Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált férfi vagyok. Közösen...

Elvált férfi vagyok. Közösen felügyelt,2 gyermekem egyike után kapok családi adó kedvezményt. Feleségem rokkant, így a másik gyermek után nem tudunk adó kedvezményt igényelni. Van arra megoldás, hogy mindkét gyermek után igénybe vehessük?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 14:58
 1/7 anonim válasza:
Van.
2017. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem, miért nem 2 gyerekre kéred te magad.
2017. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, alap esetben ha mindkét szülő alkalmas a családi adókedvezményre 50-50% -ban vehető igénybe. Viszont ebben az esetben nem tudom mit lehet csinálni.
2017. febr. 13. 19:43
 4/7 A kérdező kommentje:
A kérdést nem pontosan fogalmaztam, így helyes: ...Volt feleségem rokkant, így a másik gyermek után nem tudunk adó kedvezményt igényelni. Van arra megoldás, hogy mindkét gyermek után igénybe vehessük?
2017. febr. 13. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne igényelhetnéd csak te a 2 gyerek után??? az ex nejed aláirja az adókedvezményes papiron h ő nem vesz igénybe családi adókedvezményt csak te
2017. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ami biztos az az, hogy közös tartás esetén csak 50-50% kapható. Viszont, mivel a feleségem ezt nem tudja igénybe venni ezért elvész. Nem találok neten olyan infót ami alapján igénybe tudnám venni a teljes 100%-ot. Erre keresek megoldást.
2017. febr. 13. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem találtad még meg a megfelelő információval szolgálni képes könyvelő szakembert. A fiam élettársának 3 saját gyereke van és ő veszi igénybe az összes gyerek után járó kedvezményt, mivel a volt férje (a gyerekei apja) minimális összeget keres. Tudomásom szerint ehhez csak egy olyan papír kellett, amiben megegyeztek (tanúk ellenjegyzésével), hogy a kedvezményt a volt feleség (a gyerekek anyja) veszi igénybe.
2017. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!