Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomnak elmondjam hogy...

A családomnak elmondjam hogy kukacos a süti, vagy inkább hagyjam, hogy megegyék?

Figyelt kérdés

Tegnap sütöttem zabpelyhes sütit, finom lehet, és a szüleimnek meg a tesómnak is ízlett.


Ma pedig akartam csinálni magamnak zabkását, de ahogy elkezdtem kevergetni a tűzhelyen, láttam, hogy van benne valami fekete. Kivettem és közelebbről is megvizsgáltam, és akkor láttam, hogy valami rovarféle, ráadásul nem is kicsi.. Aztán ahogy jobban megnézte ma félig kész zabkását, láttam, hogy vannak benne kukacok.. Majdnem elhánytam magam.


Megnéztem utána a zabpelyhes zacskót és láttam, hogy ott mozog benne a kukac.. Nagyon undorító volt, ki is dobtam egyből.


A tegnapi zabpelyhes sütiből viszont még megvan a fele, szerintetek most mit csináljak vele?


Mert ha kidobom, akkor megkérdezik mi történt vele és akkor el kell mondanom, hogy kukacos meg bogaras volt és akkor biztos nagyon ki fognak akadna, hogy ilyennel etettem őket, és soha többet nem fognak enni a sütijeimből, meg utálni fognak ezért, hogy miattam ilyen undorító dolgot ettek.


Ha meg nem mondom el, akkor meg továbbra is ehetik a kukacos sütit. De amúgy nem lehet benne érezni, én is ettem belőle. (Persze most hogy már tudom, már nem fogok többet, mert ha rágondolok is hányingerem lesz)

Meg amúgy így megsütve látni sem lehet rajta, hogy kukacok vannak benne.


A helyemben ti mit tennétek?

Eddig nem mertem elmondani, de szerintem nem is fogom...


17/L


2015. okt. 12. 20:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%
Azok a kukacok már úgyis megsültek :D
2015. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
Egy kis plusz fehérje sosem árt.
2015. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nemigen tűnik igaznak amit írsz. A sütéshez is ki kellett önteni a zacskóból a zabpelyhet, ergo, látnod kellett volna már akkor. Szeretsz gyomorfelkavarót írni?
2015. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Dobd ki mindet, csaladnak meg kamuzz be valamit, mondjuk, hogy eljottek a baratnoid es felfaltatok.

Amirol nem tudnak az nem faj....

2015. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Én se értem, hogy nem vettem észre, de tényleg nem láttam tegnap. Ma sem egyből, mert amikor kiöntöttem, akkor még nem láttam, csak amikor már kevergettem a tűzhelyen. Akkor is a bogár miatt vettem észre, mert az fekete volt, a kukacok viszont fehéresek, így azok nem nagyon látszottak.
2015. okt. 12. 20:21
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

Betegek nem lesztek tőle.

Én nem dobnám ki, hanem poénosan elmesélném a kukac felfedezésének a történetét :)

Ha van gusztusuk megeszik, ha nincs, akkor nem. A maradékot pár nap múlva ki lehet dobni.

2015. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Elmesélni nem merem, mert anyukám nagyon fél mindenféle bogaraktól, ha meglát egy pici kis bogarat, már attól sikítva menekül. Szóval ha ezt megtudná.. Hogy kukacokat meg bogarat evett..


Meg utána tuti ezzel cikiznének folyton, meg minden családi összejövetelen is elmesélnék ,hogy ilyen az én főzőtudományom

2015. okt. 12. 20:26
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk szerintem is fura, hogy hogy nem vetted észre, mindenesetre nézz át tüzetesen mindent (rizs, búzadara, dió stb.) nincs-e azokban is.

Egyébként pedig ha pl. friss meggyből/cseresznyéből készít valaki gyümölcslevest, abban is szinte garantáltan van kukac.

2015. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%
Velem is előfordult! Nyilván egy pondró gyökér vagyok mert nem vettem észre míg Maga az egyik hozzászóló Isteni származék sose hibázott semmiben és mivel Ő maga az Isten egyben Szent is.
2015. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Én összeraknám, hogy el akarom vinni a többit a barataimnak megkóstolni.. És kidobnám...


Nem riasztanam el őket..

Sajnos előfordul..


De ha megjelenik nehéz irtani ezt a bogarat..

Lisztet grízt, kenyeret, pirospaprikát imádja.. Nézz meg pár dolgot, mert ha ebben ennyi volt, másban is lesz..

Tapasztalat..

2015. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!