Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni családon...

Happytheeverafter kérdése:

Mit lehet tenni családon belüli verbális erőszak esetén?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szerencsére már egyre kevesebbet vagyok otthon az egyetem miatt. Viszont a családomban a verbális erőszak em szűnt meg. A gyerekkori emlékeim nagy részet azok teszik ki amikor az apám magából kikelve ordít rám jelentéktelen dolgok miatt. Olyasmi miatt, hogy leettem magam vagy valamit elrontottam, nem vagyok elég sovány, nem vagyk elég jó a sportokban. Viszont az erőszakosságát az utóbbi időben sajnos más felé írányítja. Az édesanyám felé.

Nem tudom, hogy hogyan segíthetnék. Anyu az utóbbi időben teljesen elvesztette a hitét a kapcsolatukban, egyre inkább azt érzem, hogy megbánta a házasságát. Nem mer felszolalni, nem mer kiállni magáért, illetve, hogy a családban senki sem. A kisebb testvérem folyamatosan elmondja nekem, hogy mennyire csak utálatot érez az apánk iránt, amiért lelkileg kínozza anyut. Úgy érzem, hogy anyu miattunk nem mer a válásra gondolni, mert azt hiszi, hogy enkünk így jobb, egy teljes családban élni. Mindenképp meg szeretném beszélni vele, hogy ez nem így van, nekünk az legjobb ha megszűnik ez az erőszak.

Mit tehetnék?



2017. febr. 23. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Beszélsz anyuddal és elmondod, hogy nektek és neki is a legjobb, ha elválnak. Elmegy egy ügyvédhez és elmondja neki válni akar, és mik a lehetőségei, hogy ne az utcára kerüljön, vagy hogy addig is mit kellene tennie, hogy a válás kimondásáig ne terrorban éljen/éljetek. Mert gondolom, ahogy faterod meghallja, hogy válni akar az asszony, ki fog kelni magából, megpróbálja majd megfélemlíteni anyud, hogy úgysem tud majd a saját lábára állni és életképtelen nélküle, és semmit nem ér, stb. De ez ne szegje anyud kedvét, akkor is vigye véghez a válást.

Előfordulhat, hogy apád megpróbálja visszaédesgetni, de ne higgyen neki. Ezeket beszéld át vele, készítsd fel lelkileg, hogy nem lesz egy fáklyás menet, de ott vagy mellette.

2017. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád tehet ellene, azzal, hogy elválik.

Az én apukám is agresszív volt nagyon. De szerencsére nem így kellett felnőnöm. Anyukám elvált tőle még kiskoromban, pedig neki sem volt egyszerű a helyzete.

Te annyit tudsz segíteni, hogy támogatod anyukádat azzal, hogy elmondod neki, hogy miattatok semmiképp ne maradjon apukáddal, sőt, nektek is jobb lenne nélküle.

2017. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a Családsegítő Szolgálathoz és ott mondd el a problémát. Ők tudjak jobb ötleteket is mondani, mint mi, laikusok. Sok sikert!
2017. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Martin3410 ***** válasza:
Az lenne a legjobb megoldás ha anyádék elválnának.
2017. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van/volt.

Nem lesz népszerű a kommentem, de én elköltöztem, amint lehet, és mostanra megteremtettem egy többé-kevésbé biztos alapot, hogy ha jön az idén végzős öcsém egyetemre vagy dolgozni, vagy csak elköltözni otthonról, nyugodtan mondhassam azt, hogy hozzám mindig jöhet.

Anyukámat pedig nem sajnálom. Fél apámtól? És, akkor mi van? Én is féltem apámtól, meg attól is féltem, hogy egy szál érettségivel, nappalis jogviszonnyal éhen fogok halni, mégis el tudtam kezdeni az életem. Akkor anyukámnak piacképes szakmával százszor inkább sikerült volna. Az ő dolga lett volna megvédeni minket. Apám kudarcot vallott az agresszivitása miatt, anyám meg a gyávasága miatt, és az igazi áldozat a történetben szerintem mindig a gyerek, mert annak 18 éves koráig nincs választási lehetősége.

Ezt kellene megértetni anyukáddal.

2017. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!