Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni ebben a...

Mit tudnék csinálni ebben a helyzetben? Súlyos ügy, költözés, nagymama .

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Fél éve elköltöztünk faluról városba. A nagymamám nagyon várta ezt az alkalmat, mert nem szerette a környéket, és szívből utálta a nevelőapámat(pedig egy szóval se bántotta, mindig kedves volt hozzá) Most úgy alakul hogy visszaköltözünk hamarosan. Nagymamámról tudni kell, hogy nagyon rossz az idegi állapota, a lábai rossz állapotban, valamint ha valamit a fejébe vesz akkor az úgy van, mondjon neki bárki bármit, és megváltoztathatatlan a véleménye. Szóval, ahogy megtudta a költözést, azóta azt mondogatja hogy oda vissza nem megy (pedig ott 2x nagyobb a ház és 3x jobban élnénk de ennek ellenére nem akar visszaköltözni velünk). Mindezt azért mert mióta először meglátta, gyűlöli a nevelőapámat.

Annyira nem akar visszaköltözni, hogy azt mondogatja hogy inkább hajléktalan lesz vagy öngyilkos lesz és részletesen elmesélte hogy hogyan meg ilyeneket mond állandóan hogy utál mindenkit utálja kistesómat meg stb. Ezelőtt is voltak öngyilkossági gondolatai de eddig semmit nem tervezett most azonban.....

Azt is felvetettük neki ha nem akar visszajönni bérelünk neki egy lakást a városban(ami nem drága, jól néz ki, és teljesen bútorozott) ezt is elutasítja amikor próbáljuk neki mondani...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben? Sürgősen ki kéne valamit találni mert gyorsan telik az idő...

Előre köszönöm mindenkinek aki segíteni tud valami ötlettel!



2017. febr. 25. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Akkor maradjon es tartsa el onmagat, egyszeru.
2017. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy eladjuk a házat, azért költöznénk
2017. febr. 25. 18:11
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem kérdeztétek meg tőle, hogy ha veletek nem akar menni, a lakásbérlés sem tetszik, akkor ő mégis milyen megoldásra gondolt? Nem mondott semmit sem, csak azt, hogy "ez se jó, meg az se jó"?
2017. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos előttem, hogy a nevelőapád személye hogy függ össze a költözéssel?

A nevelőapádat az előző lakhelyeteken hagytátok, vagy mi?

Egyébként szerintem a nagymamádnak már abból is elege van, hogy félévente költöztök oda-vissza.

Én sem vagyok már fiatal, bár biztos, hogy fiatalabb vagyok mint a nagyid, de nekem sem feküdne ez az életforma.

2017. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Gondban lesztek az eladásnál, ha az a bejelentett lakása és nem akar kiköltözni, sőt még haszonélvezete, vagy tulajdoni hányada is van.

Akkor csak lakottan árusíthatjátok az ingatlant.

2017. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Hacsak nincs gondnokság alatt, akkor nem kényszeríthetitek, ha be van jelentve.

Egyébként a helyében nekem sem tetszene, hogy félévente rendezkedtek felettem.

2017. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Adjátok otthonba, még az alulfizetett, kiégett nővérek, gondozók is jobban fognak vele bánni, mint ti.
2017. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Biztos, hogy van oka utálni a nevelőapádat és te tudod is az okot, csak nem írod, egyszerűbb hülyének nézetni a nagyit.

Nekem úgy jött le eddig, hogy anyád és a nevelőapád különmentek, jött az elköltözés, most kibékültek és visszaköltöztök.

A nagyit meg rángatjátok a helyzettől függően.

2017. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval, ahogy megtudta a költözést,"

Eladjuk a házat...


Szóval magyarul a nagymamáddal nem beszéltétek meg a visszaköltözést, a ház eladását - egyszerűen csak kész tények elé állítottátok. Nem csoda, ha kiakadt...

2017. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Próbáltuk vele megbeszélni, és nem sikerült. Megkérdeztük hogy akkor mit szeretne ő, erre mondta hogy inkább hajléktalan lesz, ennek a nevelőapám az oka...

Mondtam anyának hogy nem kéne eladni a házat, de ő meg vissza akar menni, ebből van az ellentét. Nagyinak azért nem tetszik, mert utálja a nevelőapámat, akivel kibékül anya, ezért is költözünk vissza. Eddig 2 megoldás van: Visszamondjuk a fenébe az egészet, és nem költözünk, vagy költözünk, és nagyinak bérelünk egy házat a városban. Az elsőt anya nem akarja, a másodikat meg nagyi.

2017. febr. 25. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!