Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem hosszú évek óta munkané...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem hosszú évek óta munkanélküli, nem szándékozik dolgozni. Elég sok hitelünk van, függetlenül attól hogy Én voltam a hitelfelvevő, de közösen éltük fel (azaz inkább csak Ő), válás esetén az Én nyakamba szakad az egész?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a bankokat nem érdekli, h a hitelt a férjed élte fel. Nekik csak az számít, hogy a Te neveden van a sok kölcsön, rajtad fogják bevasalni. Esetleg a férjeddel megegyezhettek, h a felét ő fizeti vissza, ezt le is papirozhatjátok, gondolom a válás során a tárgyaláson is felmerülhet ez a kérdés de ha nincs munkája miből fizetne vissza bármit is?
2008. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ezek szerint ha jól értem válás esetén előfordulhat a férjem kompromisszum képtelensége esetén, hogy nála maradjon a közösen szerzett ingatlan fele és még a hitel visszafizetésből sem kell részt vállalnia?

Van egy kis családi gazdaságunk, 10 Ha föld és pár tehén, de az ezekből származó bevételek nem bevalott jövedelmek, azért nem említettem mert gondolom ez így ebben a formában nem számít.

2008. nov. 3. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen ingatlan vagy drágább ingóság van a nevén, akkor már nem számít fizetésképtelennek. Vagyis ha viszi a fél házat, akkor nyugodtan viheti a fele kölcsönt is, legfeljebb elárverezik a feje felől. Ha maga a hitel nem megosztható, és egyértelmű, hogy te fogod fizetni, akkor szerintem a bíróságon simán beleszámítják az összvagyonba, és aszerint csinálják a kettéosztást, vagyis annyival több jár neked a közös vagyonból, amennyivel többet fizetsz a férjed fizetésképtelensége miatt.
2008. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hitel, vagyon fele-fele váláskor, függetlenül attól kinek a nevén van. Kivéve, ha bizonyítja, hogy nem vett részt a hitel felélésében. Gondolom erre nincs sok esélye. Ne hagy magad.
2008. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 wolfud ***** válasza:
Elméletbe meg kell egyeznetek a bíró előtt kinél mennyi ingóság marad és mekkora adóság, ha ez nem megy, akkor a bíróság határoz ebben, ha jó az ügyvéded, akkor nagyon csúnyán megszívathatod a férjed, de csak akkor, ha jól adod elő a birokság előtt, hogy milyen mocskos alakis ez a te férjed és, hogy milyen csúnyán lehúzott. De ez a megosztozkodás azt hiszem, csak 4 év házasság után van, de ez nem biztos ezt meg kell kérdezni egy jogászt, vagy egy ügyvédet.
2009. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!