Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elköltöznétek, amint...

Ti elköltöznétek, amint alkalmatok adódik rá?

Figyelt kérdés

A dolog lényege, hogy a párommal a nagymamámnál lakunk. Össze akartuk magunkat szedni anyagilag addig, amíg elég pénzünk nem elsz egy saját házra.


A család többi tagjánál már nekem sincs helyem, nemhogy még apárommal együtt (mindkét szülőmnek új családja van).


Közmunkaprogramban dolgoztunk, ami azt jelenti, hogy 51eft/fő/hó....


Ebből félretenni, megélni nem lehet, csak a mamának adtunk haza havonta pénzt a rezsire meg persze segítettünk a ház körül.

A dolog úgy hozta,hogy a közmunkából ki kellett lépnünk, mert nem haladtunk egyről a kettőre. Kevés a bér, és egy fiatal pár ebből semmit sem tud kezdeni...

Mindketten munkaügyin keresztüli képzésre mennénk, amivel jár havi jövedelem, meg a végén egy okj-s papír, amivel nagyobb az esély elhelyezkedni valahol.


Azonban ez még addig 10 hónap...

A mamával egyszerűen nem lehet bírni. Állandóan szid minket,hogy nem csinálunk semmit, meg hogy nem avgyunk elégjók az ő családjába, deközben meg kitenniminket nem akar,mertfélhogy egyedülmarad. A családból senki nem látogatja, mindenki kerüli, ha kell neki egy kis pénz, akkor apa hozzádob valamennyit, de nem foglalkozik vele senki. Én szoktam vele beszélgetni, de nem lehet mert csak mártírkodik meg b**szogat.


Azonban ott a dolog másik vége. Ha itthagyom egyedül, akkor meg nekem okoz majd lelkiismeretfurdalást, hogy itthagytam. Mártöbbszörmegmondta, hogy ha elmegyekegyszer akkor ne is jöjjek vissza. Mikor ő újasszony volt, lazán otthagyta az anyukáját egyedül, most meg sajnáltatja magát meg fenyeget.


Az az egészséges, ha egy fiatal pár, fiatal házasok külön élnek, nem? Ő ezt miért nem képes megérteni, miközben ő is ugyan ezt csinálta?? Tönkretesz engem is és a barátomat is, mert állandóan csak kesereg, rosszindulatú mindenkivel szemben és lehúz minket is egy pillanat alatt.


Ő képtelen elfogadni azt, hogy már nem érdekli a fiát sem, sem a másik unokáját, meg egyik menyét sem,csupán engem. De mégis rajtam tölti ki a haragját...


Ti mit tennétek? Voltatok hasonló helyzetbe?



2016. máj. 31. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

"Az az egészséges, ha egy fiatal pár, fiatal házasok külön élnek, nem?"


Hát, esete válogatja. 100-150 éve nagycsalád volt a gazdasági helyzetnek megfelelően a szokás, több generáció lakott együtt, mindenkinek megvolt a maga feladata a családban. Ezt aztán megtanulták és az idő múlásával az egyik élethelyzetből a másikba léptek át. Persze nagyon emberfüggő is a dolog, mert vannak alkalmazkodók és kevéssé alkalmazkodók, intelligensek és kevésbé olyanok. Nagyanyádnál nyilván már kell az agyi leépülésből fakadó érzelmi hullámzásokkal is számolni. Ugyanakkor meg az együttélés gazdaságos és hasznos is tud lenni.

2016. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Hogy élnétek meg, ha elköltöznétek? Az általad leírtak alapján még munkahelyetek sincs. Ahelyett, hogy örülnétek, hogy a nagyinál lakhattok.
2016. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha tudtok költözzetek! Lelkiismeret furdalásod meg nd legyen, mert nem teszel te semmi rosszat! Azután is foglalkozhatsz vele, amiután elköltöztél.
2016. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

hát veled aztán sokra megy...

a nagyi nyugdijából él 2 felnött ember

2 munkanéléküli életképtelen ember egy fillér bevétel nélkül élösködik a nagyin

suli helyet mégis mit csináltatok ilyenkor jöttök rá hogy kéne valami szakma

addig is ott laktok más házában és lopdosátok egy idős embr pénzét

2016. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat!


Kedves utolsó! Szépen ítélkezel,miközben nemlátsz az orrodig sem. Senki nem élt a nagyi nyugdíján, mindig a fizetésünk felét hazaadtuk, ami azt jelenti,hogy 50ezret odaadtunk. Azt hiszem ez nem élősködés.


Ha elköltözünk, akkor nyilván anyagilag is úhgy kell állni, többet keresni, mint 50ezer. Ezt írtam fentebb is....


Jah és nem vagyunk életképtelenek, csak baromi szegények! Határozott elképzeléseink vannak ajövőt tekintve. A szakmánkba falun nem tudunk elhelyezkedni, a nagyival más nem törődik.

Mellette még fizetjük a diákhitelünket is. Köszi az ítélkezést te tökéletes ember...Gratulálok.

2016. jún. 1. 05:28
 6/10 anonim ***** válasza:
okj papírral se mentek sokra...pláne gyakorlat nélkül tapasztalat
2016. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért léptetek ki a közmunkából majdnem egy évvel a képzés indulása előtt?
2016. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
fejenként 25 ezer 2 felnötre
2016. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2 hónapja hagytuk ott a közmunkát. Egy ideig regisztrálva kell lenni a munkaügyin, hogy mehessünk képzésre.
2016. jún. 1. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hülye ötlet, de miért nem próbáljátok meg akkor külföldön? Biztos van olyan ismerős aki tud segíteni nektek.
2016. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!