Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljek a nagymamámnál,...

Hogyan éljek a nagymamámnál, miután elköltöztem otthonról?

Figyelt kérdés

Anyámékkal nagyon megromlott a kapcsolatom. Apám alkoholizmusa miatt anyám tiszta idegroncs, és rajtam vezeti le a bajait. Úgy érzem magam itthon, mint egy csicska, úgy beszél velem, mint valami állattal. Tegnap rám parancsolt, hogy nyírjam le a füvet, de mivel az udvarunk kicsit gödrös és nagy fű is volt, az erőfeszítés miatt leégettem a fűnyírót. Erre nekem áll, mert én elrontottam. Mondtam neki, hogy az utcán miért ér térdig a fű, míg az udvaron nem? Válasza: "hát ott nem volt kedvem megcsinálni!" B*****d meg akkor, ha nem volt kedved, leégetem a fűnyírót, mert nagyságos asszonynak nem volt kedve ott lenyírni a múltkor, és én vagyok a hibás, amiért tönkrement, mert térdig érő füvet hagyott az utcán. Állandóan parancsolgat. Nincs egy órája, hogy álltunk a buszmegállóban, erre elkezdi nekem, hogy menjünk közelebb. Mondtam neki, hogy jó ez itt, még negyed óra, mire jön a busz. Erre elkezd velem ordibálni az utca kellős közepén, hogy ha ő azt mondta, hogy oda, akkor húzzak oda. Mindig azzal jön nekem, hogy én mindent megkapok. De milyen áron? Egy csicskának érzem magam, mindenért hibáztat, azért is, mert hogy apámmal tönkrement a házassága. Mert megmondtam neki, hogy egész életében ivott apám, akkor minek ment hozzá? És hogy én őt ne vonjam felelősségre. Az egész gyerekkoromat tönkretette azzal, hogy lett volna lehetősége velem együtt elmenni albérletbe, de nem tette meg, mert ilyen idióta. Kiteszi a kölykét egy hülye férfinek. Nagyon úgy érzem, hogy nemsokára a pszichiátrián kötök ki. Mamával lebeszéltem, hogy mehetek oda lakni. Na igen ám, de elkezdtem a jogsit csinálni, ami azt jelenti, hogy a KRESZ része van kifizetve. Ha anyám megharagszik rám, amiért én ott hagytam őket, mi lesz velem? Mi van, ha tovább nem segít nekem anyagilag semmiben, úgy a jogsi letételében, mint másban? Szégyen szemre álljak mama előtt és "csórjak" szegénytől pár ezer forintokat, hogy hát mama, be kell ezt fizetni az iskolában, hát mama, tönkrement a cipőm, újat kéne venni, és még miegymás. Itt akarom hagyni anyámékat, legalább én sem veszekszem se anyámmal, se apámmal, másrészt meg nem foghatja rám, hogy ez meg az is miattam van. De félek, hogy nem fog támogatni semmiben sem. Bűnös gondolataim támadtak. Akármennyire is pofátlanság, itthonról elvennék vagy 10 ezer forintot a tudtuk nélkül, és ha bármikor nagyon szükséges volna, felhasználnám. Csak hogy legyen mihez nyúlni. Majd ha fizetésem lesz, visszateszem nekik. Mama néha ad 1-2 ezer forintot, azokból gazdálkodnék, amíg lehet. De mit csináljak szegény mamával is? Nekem elegem van ebből a bunkóságból, ahogy velem beszélnek, ebből a csicskáztatásból. Mert még ha szépen megkérne arra, hogy ezt meg ezt csináljam meg, de neeeeem. Egy példa: "Keljél felfele, aztán lehet menni ki a kertbe, vagy menjél füvet nyírni. Igyekezzél!" Szépen félvállról mondva. És ehhez még tegyetek hozzá egy kis nagyképűséget. Emberek, segítsetek, mit csináljak? :'(

17/L



2013. aug. 19. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami diákmelót, hgy legyen egy kis pénzed és költözz a Nagymamához.
2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vettek fel egyik diákmeló-helyre sem :(
2013. aug. 19. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy nem vettek fel, a diákmelók folyamatosan változnak. Nyáron amúgy is túltelített a diákmunka-piac, úgyhogy próbálkozz szeptemberben vagy októberben.
2013. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De iskola mellett hogyan vállaljak nyolc órás melót? Éjszaka egyedül a város másik végéről hazasétálni meg mama se enged. Ez Szabolcs megye, itt kinyírnak, csak lépj ki a házadból. De még a házadban is. Meg most tegyük fel végzek fél kettőkor, kettőtől tízig dolgozzak, mikor tanulok? Nyelvvizsga, érettségi előtt állok. A nyár meg mint mondtam, nem jött össze.
2013. aug. 20. 09:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Bírom az "mindig van mindenhol diákmunka" szövegeket...

Nincs, bakker, SZABOLCSBAN NINCS!

2013. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: én is szabolcsi vagyok, és ha megszakadtam se, tudtam elmenni diákmelózni sehova.

Amúgy: kérd meg nagymamádat, hogy igényelje meg ő a családi pótlékot utánad, a drága anyádtól meg vonják meg. Az államkincstárnál tudja megtenni. Az már 12200 ft. Más most hirtelen nem jut eszembe, anyád ássa el magát.

2013. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még valami: a jogsit most hanyagold, úgy tudom, két évig még érvényes a KRESZ vizsga. Addigra már esetleg fősulira/egyetemre fogsz járni, akkor meg fel tudod venni a diákhitelt, és abból meglesz. (én is abból csináltam, már más kérdés, hogy még most is törlesztek, és fogok is még pár évig..... de nem volt más választásom) Vagy ha esetleg dolgozni fogsz, akkor majd folytatod.

Az önkormányzathoz is bemehetsz, hogy tudsz-e bármilyen ösztöndíjat igényelni, vagy egyéb támogatást, hiszen tanulsz, nagyid lehet tudna rád bármit kérni. Anno én kaptam valamit, már nem emlékszem pontosan, de többféle támogatás létezik, a beiskolázási rémlik. Menjetek be nagyival, jelentkezz át hozzá lakcímileg, és a szociális osztályon tudtok érdeklődni, hogy miket kaphatnátok.

2013. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, én is szabolcsi vagyok, és tényleg sehová se vesznek fel, ha sírva könyörgök akkor se. Elegem van ezekből. A balesetvédelmit meg aki tartotta volna, július közepétől mostanáig szabadságon volt. Ilyenkor már hova menjen az ember?
2013. aug. 22. 21:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, bocs, én nem kapcsoltam (vagy nem írtad), hogy Szabolcsban élsz. Ha város (vagy városhoz közel van) esetleg valami McDonalds szóba jöhetne, és itt általában nem 8 órás műszakokat várnak el. De ha nem megoldható: én nem ajánlom a lopást, ha észreveszik, az őrületesen fel fogja őket hergelni, és ráadásul 10e forint nem elég semmire... Szerintem még egy évig kéne húznod, 18 leszel, elmész egyetemre, koliba és nagyon más lesz az egész.
2013. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még két év, ugyanis késtem egy évet, most 11-be megyek. Nem Nyíregy mellett lakom, szóval semmi Mekit meg más helyet sem tudok keresni. Abc-be eladó tanulókat alkalmaznak, Tesco, Penny és Spar meg megtelt.
2013. aug. 23. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!