásod alapján mintha Asperger szindrómád lenne.

Az én fiam is aspergeres, de jól fejleszthető. A pszichiáter nem magyarázta el a szüleidnek, hogy milyen ez az állapot?

2017. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Ugyan már, ne edd magad! A családod a hülye, amiért nem tudnak megértőek, támogatóak lenni. Én az ilyenekért egy szalmaszálat nem tennék keresztbe, nemhogy még azon gondolkozzak, hogy tudom egy ilyen helyzetben könnyebbé tenni az életüket...
2017. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem csak a családról van szó, persze elsődlegesen azt szeretném, hogy otthon javuljanak a dolgok legalább egy minimális szinten, de tudom jól, hogy akinek nincs ilyen problémája, az nehezebben lát ebbe bele, ők is nem véletlenül hiszik azt, hogy direkt csinálom, egyszerűen tudom, hogy egy józan ember nem tud mást hinni ezzel kapcsolatban, számukra elkezelhetetlen milyen érzés mikor úgy érzed a falak összenyomnak, mikor 2-3 napig nem alszol mert annyira félsz, szorongsz. Próbáltak régebben megértőek lenni, de azt is el kell fogadnom, hogy nagyon nehéz együtt élni egy erős hangulatingadozásokkal rendelkező beteggel, nem tudják ezt kezelni, nem szakemberek, az évek során pedig bizonyára belefásultak, aztán csak rosszabb lett a helyzet, főleg, hogy mostanra úgy vannak vele "pszichiáterhez csak az őrültek járnak" és többször is megkapom, hogy zárt osztályon lenne a helyem mert nem normális ez vagy az. Tudom, hogy nem normális, sokat szenvedek miatta, de a családomban is van rossz egészségügyi állapotú ember és azt mondják miattam lesz sokszor rosszul, mert nem tudja elviselni, hogy ilyen vagyok és én nem szeretném ezt, félek, hogy valami baja lesz ha továbbra is ennyit veszekedünk. Többször tettek utalást, hogy menjek el, a fizetésem nagyon kevés, de amíg valami megoldást nem találunk, úgy gondoltam egy ilyen intézménybe legalább más betegek és toleráns szakemberek között lennék.
2017. febr. 8. 11:16
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
A pszichiater eddig meg nem utalt be sehova, ahol kezelni, segiteni, megtanitananak kontrollalni magad, vagy ha kell, elkezdeni a gyogyszer szedest? Magadtol nem josz rendbe, nem javulsz. Tulajdonkeppen mi a betegseged neve? Gondolod, hogy ha a paroddal osszekoltozol, nem lesznek ugyanolyan problemak mint otthon?
2017. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!