Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szálka egyesek szemében...

Miért szálka egyesek szemében ha valaki nem kezd 18 évesen dolgozni, függetlenül attól, hogy tovább tanul-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha egy ilyen idős ember feltesz egy kérdést egy problémákjával, rengetegen írják, hogy suli mellett is igenis dolgozni kell, és így kell függetlenedni stb.

De én egyszerűen nem tudom elképzeéni, hogy ez miért lenne jó, és hogy miért elítélendő ha vki nem akar éjt nappalá téve melózni. Az iskola már önmagában is nagyon megterhelő, engem már a gimi is teljesen kikészít és esélyt nem látok rá hogy egyetem mellett dolgozzak, hiszen akkor minden nap estig kell tanulni és utána meg aludni. Mikor dolgoznak ezek az emberek, akik a tanácsokat adják? De ami még jobban érdekel: MIKOR PIHENNEK?

Az egyikőjük azzal érvelt, hogy a munkába nem lehet belebetegedni. Hát hogyne lehetne. Abba amit ő csinál, biztosan bele fog. De a tanulányi eredménye is érdekel.

Az egészben csak az zavar, hogy elítélik azt aki nem akar suli mellet dolgozni. Szerintem ha komolyan veszik, akkor az iskola egy olyan főállás ami mellett nincs esélyed máshol dolgozni, ha jó eredményeket és elhető életet akarsz.

Tévedek? Más országokban is így van ez?


2010. máj. 8. 17:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom. De az biztos hogy sokan nem jókedvből mennek dolgozni pl.suli mellett. Vannak akik a családjuknak segítenek be,vagy éppen abból a pénzből fizetik a tanulmányaikat.
2010. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
41%
Más országokban a szülők 18 éves korukban kirúgják a gyereket otthonról, az pedig cikinek érzi, ha nem dolgozik. Nyugaton egyáltalán nem divat a szülők nyakán lógni huszonévesen is, ezt elsőkézből tudom. Tudod, az a nagy büdös helyzet, hogy manapság munkatapasztalat nélkül nem fognak felveni sehová a diploma után. De majd meglátod, a saját károdon megtanulod, ha okosabbaknak nem hiszel. Ettől fejlődik az ember, ettől lesz élettapasztalata.
2010. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
60%

Sokak szemében az is szálka, ha valaki 18 évesen nem költözik el otthonról, és nem megy el gürizni, hogy ki bírja fizetni az albérletet. Szerintem benne van a szüleik támogatását köszönettel igénybe vevő emberek lenézése - "ha én keményen megizzadok azért a pár forintért, és semmire nincs pénzem, miért legyen jobb a kis ingyenélőnek"?

Én is dolgoztam 18 éves koromtól az egyetem mellett (igaz nem teljes állásban), mégse mondanám, hogy olyan jó volt. A tanulás, olvasás rovására ment, mert bulizni is szeretek, és abból nemigen voltam hajlandó visszavenni - egy fiatal szerintem igenis bulizzon is. Mindent akartam, így sokszor voltam kimerült.

Szerintem az ember vagy tanul, vagy dolgozik - mert ha sokat akar egyszerre, a vége az lesz, hogy egyiket se fogja tudni szívvel-lélekkel, rendesen elvégezni. Minden tiszteletem azoké, akik duplán helytállnak - de az EXTRA teljesítmény, és nem az a "természetes". Szerintem. És ha a szülők nem ultra csórók, mi rossz van abban, ha a diploma megszerzéséig támogatják a gyereküket?

2010. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
83%
Megértelek, mert én meg a másik véglet voltam. Mindenki leszólt és lenézett, hogy az érettségi után elmentem dolgozni. Kénytelen voltam, de sajnos ilyen az emberek nagy többsége, leszólja és elítéli a másikat.
2010. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

18 éves koruk után kirúgják a gyereket? Akkor minek nekik gyerek???

Ha én gyereket vállalok akkor addig van velem amíg nem tud egy normális színvonalon a saját lábára állni.

2010. máj. 8. 17:57
 6/71 anonim válasza:
76%

Az hogy miért szálka a szemében, nem lehet könnyen megmondani. De az hogy miért előny ha dolgozol iskola mellett? Egy nyári munkából össze lehet hozni egy jó számítógépet, egy jó házimozit, egy jó telefont, egy komplett menő ruházatot vagy akármi mást. Nagyon jó pénzt össze lehet hozni bulizásokra kirándulásokra akármi másra. Sőt ha hiszed ha nem aki dolgozik tanulás mellett annak több energiája marad mindenre.. Hogy miért? A munka megmozgat és a sportot űző, dolgozó, vagy bármi más aktív elfoglaltságot művelő ember kevésbé fáradékony mint csupán "egy" dologgal foglalkozó.

Én már14 éves korom óta dolgoztam tanulás mellett és most hogy lassan 30 leszek 2 munkahely mellett jobban kipihentnek érzem magam, mint mikor volt egy munkahelyem és utána nem csináltam semmit.

2010. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
76%
egyetemen nem kell minden nap estig tanulni, sőt bejárni se. csak vizsgaidőszakban tanulunk.
2010. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező: akkor te legalább normális szülő leszel! Szerencse, hogy az én szüleimnek is ilyen a felfogása. Ha nem szükséges, ne suli alatt dolgozz, hanem nyáron, az is munkatapasztalat! Lesz egy kis pénzed is és nem rokkansz bele a gürözésbe, ha neked az megterhelő lenne,

Amúgy meg nagyon sok embernek savanyú a szőlő, a tipikus "ha megdöglik a tehenem, dögöljön meg meg a szomszédé is" fajták.

Senkinek, hangúlyozom SENKINEK nem tartozol elszámolással arról, hogy te dolgozol-e vagy sem, csak a családodnak és önmagadnak.

2010. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként én is azt tapasztaltam, hogy amint nagykorúak lesznek, a szülők elvárják, hogy függetlenedjenek és többnyire anyagiakkal sem segítenek nekik. Ausztráliában pl. így van. Ott nem módi a gyereknek később kocsit rakni a feneke alá és házat venni neki. Ez sajnos így van. 18 évesen pedig nem kell még dolgoznod, előbb meg kell várni, míg beindul a suli, megszokod az új helyzetet. Majd ráérsz 20-21 évesen elmenni valami szellemi munkára.
2010. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

"A munka megmozgat és a sportot űző, dolgozó, vagy bármi más aktív elfoglaltságot művelő ember kevésbé fáradékony mint csupán "egy" dologgal foglalkozó. "


Te valamit összekeversz. Az igaz, hogy a sport jó hatással vana tanulásra, de a munka mitől lenne sport? Ha vki pl. ülő munkát kap, akkor esélye nem lesz mozogni, hisz délelőtt egyetem, délután tanulás, este meló.

Milyen munkák vannak amik felérnek egy pár óra sportolással?

2010. máj. 8. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!