Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik érzelmileg is eltávolodtak a családtól távolra költözés miatt?

Figyelt kérdés

Nem azért, mert elleneztek vele kapcsolatban bármit is, akár a költözést, várost vagy országot, akár az okát (munka, iskola, szak, barát/barátnő, bármi), csak egyszerűen azért, mert messze vannak, nincs annyi és olyan minőségű együtt töltött idő? Vagy akár más okból is?


Ugyanis én 1 évig voltam cserediák középsuliban, akkor sokkal jobb lett a kapcsolatunk, mint előtte volt, közben is, és miután hazamentem, akkor is. Aztán külföldre költöztem, lassan 1 éve (a tervet évek óta tudták, maga az egész lehetőség egész gyorsan jött, de az 1. pillanattól be voltak avatva). Az elején elvoltak, büszkék voltak, örültek, most kb. 4-5 hete felvetettem egy ötletet, ami nekik nem tetszett. Semmi extra, csak egy kis apróság volt, mint pl. hogy mit vegyünk a nagypapának szülinapjára... Ezt már tisztáztuk, túl vagyunk rajta, de azóta "megbolondultak". Mindenbe belekötnek, pl. abba is, hogy miért úgy van éppen a hajam, ahogy. Mindenért morognak, felkapják a vizet, semmi nem tetszik, semmivel nem értenek egyet. Nem mesélnek úgy az otthoni (mármint faluban, városban, Magyarországon történő) dolgokról, ha én nem mondok semmit, akkor percekig csendben bámuljuk a képernyőt. Legutóbb olyat vágtak a fejemhez, hogy kinyomtam a hívást, és elkezdtem bőgni. Azóta 1 hete nem vagyok hajlandó szóba állni velük.

Otthon nincs semmi probléma, ezt több ismerőstől is végigkérdeztem. Csak a közvetlen család lett huzatos, akikkel nem beszéltem olyan rendszeresen, mind normálisan viselkednek.


Nem tudok másra gondolni, csak hogy esetleg belefáradtak abba, hogy csak így látjuk egymást. Másnál volt ilyen? Hogyan kezeltétek, mi lett a vége?



2017. márc. 1. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 4 éve élek külföldön és mára szinte csak telefonon beszélünk. Nincs ingerenciám velük találkozni, mert úgy is csak a szírt keverik a hátam mögött....
2017. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nekünk ehhez nem kellett külföld, még bőven együtt éltünk apámmal, mikor már heti tíz percnél nem komunikáltunk többet. :)

Most 1000 km-re lakok, de a két hónap alatt, hogy elmentem, két sms-t kaptam tőle. Ennyi...

2017. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan helyzetre gondoltam, ahol előtte jó volt (legalábbis nem rossz) a kapcsolat. Mert most se halvány, se sötét lila fingom nincs arról, hogy mi a fene történt egyik hétről a másikra...


Azért köszi a válaszokat!

2017. márc. 1. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom zavarja őket hogy nem otthon élsz... és amiért felvetetted hogy mitvegyetek a nagypapádnak (gondolom már nem tekintenek 100%osan családtagnak mert külföldön laksz és zavarta őket hogy bele szóltál)

Én csak erre tudok gondolni. Személyesen velem nem történt ilyen de az unokatestvéremmel ez történt :/

2017. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt. Sem nekem, sem nekik nincs olyan izgalmas életünk, sokat dolgozunk, ők utána tv-zni szoktak, én edzeni meg a pasimmal lenni. Az apróbb, hétköznapi történéseket megbeszéljük másokkal, akik éppen ott vannak, így amikor a család hív, már nem aktuális és nincs időm és kedvem velük is átrágni magam rajta. Ha pedig vmi fontos történik, azt nagyvonalakban vázoljuk és ennyi, mindenki megy a dolgára.

Hogy mi lesz a vége, nem tudom, részemről, ha itt lennének, bármikor újra ugyanolyan részei lehetnének az életemnek, mint azelőtt és vica versa, de most ahogy itt mondják "out of sight, out of mind" viszonyban vagyunk.

2017. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!